Čempionų lyga: „Real“ žvaigždynas davė meistriškumo pamoką Anglijos čempionams

UEFA Čempionų lygos atkrintamosios sugrįžo su trenksmu. Antradienio vakarą prasidėjusio ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Madrido „Real“ davė rimtą meistriškumo pamoką Anglijos čempionams „Liverpool“, o „Premier“ lygoje užtikrintai pirmaujanti „Manchester City“ namuose tik pačioje mačo pabaigoje palaužė Dortmundo „Borussia“ ekipą.

Namuose žaidę „Real“ futbolininkai dominavo viso mačo metu ir nepaliko svečiams iš Liverpulio jokių šansų – 3:1.

Šioje dvikovoje Madrido ekipai dėl koronaviruso ir traumų negalėjo padėti abu pagrindiniai vidurio gynėjai Raphaelis Varane'as ir Sergio Ramosas, tačiau šeimininkai pirmieji išsiveržė į priekį, kai 27-ąją minutę Toni Kroosas atliko nuostabų perdavimą, išvesdamas Vinicių Juniorą vieną prie vartininką. Brazilas nesuklydo ir „Real“ šovė į priekį 1:0.

Tačiau tuo svečių problemos nesibaigė. 36-ąją minutę T.Kroosas dar kartą panašiai išvedė Marcosą Asensio, šis pasinaudojo Trento Alexanderio-Arnoldo klaida, nesunkiai apvedė Alissoną Beckerį ir persvarą padvigubino.

Per pirmą kėlinį „Liverpool“ neatliko nė vienos pavojingesnės atakos, tačiau antras kėlinys Mersisaido komandai prasidėjo labai sėkmingai. Diego Jota atliko pavojingą reidą į šeimininkų baudos aikštelę ir nors smūgis jam nepavyko, kamuolys labai patogiai atšoko Mohamedui Salahui ir egiptietis rezultatą sušvelnino.

65-ąją minutę Luka Modričius atliko puikų perdavimą Viniciui Juniorui ir brazilas klastingu staigiu smūgiu pelnė trečią šeimininkų įvartį.

Real Madrid Liverpool

Madrido „Real“ – „Liverpool“ 3:1
27' [1:0] Vinicius Junioras
36' [2:0] Marcosas Asensio
52' [2:1] Mohamedas Salahas
65' [3:1] Vinicius Junioras

„Real“ (4-3-3): Thibaut Courtois; Ferlandas Mendy, Nacho Fernandezas, Ederis Militao, Lucas Vazquezas; Luka Modričius, Casemiro, Toni Kroosas; Vinicius Junioras, Karimas Benzema, Marco Asensio.

„Liverpool“ (4-3-3): Alissonas Beckeris; Trentas Alexanderis-Arnoldas, Ozanas Kabakas, Nathanielis Philipsas, Andrew Robertsonas; Naby Keita, Fabinho, Georginio Wijnaldumas; Mohamedas Salahas, Diogo Jota, Sadio Mane.

Antrajame antradienio mače „Manchester CIty“ labai sunkiai 2:1 palaužė Dortmundo „Borussia“ futbolininkus, pergalingą įvartį įmušę tik pačioje mačo pabaigoje.

Šeimininkai sėkmingiau pradėjo dvikovą ir 19-ąją minutę surengė žaibišką išpuolį, kurio metu Riyadas Mahrezas atliko puikų perdavimą nuo galinės linijos Kevinui De Bruyne ir belgas ramiu smūgiu išvedė „Man City“ į priekį.

Kėlinio viduryje vokiečiai sugebėjo irgi įmušti, kai nesėkmingai sužaidus „Man City“ vartininkui Edersonui, kamuolį iš jo perėmė Jude'as Bellinghamas. Jis pasiuntė kamuolį į vartus, bet arbitras užfiksavo pražangą ir davė anglui geltoną kortelę, nors vaizdo pakartojimas gana aiškiai parodė, kad „Borussia“ saugas kamuolį išmušė švariai.

Savo šanso vokiečiai sulaukė 84-ąją minutę, kai „Borussia“ kapitonas Marco Reusas pabėgo vienas prieš vartininką užtikrintu smūgiu rezultatą išlygino.

Visgi tai nebuvo pabaiga. 90-ąją minutę „miestelėnai“ surengė dar vieną rezultatyvią ataką ir po Ilkay'aus Gundogano perdavimo pergalingą įvartį smūgiu iš arti pelnė Philas Fodenas.

Manchester City Dortmund

„Manchester City“ – Dortmundo „Borussia“ 2:1
19' [1:0] Kevinas De Bruyne
84' [1:1] Marco Reusas
90 [2:1] Philas Fodenas

„Man City“ (4-2-3-1): Edersonas; Joao Cancelo, Rubenas Diasas, Johnas Stonesas, Kyle'as Walkeris; Ilkay'us Gundoganas, Rodri; Philas Fodenas, Kevinas De Bruyne, Riyadas Mahrezas; Bernardo Silva.

„Borussia“ (4-3-3): Marwinas Hitzas; Mateu Morey, Emre Canas, Matsas Hummelsas, Manuelis Akanji; Jude'as Bellinghamas, Mahmoudas Dahoudas, Raphaelis Guerreiro; Ansgaras Knauffas, Erlingas Brautas Haalandas, Marco Reusas.