2012 04 17 /2012 04 18

Čempionų lygos pusfinalis: „Bayern“ mačo pabaigoje tėškė antausį „Real“

Miuncheno „Bayern“ žengė žingsnį arčiau UEFA Čempionų lygos finalo. Pirmajame pusfinalio serijos mače „Bayern“ namuose pačioje mačo pabaigoje išplėšė pergalę 2:1 (1:0) prieš Madrido „Real“.
Mario Gomezas džiaugiasi įvarčiu
Mario Gomezas džiaugiasi įvarčiu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Ilgiau kamuolį kontroliavęs „Bayern“ (55 proc. prieš 45) stengėsi ir dažniau atakuoti (15 smūgių į vartus prieš 12), tačiau pergalę Vokietijos superklubui pavyko išplėšti tik pačioje mačo pabaigoje.

„Bayern“ pirmieji išsiveržė į priekį, kai jau 17 minutę po kampinio pasižymėjo Frankas Ribery.

Visgi antrojo kėlinio pradžioje sėkmingesnę atkarpą sužaidę Jose Mourinho auklėtiniai sugebėjo atsitiesti – po Cristiano Ronaldo perdavimo kamuolį į vartus nukreipė „Real“ ekipoje rungtyniaujantis vokietis Mesutas Ozilas (53 min.).

„Bayern“ toliau puolė, tačiau „Real“ sėkmingai gynėsi. Atrodė, kad Ispanijos klubui pavyks išsaugoti pranašumą prieš atsakomąjį mūšį kitą savaitę Madride, tačiau paskutinę rungtynių minutę „Bayern“ gelbėtoju dar kartą šį sezoną tapo Mario Gomezas (90 min.).

Jau 12 įvartį šio sezono Čempionų lygoje įmušęs vokietis tik dviem taikliais smūgiais atsilieka nuo rezultatyviausio turnyro žaidėjo Lionelio Messi (14 įv.).

Mačo pabaigoje nepavyko išvengti ir aistrų protrūkio. Po šiurkščios Marcelo pražangos prieš Thomasą Mullerį aikštelėje kilo masinis susistumdymas, tačiau Howardas Webbas, kaip ir visų rungtynių metu, nusprendė nedaryti ryžtingų sprendimų ir „Real“ gynėją nubaudė tik geltonąja kortele.

Laimėjęs pirmąjį mačą namuose „Bayern“ kitą savaitę, balandžio 25 dieną, atsakomajame mače Madride galės leisti sau prabangą sužaisti lygiosiomis ir patekti į Čempionų lygos finalą, kuris šių metų gegužės 19 dieną vyks būtent „Allianz“ stadione Miunchene (Vokietija). „Bayern“ tenkintų ir pralaimėjimas minimaliu skirtumu, jei abi ekipos įmuštų daugiau nei tris įvarčius (bent 2:3 ir daugiau).

Finale „Bayern“ ir „Real“ poros nugalėtojas kovos su čempionės titulą ginančia „Barcelona“ (Ispanija) arba Londono „Chelsea“ (Anglija). Ši pusfinalio serija startuos trečiadienį Londone.