Šeštojo trofėjaus link: „Bayern“ pervažiavo vienus prancūzus ir finale imsis kitų

Penkiskart Europą jau užkariavęs Miuncheno „Bayern“ prieš pirmos šlovės klubo istorijoje sieksiantį Paryžiaus „Saint-Germain“ - tokį UEFA Čempionų lygos finalą futbolo gerbėjai išvys sekmadienį Lisabonos „Estadio da Luz“ stadione. Tai paaiškėjo po antrojo pusfinalio, kuriame „Bayern“ 3:0 įveikė Liono „Olympique“.
Čempionų lygos pusfinalis: Liono „Olympique“ – Miuncheno „Bayern“
„Bayern“ futbolininkai / „Scanpix“ nuotr.

Du bavarų įvarčius pirmajame kėlinyje pelnė Serge'as Gnabry, o vieną rungtynių pabaigoje pridėjo Robertas Lewandowskis.

Rungtynes kiek geriau pradėjo Liono komanda, kurios gretose Memphis Depay'us ir Karlas-Toko Ekambi turėjo puikias progas pasižymėti, tačiau jaunųjų Prancūzijos klubo futbolininkų entuziazmą greitai atšaldė bavariška mašina.

Ties baudos aikštelės riba prasiveržęs S.Gnabry puikiu smūgiu kaire koja nepaliko šansų „Olympique“ vartininkui Anthony Lopesui ir išvedė savo komandą į priekį – 1:0.

Iš karto po įvarčio Liono futbolininkai atrodė kiek sutrikę, o bent kelias progas turėjo R.Lewandowskis. Nors lenkui įmušti nesisekė, po vienos iš progų prie kamuolio prišokęs S.Gnabry rezultatą padvigubino – 33-ąją minutę rezultatas jau buvo 2:0.

Po pertraukos „Olympique“ dar turėjo ne vieną šansą, ypač per pirmąjį kėlinio trečdalį, tačiau laiku ir vietoje dažniausiai atsidurdavo Manuelis Neueris, sugėręs bet kurį Liono komandos šansą sušvelninti skirtumą.

Galiausiai, 88-ąją minutę jau 15-ąjį įvartį šį sezoną pelnė R.Lewandowskis, peršokęs visus Liono gynėjus Joshua Kimmichui pakėlus kampinį. Lenkui tai jau 15-asis įvartis šio sezono Čempionų lygoje – dabar R.Lewandowskiui trūksta jau tik dviejų tikslių smūgių iki Cristiano Ronaldo priklausančio rekordo.

„Bayern“ Čempionų lygos (anksčiau – Europos taurės) finale žais 11-ąjį kartą klubo istorijoje. Ligšiol iš 10-ties bandymų bavarai triumfavo penkiskart. Paskutinį sykį finale „Bayern“ žaidė dar 2013-aisiais, kai nugalėjo kitą Vokietijos komandą Dortmundo „Borussia“.

Finale, kuris bus žaidžiamas sekmadienį, prieš bavarus stos PSG futbolininkai, sieksiantys pirmojo titulo klubo istorijoje. Antradienį pusfinalyje Paryžiaus komanda 3:0 sutriuškino „RB Leipzig“.

„Bayern“ ir „Olympique“ akistatos svarbiausius įvykius fiksavo portalas 15min.

Liono „Olympique“ – Miuncheno „Bayern“ 0:3

18' Serge'as Gnabry [0:1]

33' Serge'as Gnabry [0:2]

88' Robertas Lewandowskis [0:3]

Antrasis kėlinys

88 min. Įvartis! Aukščiau už visus per kampinio situaciją pakilęs R.Lewandowskis pagaliau pelno ir savąjį įvartį bei atsako į visus dar likusius klausimus šiose rungtynėse – 0:3.

81 min. L.Goretzka turi dar vieną šansą, bet ir vėl jo smūgį blokuoja komandos draugas – šįsyk Th.Mulleris.

80 min. Po keitimo pasirodęs Philippe'as Coutinho muša įvartį, bet teisėjai įžvelgia nuošalę.

59 min. T.Ekambi turi dar vieną nuostabią galimybę, bet M.Neueris lieka nepramušama siena.

56 min. Marcelo pavojingai smūgiavo galva, bet Manuelis Neueris buvo savo vietoje.

55 min. Pavojingą ataką surengę Prancūzijos klubo futbolininkai prašo baudinio, bet teisėjas į prašymus numoja ranka.

51 min. Nuostabus Alphonso Davieso perdavimas Ivanui Perišičiui įvarčiu nesibaigia – kamuolį pagavo A.Lopesas.

Pirmasis kėlinys

43 min. R.Lewandowskis ne tik neįmuša, bet ir trukdo tą padaryti saviems – šįkart lenkas blokavo pavojingą Leono Goretzkos bandymą.

37 min. R.Lewandowskiui nesiseka – lenko smūgiuotas kamuolys prašvilpė šalia virpsto.

33 min. Įvartis! R.Lewandowskis apmaudžiai neįmuša iš arti, bet lenkui pagelbsti S.Gnabry. „Bayern“ kraunasi solidžią persvarą – 0:2.

31 min. Keli Roberto Lewandowskio bandymai, tačiau įvarčio pasiekti rezultatyviausias „Bayern“ futbolininkas nepajėgė.

22 min. Thomasas Mulleris galėjo ir padvigubinti skirtumą, bet apmaudžiai nepataikė į kamuolį.

18 min. Įvartis! Blankiai rungtynių pradžioje atrodžiusį „Bayern“ į priekį puikiu smūgiu kaire koja išveda Serge'as Gnabry. 0:1.

17 min. Karlas-Toko Ekambi muša į virpstą.

11 min. Liono vartininkas Anthony Lopesas tik pirštų galais pasiekė pavojingai į vartų plotą skriejusį kamuolį.

4 min. Memphis Depay'us atitrūksta nuo bavarų gynybos, bet iš vartų išbėgusio Manuelio Neuerio sutrikdytas olandas kamuolio į vartus nenukreipė.