Čempionų lygos starte – Mančesterio klubų pralaimėjimai

Antradienis – ilgai laukta futbolo gerbėjų diena. Didžiausiuose Europos stadionuose startavo UEFA Čempionų lygos grupių etapas, buvo sužaisti aštuoni A-D grupių susitikimai.
Turino „Juventus“
Turino „Juventus“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A grupėje buvo apsieita be didelių netikėtumų. Paryžiuje vietos „Saint-Germain“ klubas be didesnio vargo, rezultatu 2:0 nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ kvalifikaciniame etape išmetusią „Malmo“ komandą.

Į priekį paryžiečiai įsiveržė jau 4-ąją minutę po į komandą vasarą atvykusio Angelio Di Marios įvarčio. Pergalę sutvirtino tikslus Edinsono Cavani bandymas antrajame kėlinyje.

Kitas grupės favoritas Madrido „Real“ namuose 4:0 sutriuškino Donecko „Šachtar“ komandą. Čempionų lygos įvarčių sąskaitą „Santiago Bernabeu“ stadione atidarė Karimas Benzema, antrajame kėlinyje „hat-trick‘u“ pasižymėjo komandos lyderis Cristiano Ronaldo.

Vienas iš vakaro netikėtumų užfiksuotas Nyderlanduose, kur PSV futbolininkai palaužė „Manchester United“ rezultatu 2:1.

„Raudonieji velniai“ trumpai pirmavo po 41-ąją minutę pelnyto Memphio Depay įvarčio, tačiau netrukus Hectoras Moreno rezultatą išlygino. Antrajame kėlinyje į priekį olandų ekipą išvedė Luciano Narsinghas. Po tokio įvykių posūkio Louiso van Gaalo auklėtiniai atsitiesti nesugebėjo ir mačas baigėsi PSV pergale.

Šiose rungtynėse žiaurią traumą gavo „Man Utd“ kairiojo krašto gynėjas Luke‘as Shaw.

Kitame B grupės mače „Wolfsburg“ 1:0 nugalėjo Maskvos CSKA futbolininkus. Pergalę vokiečių klubui lėmė Juliano Draxlerio įvartis.

C grupėje Madrido „Atletico“ Turkijoje po Antoine‘o Griezmanno dublio 2:0 nugalėjo „Galatasaray“, o Lisabonos „Benfica“ tokiu pačiu rezultatu namuose įveikė Kazachstano „Astana“ futbolininkus.

Įdomiausia dvikova vyko D grupėje, kur „Manchester City“ futbolininkai namuose susitiko su Turino „Juventus“ ekipa.

Pirmajame kėlinyje Manuelio Pellegrini auklėtiniai kontroliavo rungtynių tempą, tačiau įvarčio įmušti nepavyko.

Antrajame kamuolys Gianluigi Buffono vartuose atsidūrė: į savus vartus įsimušė Giorgio Chiellini, kuris turėjo pastabų teisėjui, mat ant jo užšoko galva smūgiavęs Vincentas Kompany.

Tačiau Massimilliano Allegri auklėtiniams pavyko atsitiesti: 70-ąją minutę po Paulio Pogba perdavimo įvartį įmušė Mario Mandžukičius. Gynyboje suklydo varžovą pramiegojęs Eliaquimas Mangala.

Ties tuo Italijos ekipa nesustojo ir 81-ąją minutę į Joe Harto vartus krito dar vienas įvartis. Pergalingą įvartį komandai mušė Alvaro Morata ir mačas baigėsi „Juventus“ pergale 2:1.

Kitame D grupės mače, „Sevilla“ nesunkiai, rezultatu 3:0, nugalėjo Menchengladbacho „Borussia“.