„Copa America“ finale prireikė ir baudinių serijos: taurė – Čilės futbolininkų rankose

Čilėje baigėsi 2015 metų Pietų Amerikos futbolo čempionatas „Copa America“, kuriame triumfavo šeimininkų rinktinė. Čilės futbolininkai tik po 11 metrų baudinių serijos finale 4:1 palaužė Lionelio Messi vedamus argentiniečius. Pagrindinis susitikimo laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių – 0:0.
Čilės futbolo rinktinė
Čilės futbolo rinktinė / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 1 Copa America

Pirmame kėlinyje Argentinos ekipa atidavė kontrolę Čilės futbolininkams: pavojingai atakavo Gary Medelis, Arturo Vidalis, Alexis Sanchezas, o argentiniečiai bene vienintelę pavojų varžovų vartams kėlusią ataką surengė 20 min., kai pasižymėti galėjo Sergio Aguero. Statistika taip pat rodė Čilės pranašumą – kamuolio kontrolė 58 proc. prieš 42 proc., o smūgiai link vartų – 7:3.

Antro kėlinio pradžioje iniciatyvą ir vėl priklausė aikštės šeimininkams, tačiau pamažu įsibėgėjo ir argentiniečiai. Bene realiausios progos pelnyti įvarčius pasipylė paskutinėmis pagrindinio laiko akimirkomis: vartininkų budrumą patikrino ir čilietis A.Sanchesas, ir argentinietis Gonzalo Higuainas.

Išspręsti reikalus be 11 m baudinių Čilės ekipa galo ir pratęsimo metu: 105 min. dar vieną pavojingą ataką sukūrė A.Sanchesas. Tuo tarpu Argentinos komandos lyderis L.Messi aikštėje buvo nepastebimas.

Baudinių seriją pirmieji pradėjo čiliečiai – taikliai smūgiavo Matias Fernandezas, tačiau tuo pačiu atsakė ir L.Messi – 1:1. Šaltus nervus išlaikė ir baudinį realizavo A.Vidalis, tuo tarpu G.Higuaino smūgis buvo netikslus – 2:1. Argentinos komandos situacija tapo kritinė, kai įmušė dar vienas Čilės žaidėjas Aranguizas, o argentiniečio Evero Benegos smūgį atlaikė Claudio Bravo – 3:1. Tašką rungtynėse ir čempionate padėjo visą susitikimą aktyviai žaidęs ir progų pasižymėti turėjęs A.Sanchezas – 4:1.

Čilės futbolininkai „Copa America“ turnyro čempionų titulą iškovojo pirmą kartą. Tuo tarpu argentiniečiai pastarąjį kartą triumfavo 1993-aisiais bei dar du kartus pralaimėjo finale – 2004 m. Ir 2007 m.

Rezultatyviausiais čempionato žaidėjais tapo Paolo Guerrero iš Peru bei nugalėtojumi tapęs Eduardo Vargas, kurie įmušė po keturis įvarčius.