TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Csaba Laszlo: „Su rinktinės štabu visus savaitgalius skirsime futbolui“

Csaba Laszlo
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Csaba Laszlo
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės treneris Csaba Laszlo su padėjėjais jau pradėjo planingai sekti Lietuvos ir užsienio čempionatų rungtynes ir sieks visus būsimus rinktinės varžovus bent kartą pamatyti gyvai.

„Savaitgalius visas rinktinės štabas turės skirti ne šeimai, o futbolui. Bent jau kol aš esu čia“, – kalbėjo strategas. Savo planus ir praėjusius savaitės darbus rinktinės strategas pirmadienį apžvelgė susitikime su žiniasklaidos atstovais.

Išdėstė žaidėjams savo viziją

Praėjusią savaitę  Lietuvos rezervinė (B) ir  jaunimo (U-21) rinktinės Vilniuje surengė treniruočių stovyklą. Pasak Cs. Laszlo, šios dvi dienos  buvo svarbios, tačiau netikslu būtų įvykusią treniruotę vadinti rungtynėms.

„Tikslas buvo susitikti su tais žaidėjais, kurie gali ateityje kandidatuoti į rinktinę. Tačiau neteisinga būtų tai vadinti B ir U-21 rinktinių rungtynėmis. Tai buvo tiesiog dviejų dienų treniruočių stovykla. Norėjau išdėstyti žaidėjams savo filosofiją, taktinę viziją. Kalbėjausi su žaidėjais apie ateitį, ką norime nuveikti. Tai buvo labai svarbios dvi dienos“, – sakė Cs.Laszlo. 

Trenerio teigimu, jam patiko Panevėžio „Ekrano“ puolėjo Andriaus Veličkos pasirodymas, teigiamą įspūdį paliko ir jaunimo rinktinės žaidėjai.

Noriu parodyti pagarbą tiems, kurie dirba su futbolu Lietuvoje. Turėjau galimybių dirbti įvairiose šalyse ir įgyti nemažai patirties, todėl noriu perduoti ją lietuvių treneriams

„Pasakiau Andriui, kad jei gerai žais už „Ekraną“, jam durys į nacionalinę rinktinę taip pat bus atviros. Jis pažadėjo pasistengti parodyti ką sugeba, – dėstė rinktinės strategas. – Kalbėjau ir su keliais U-21 rinktinės nariais. Jaunimo komandoje taip pat yra įdomių žaidėjų. Nesakau, kad jie iš karto bus kviečiami į nacionalinę komandą, tačiau seksime jų progresą.“

Stebi būsimus varžovus ir Lietuvos čempionatą

Baigiantis stovyklai C.Laszlo praėjusį antradienį iš karto išvyko į Šveicariją, kur kontrolines rungtynes su Brazilija žaidė būsimi mūsiškių varžovai Pasaulio čempionato atrankoje Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkai.

„Bosniai yra vieni pajėgiausių varžovų mūsų grupėje. Man svarbu buvo pamatyti Bosnijos rinktinę gyvai. Norėsiu visus varžovus pamatyti bent kartą gyvai, stadione galima pamatyti skirtingų dalykų, nei per televiziją. Mums tai pasiruošimo atrankos ciklui dalis. Taip pat įsirašinėjame visas varžovų rungtynes, analizuosime kiekvieną epizodą ir informaciją ateityje perduosime žaidėjams. Jie turi žinoti viską apie varžovus“, – planus pasakojo treneris.

Rinktinės strategas džiaugėsi, kad artėjantį savaitgalį startuos 2012 metų Lietuvos futbolo čempionato sezonas.  Lietuvos rinktinės trenerių štabas sezono pradžiai jau pasirengė.

„Sudariau planą dėl planuojamų stebėti rungtynių. Eisiu į stadionus pats, taip pat man talkins asistentai, rinktinių skyriaus darbuotojai. Stebėsime ne tik A lygos rungtynes, bet ir užsienio lygų, kur rungtyniauja lietuviai. Planuoju nuvykti į Lenkiją ir pažiūrėti vienas ar dvi čempionato rungtynes stadione, ateityje norėtųsi aplankyti ir žaidėjus kitose šalyse“,  – teigė C.Laszlo.

Bendrauja su žaidėjais ir treneriais

Pastarąją savaitę telefonu bendravo keliais patyrusiais Lietuvos rinktinės žaidėjais – Mariumi Stankevičiumi, Sauliumi Mikoliūnu, Edgaru Česnauskiu, Andriumi Velička.

„Kalbėjome ne apie praeitį, o apie ateitį. Manau, kad svarbu, jog žaidėjas užsienyje taip pat žinotų, jog jis mums rūpi, sužinoti jų problemas, papasakoti savo viziją. Marius sakė, kad yra traumuotas ir nekantrauja grįžti į aikštę. Edgaras taip pat turėjo nemažai ką papasakoti apie savo rūpesčius, – kalbėjo Cs. Laszlo – Žadu paskambinti ir klubų treneriams pasiteirauti apie žaidėjus. Tai ne problema, nes moku kelias kalbas, sunkiau tik su rusų kalba.“

Pasak vengrų specialisto, viena iš jo darbo krypčių taip pat yra bendradarbiavimas su vietos treneriais: „Noriu parodyti pagarbą tiems, kurie dirba su futbolu Lietuvoje. Turėjau galimybių dirbti įvairiose šalyse ir įgyti nemažai patirties, todėl noriu perduoti ją lietuvių treneriams. Po savęs noriu palikti ne tik rezultatus, bet ir savo patirtį – kad žmonės galėtų po manęs dirbti ta pačia kryptimi.“

Šią savaitę Cs. Laszlo planuoja aplankyti Palangoje stovyklaujančias U-18 ir U-17 jaunimo rinktines. Pastaroji pradeda ruoštis kovo pabaigoje Škotijoje vyksiančiam Europos U-19 čempionato atrankos „Elitiniam“ etapui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką