Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 7d. 18:59

D.Šembero sugrįžimas į Lietuvos futbolą – jau netrukus: turėtų užimti svarbų postą

Kurį laiką nuošalyje Lietuvos futbolo buvęs Deividas Šemberas pasiruošęs sugrįžimui. Vieną iškiliausių visų laikų šalies futbolininkų netrukus vėl turėtume matyti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomajame komitete.

42-ejų vilnietis keletą pastarųjų metų buvo kiek nutolęs nuo futbolo ir visą dėmesį koncentravo į verslo bei šeimos reikalus.

Visgi netrukus situacija turėtų iš esmės pasikeisti ir D.Šemberas vėl pasiryžęs nerti į neblogai pažįstamas Lietuvos futbolo peripetijas.

15min žiniomis, ilgametis Lietuvos rinktinės narys turėtų tapti naujuoju Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) prezidentu.

Šis postas liko laisvas, kai dėl konflikto su dabartine LFF valdžia nusprendė pasitraukti Paulius Malžinskas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paulius Malžinskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Paulius Malžinskas

Lapkričio pradžioje už etikos pažeidimus buvusį FIFA kategorijos teisėją federacija nušalino nuo bet kokios LFF veiklos, tad funkcionierius nusprendė atsitraukti, o kartu su juo atsistatydino ir visa VRFS valdyba.

Naujojo Vilniaus regiono futbolo vadovo paiešką gerokai įšaldė pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija, tačiau D.Šemberas iš karto buvo pradėtas laikyti realiausiu kandidatu užimti šį postą.

D.Šembero kompetencija užimti šias pareigas neabejoja niekas. Vienas geriausių visų laikų šalies futbolininkų buvo didžiulis autoritetas aikštėje, toks liko ir baigęs karjerą. Kurį laiką legendinis žalgirietis ėjo A lygos prezidento pareigas, bet iš jų pasitraukė prasidėjus trinčiai su direktoriumi Rimvydu Čekavičiumi. Iš pradžių A lygą paliko R.Čekavičius, o netrukus ginklus sudėjo ir pats D.Šemberas.

Baigęs šį etapą, vilnietis pradėjo krimsti mokslus UEFA vadybos mokymuose ir niekada neslėpė noro efektyviai panaudoti žinias bei patirtį LFF.

Prieš trejus metus LFF buvo pakvietusi D.Šemberą rengti naują šalies apskričių darbo strategiją, o 2019-aisiais jis ėjo Vilniaus „Žalgirio“ futbolo operacijų direktoriaus pareigas, iš kurių pasitraukė prieš praėjusio sezono pradžią.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Deividas Šemberas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Deividas Šemberas

Prieš praėjusiais metais vykusius LFF prezidento rinkimus D.Šembero pavardė vis sušmėžuodavo minint potencialius kandidatus, tačiau pats vilnietis į kovos lauką nesiveržė. Futbolo kuluaruose kalbėta, jog dėl to, kad neturi tvirto ir pergalę garantuojančio užnugario.

Visgi dabar D.Šemberas, panašu, kad yra pasiruošęs sugrįžti į futbolo valdymą. Ypač, jeigu futbolo visuomenė rodys pasitikėjimą.

15min žiniomis, legendinio futbolininko kandidatūrą ketina iškelti prieš dvejus metus įkurto futbolo klubo „Vilnius“ vadovybė. Šio klubo steigėjas yra biuro baldų gamybos verslininko Petro Narbuto įkurtas „Narbuto paramos fondas“.

„Su pareiškimu skubėti nenorėčiau – dar yra keletas neatsakytų klausimų, į kuriuos atsakymų norėčiau tiek aš pats, tiek nariai. Vyksta pasiruošimo procesas, bet galutinių sprendimų dar tikrai nėra“, – teigė D.Šemberas.

Visgi 15min paklaustas, ar imtųsi šių pareigų, jeigu sostinės futbolo bendruomenė rodys pasitikėjimą, D.Šemberas turėjo aiškų atsakymą.

„Svarbiausia išsiaiškinti, kokius tikslus nariai kelia ir ar tie tikslai yra įgyvendinami. Norėtųsi kad tie mūsų uždaviniai nebūtų populistiniai, reikėtų tiksliai žinoti, ką apskritis gali daryti ir ką yra pajėgi padaryti. Jeigu visi šie norai sutaps su galimybėmis, tada mano atsakymas bus „taip“. Visgi jeigu nariai kels tikslus, kurių realiai neįmanoma įgyvendinti ir pamatuoti, tada, mano manymu, nėra prasmės visko pradėti“, – savo poziciją dėstė 82 mačus Lietuvos rinktinėje sužaidęs futbolininkas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deividas Šemberas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Deividas Šemberas

P.Malžinsko vadovavimo laikotarpiu VRFS tapo aršia LFF kritike ir galiausiai atsidūrė šalies futbolo užribyje. D.Šembero teigimu, labai svarbu politinius klausimus atskirti nuo futbolo vystymo klausimų.

„Taip, visa tai irgi yra susiję, tačiau yra dalykų, kurių tu tiesiog negali pakeisti. Norėtųsi išlaikyti principus, eiti vertybiniu keliu. Laukia dar labai ilgas kelias, daug pokalbių ir sprendimų“, – užbėgti įvykiams už akių nenorėjo D.Šemberas.

Pasitraukusi VRFS valdyba artimiausiu metu turėtų paskelbti būsimų rinkimų datą.

„Kiek teko girdėti dauguma norėtų, kad rinkimai vyktų gyvu, o ne nuotoliniu būdu, tačiau bus žiūrima pagal pandeminę situaciją. Manau, kad realiausia, jog rinkiminė konferencija įvyks vasarį arba kovą“, – svarstė D.Šemberas.

Iš VRFS prezidento posto pasitraukęs P.Malžinskas 15min teigė, jog aiškesnė situacija turėtų paaiškėti po sausio 17 dienos.

„Tuomet jau turėsime bent kažkokias gaires dėl COVID-19 situacijos. Iš karto po to, sausio 18 ar 19 dieną, planuojame surinkti VRFS valdybą ir paskelbti naujų rinkimų datą. Jei tai pavyks padaryti, konferenciją skelbti turime ne anksčiau kaip po 30 dienų. Taigi preliminari rinkimų data galėtų būti vasario 23-26 dienos“, – sakė P.Malžinskas.

VRFS šiuo metu turi 55 narius ir yra didžiausia regioninė asociacija šalyje. VRFS prezidentas automatiškai gauna vietą LFF vykdomajame komitete, kuris priima svarbiausius šalies futbolo sprendimus.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką