Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 3d. 17:55

Dar 10 futbolo faktų, kurių greičiausiai nežinojote

Cristiano Ronaldo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Cristiano Ronaldo
Manote, kad apie futbolo žinote viską? Jeigu atsakėte taip, neabejojame, kad atsiprašysite, kai perskaitysite šį straipsnį. Futbolo portalas Halftime.lt paruošė dar vieną įdomiausių šios sporto šakos faktų dešimtuką, kuris privers ne vieną iš nuostabos aukščiau pakelti antakius.

1. (Cristiano) Ronaldo vardą gavo dėl JAV prezidento

Tikrasis Madrido „Real“ klubo lyderio vardas yra Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro. Žodis Ronaldo nėra jo pavardė – tai jo antrasis vardas. Jį jam davė tėvas, dėl savo mėgstamiausio aktoriaus Ronaldo Reegano, kuris 1981-1989 metais buvo JAV prezidentu. Cristiano yra jauniausias iš keturių vaikų. Jis turi brolį Hugo ir dvi seseris Elma bei Liliana Catia.

2. F.Lampardo dėdė yra Harry Redknappas

Londono „Chelsea“ klubo lyderis Frankas Lampardas yra netiesiogiai susijęs su kita šio miesto komanda – „Tottenham“. Šios ekipos vyriausiasis treneris Harry Redknappas yra „Chelsea“ lyderio dėdė, mat Frankas Lampardas vyresnysis yra H.Redknappo netikras brolis. Įdomu, ar per šventes F.Lampardas pasveikino savo dėdę?

3. FA taurė yra seniausias pasaulyje futbolo turnyras

„The Football Association Challenge“ taurė, geriau žinoma kaip FA taurė, yra pirmasis istorijoje surengtas futbolo turnyras. Pirmosios šio turnyro rungtynės įvyko dar 1871-ųjų metų lapkričio mėnesį (prieš 140 metų). Pirmąjį turnyro įvartį pelnė Jarvis Kenrickas iš „Clapham Rovers“ klubo, o pirmojo pasaulyje futbolo turnyro čempionais 1872 metų kovo 16 dieną tapo „Wanderers“ ekipa, finale 1:0 įveikusi „Roayl Engineers“ komandą.

4. C.Tevezas vaikystėje buvo apiplikytas verdančiu vandeniu

Argentinos futbolo rinktinės puolėjas Carlosas Alberto Tevezas vaikystėje netyčia buvo apiplikytas verdančiu vandeniu. Argentinietis gydėsi trečio laipsnio nudegimus intensyvios priežiūros palatoje maždaug du mėnesius. Dėl šios priežasties C.Tevezas turi ryškių randų kaklo dešinėje pusėje ir šiek tiek ant krūtinės. Beje, C.Tevezas nėra tikroji futbolininko pavardė. Jis gimė Martinezo pavarde, bet jo mama pakeitė pavardę į Tevezo dėl „All Boys“ ir „Boca Juniors“ klubų konflikto.

5. 1950 metų Pasaulio čempionate dalyvavo nelyginis skaičius rinktinių – 15

1950 metais Brazilijoje organizuotame Pasaulio čempionate įvyko daug įdomių dalykų. Vokietijos ir Japonijos rinktinės negalėjo dalyvauti atrankoje į turnyrą dėl okupacijos. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui daug rinktinių „už geležinės uždangos“ (pavyzdžiui, Tarybų Sąjunga) nepanoro dalyvauti atrankoje. Argentina, Ekvadoras ir Peru dėl ginčų su Brazilijos futbolo asociacija negalėjo dalyvauti atrankoje. Azijoje iš atrankos pašalinti Filipinai, Indonezija ir Burma, o iš Europos šalių – Belgija ir Austrija. Pastaroji pašalinta motyvuojant tuo, jog turi per mažai patirties. Po atrankos ciklo turnyre dalyvauti atsisakė Škotija, o dėl finansinių problemų nusprendė pasitraukti ir Turkija. Vėliau atsisakė ir Portugalija, dar vėliau – Prancūzija. O įdomiausiai baigėsi Indijos rinktinės pasirodymas, kuri iš turnyro grupės etapo pašalinta dėl to, jog išėjo į aikštę žaisti basi.

6. R.Ferdinandas galėjo tapti baleto šokėju

Vienas pagrindinių „Manchester United“ klubo vidurio gynėjų Rio Ferdinandas yra labai meniška asmenybė. Dar būdamas vienuolikos metų jis gavo stipendiją mokytis Londono Centrinėje Baleto mokykloje. Jis ketverius metus aktyviai lankė baleto pamokas, kurios vyko net keturias dienas per savaitę. Nepaisant to, vėliau jam tai tiesiog atsibodo ir jis susidomėjo futbolu. Tačiau baletas labai prisidėjo tobulinant kūno pusiausvyrą.

Be to, R.Ferdinandas yra parašęs autobiografinę knygą „Mano istorija“, iš kurios uždirbo daugiau nei 1 milijoną svarų sterlingų. R.Ferdinandas 2009 metais pradėjo leisti skaitmeninį laikraštį, pavadinimu „Rio“, o po poros mėnesių išėjo ir realus egzempliorius, pavadinimu „#5“. R.Ferdinandas taip pat mėgsta ir „repuoti“. 2005 metais jis sukūrė savo įrašų kompaniją „White Chalk Music“. 2010 metais su šia įrašų kompanija dirbo atlikėja Nia Jai, kurios išleistame albume šiek tiek „repavo“ ir pats R.Ferdinandas.

2008 metais jis prisidėjo prie filmo „Dead Man Running“ kūrimo, o vėliau skelbėsi filmuojantis dokumentinį filmą apie Peckhamą, siekiantį atitraukti jaunimą nuo nusikalstamo pasaulio.

7. Pirmosiose krepšinio varžybose buvo žaidžiama su futbolo kamuoliu

1891 metais JAV, Springfilde, įvykusiose pirmosiose krepšinio varžybose istorijoje buvo žaidžiama su... futbolo kamuoliu. Juo krepšinis žaistas ir vėliau, nes pirmasis specializuotas krepšinio kamuolys atsirado tik 1950 metais.

8. A.Aršavinas vaikystėje vos nežuvo partrenktas automobilio, buvo išmestas iš mokyklos, o dabar yra parašęs tris knygas

Londono „Arsenal“ klube žaidžiančio Andrėjaus Sergejevičiaus Aršavino vaikystė nebuvo lengva. Dar vaiką būsimą Rusijos futbolo žvaigždę partrenkė automobilis ir A.Aršavinas vos nežuvo. Antroje klasėje Andrėjų išmetė iš mokyklos, nes šis nušvilpė ir išmetė pažymių žurnalą. 12 metų jo tėvai išsiskyrė ir Andrėjus liko gyventi su mama – be daiktų, be pinigų. Būsimo futbolininko tėvas Sergėjus, laisvalaikiu žaidęs futbolą, mirė būdamas 40 metų. Dabar A.Aršavinas yra parašęs tris knygas, iš kurių žymiausia – „555 klausimai ir atsakymai apie moteris, pinigus, politiką ir futbolą“. Be to, Andrėjus turi mados dizainerio diplomą.

9. Pirmąją pasaulyje futbolo lygą laimėjo „Preston North End“

Pirmoji pasaulyje futbolo lyga buvo „English Football League Championship“, vykusi 1888-1889 metais. Joje dalyvavo 12 komandų, o čempionais tapo „Preston North End“ klubas, nepatyręs nė vieno pralaimėjimo. Toliau turnyrinėje lentelėje komandos išsidėstė tokia tvarka: „Aston Villa“, „Wolves“, „Blackburn“, „Bolton“, „West Bromwich“, „Accrington“, „Everton“, „Burnley“, „Derby County“, „Notts County“ ir „Stoke“.

10. P.Evra turi 25 brolius ir seseris

„Manchester United“ klube rungtyniaujantis prancūzas Patrice‘as Evra turi didelę šeimą. Senegale gimęs futbolininkas yra ganiečio ir kapo verdietės sūnus. Jis yra vienas iš 26 vaikų šeimos. Būdamas metukų P.Evra kartu su tėvu persikėlė į Belgiją, o kai jam suėjo treji – į Prancūziją. Dabar šios šalies rinktinę atstovaujantis futbolininkas moka penkias kalbas ir dar mokosi šeštos – korėjiečių, kad geriau susikalbėtų su komandos draugu Parku Ji Sungu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

halftime.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką