Dar viena taurė J.Mourinho rankose: „AS Roma“ laimėjo UEFA Konferencijų lygą

Jose Mourinho savo turtingą trofėjų kolekciją papildė dar viena taure. Portugalo treniruojama „AS Roma“ triumfavo inauguraciniame UEFA Konferencijų lygos sezone.
Jose Mourinho
Jose Mourinho / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Italijos klubas Albanijos sostinėje Tiranoje vykusiame finale 1:0 nugalėjo Roterdamo „Feyenoord“ iš Nyderlandų.

Įvartį „romėnams“ 32-ą minutę pelnė Nicolo Zaniolo. Italas pasinaudojo varžovų gynėjų klaida, susistabdė kamuolį krūtine ir kaire koja švelniai pasiuntė jį į „Feyenoord“ vartų tinklą.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Chrisas Smallingas ir Nicolo Zaniolo

Olandai geriausias progas išlyginti rezultatą turėjo pačioje antrojo kėlinio pradžioje, kai apgulė varžovų vartus.

Vis dėlto „Feyenoord“ net kelis sykius pataikė į virpstą, o dar bent porą jų mėginimų užgesino pasakiškai žaidęs „AS Roma“ vartininkas Rui Patricio.

Romos klubas jokių trofėjų nebuvo iškovojęs nuo 2008 metų, kai laimėjo Italijos taurę. Tarptautiniuose turnyruose „romėnai“ nebuvo nieko laimėję nuo 1961-ųjų, kuomet triumfavo dabar jau neegzistuojančioje UEFA mugių taurėje.

Savo trofėjų kolekciją papildė ir Jose Mourinho, kuris dabar yra laimėjęs UEFA Čempionų lygą, UEFA taurę, UEFA Europos lygą ir UEFA Konferencijų lygą. Joks kitas treneris tuo pasigirti negali.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jose Mourinho

Iš viso tai jau penktas portugalo tarptautinis trofėjus, nes Čempionų lygą jis laimėjo dukart.

Be to, J.Mourinho tapo pirmu treneriu, laimėjusiu UEFA turnyrą su keturiais skirtingais klubais. Prieš tai portugalas tą padarė su „Porto“, Milano „Inter“ ir „Manchester United“.