Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darvydas Šernas: „Iš Lietuvos klubų pasiūlymų nebuvo – gal čia yra geresnių puolėjų“

Darvydas Šernas
BFL/Butautas Barauskas / Darvydas Šernas
Šaltinis: sportas.info
0
A A

35-erias rungtynes Lietuvos rinktinėje sužaidęs Darvydas Šernas, pavasarį praleidęs tolimosios Australijos Perto „Glory“ klube, rudenį gyvens ir žais kur kas arčiau namų – už 100 kilometrų nuo jo gimtojo Alytaus esančiuose Suvalkuose. Šio miesto komanda „Wigry“ žais Lenkijos pirmojoje lygoje.

D.Šernas su „Wigry“ pasirašė metų sutartį. Anot paties futbolininko, svarbiausia jam dabar – žaisti aikštėje. Darvydui jau gerokai įgriso atsarginių suolelis, ant kurio jis dažnokai sėdėdavo ir Perte, ir prieš tai Turkijos „Gaziantepspor“ klube.

30-ies lietuvis, galintis žaisti puolėju ir krašto saugu, Lenkijos futbole – ne naujokas. 2009-2013 metais jis rungtyniavo Lodzės „Widzew“ ir Liubino „Zaglębie“ komandose.

Turbūt Lietuvoje yra geresnių puolėjų. Gal nežinojo mano padėties. Į laikraštį skelbimo, kad ieškau darbo, nedėjau. Bet šiaip futbolo pasaulyje kalbos sklinda greitai. Čia būna taip, kad po vienos dienos jau visur visi viską žino. Kad ir dabar. Aš dar nesu pasirašęs sutarties su Suvalkų klubu, tik žodžiu viską sutarėme, o jau Lenkijos žiniasklaida rašo, tuoj lietuviai perima.

– Kaip atsidūrėte „Wigry“?

– Tiesiog paskambino vienas treneris ir pasiūlė. Tikriausiai nereikia sakyti koks treneris? Kitų konkrečių pasiūlymų neturėjau, buvo tik kalbos. Todėl nusprendžiau važiuoti pažaisti į Suvalkus.

– Treneris, suprantama, – Donatas Vencevičius. Ar jis dar tebetreniruoja „Wigry“?

– Dabar važiuoju į Suvalkus, kai nuvažiuosiu, viską sužinosiu ir galėsiu viską pasakyti. Faktas, kad dirba tame klube. Kokios jo pareigos? Šiuo metu dar nežinau. Aišku tik, kad jis ten nėra pagrindinis treneris.

– Kaip vertinate Australijos etapą?

– Labai puiki šalis: šilta, smagu. Šiek tiek pažaidžiau kitokį futbolą. 

– Kuo jis taip skiriasi nuo europinio?

– Pirmiausia oro sąlygomis. Žaisti Australijoje yra labai karšta. Futbolas ten ypač kontaktinis. Šiaip jau Lenkijoje nėra lengva žaisti, nes jos futbole irgi yra daug kontaktų. Bet Australijoje – kur kas daugiau. Ten daug fizinės kovos, dominuoja gerai fiziškai sudėti žaidėjai.

– Koks Australijos čempionato lygis, palyginti su tomis šalimis, kuriose žaidėte?

– Tikrai silpnesnis už Turkijos. Palyginti su Lenkija? Gal panašus.

Šį kartą aš visiškai nežiūrėjau į finansinę pusę. Noriu sugrįžti į futbolą, noriu žaisti. Pastarieji metai, žiūrint iš futbolo pusės, man buvo ne patys geriausi.

– Kodėl nepasilikote?

– Buvau turkų „Gaziantepspor“ paskolintas „Glory“ pusei metų. Sutartis baigėsi, grįžau namo. Su turkais turėjau dar dviem metams turėjusią galioti sutartį, bet dėl finansinių reikalų pats ją nutraukiau.

– Pačią šalį spėjote apžiūrėti? Kengūrų matėte?

– Skraidžiau po Australiją ir su komanda, o kai baigėsi sezonas, pasilikau dar kelioms savaitėms apžiūrėti Australijos. Tada su šeima skridome turistauti. Kengūras matėme, jų Australijoje tikrai yra. Dar kas įsiminė, tai tos šalies vanduo, paplūdimiai. Tiesiog pasaka.

– Kuo geriau žaisti „Wigry“ negu Lietuvoje?

– Į Lietuvą sugrįžti visada spėsiu. Lenkijos futbolą pažįstu, žaidžiau čia ketverius metus. Žaidžiau ir „Ekstraklasa“ pirmenybėse, ir pirmojoje lygoje, gerai pažįstu Lenkijos futbolą.

– „Wigry“ moka daugiau nei gali mokėti Lietuvos klubai?

– Šį kartą aš visiškai nežiūrėjau į finansinę pusę. Noriu sugrįžti į futbolą, noriu žaisti. Pastarieji metai, žiūrint iš futbolo pusės, man buvo ne patys geriausi. Turkijoje daug laiko prasėdėjau ant suolo, Australijoje žaisdavau tik po keitimo.

Neneigiu: pinigai yra svarbu. Bet pasirinkau „Wigry“, nes čia man pažadėjo daug laiko aikštėje. Pasirinkau žaidimą. O iš Lietuvos pasiūlymų nesulaukiau.

– Nė vieno?

– Taip. Nė vieno. Turbūt Lietuvoje yra geresnių puolėjų. Gal nežinojo mano padėties. Į laikraštį skelbimo, kad ieškau darbo, nedėjau. Bet šiaip futbolo pasaulyje kalbos sklinda greitai. Čia būna taip, kad po vienos dienos jau visur visi viską žino.

Kad ir dabar. Aš dar nesu pasirašęs sutarties su Suvalkų klubu, tik žodžiu viską sutarėme, o jau Lenkijos žiniasklaida rašo, tuoj lietuviai perima. Šiaip, jeigu visa Lenkija žinojo, kad neturėjau sutarties, tai ir Lietuvoje tie, kuriems būčiau reikalingas, turėjo žinoti.

– Vis dėlto, neneigsite, kad tai šioks toks žingsnelis atgal?

– Taip, aišku. Turkijos aukščiausioji lyga yra stipresnė ir daug stipresnė nei Lenkijos pirmoji lyga. Ar pavyks pakilti į ankstesnį lygį, gyvenimas parodys. Tada žinosime, šis sprendimas buvo geras, ar ne.

Į Lietuvą sugrįžti visada spėsiu. Lenkijos futbole esu pats buvęs, žaidžiau čia ketverius metus.

– Lietuvos rinktinės treneriai jus, žaidusį tolimojoje Australijoje, buvo lyg ir primiršę. Žaisdamas čia pat tikitės sugrįžti į nacionalinę komandą?

– Manau, kad viskas priklausys nuo manęs paties. Jeigu neblogai seksis žaisti Lenkijoje, turėtų pakviesti.

Į rinktinę neturėtų važiuoti žaidėjai, sėdintys ant suolo. Tai ir yra viena svarbesnių priežasčių, dėl ko noriu žaisti, o ne sėdėti ant suolo.

– Nuo Alytaus iki Suvalkų yra apie 100 kilometrų. Gal pats žadate gyventi Alytuje ir važinėti į „Wigry“ rungtynes ir treniruotes?

– Kad aš jau senokai apsistojęs Vilniuje. Tai kur jau ten iš Vilniaus važinėti. Apsistosiu Suvalkuose – tai gražus nedidelis miestelis.

– O šeima?

– Važiuos kartu. Jei jau skrido į Australiją, tai iki Suvalkų nuvažiuoti – ne atstumas.

sportas.info
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką