Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl futbolo į Lichtenšteiną ir atgal – 2,5 tūkst. kilometrų traukiniais

Lietuvos futbolo rinktinės fanai Čekijoje
K.Černiauskaitės nuotr. / Lietuvos futbolo rinktinės fanai Čekijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Apie pustrečio tūkstančio kilometrų ir beveik 30 persėdimų be sustojimo nakvynei. Tokį kelią ruošiasi sukarti dalis į Lichtenšteiną palaikyti Lietuvos nacionalinės futbolo rinktinės važiuojančių ištikimiausių sirgalių.

Birželio 3 dieną Vaduce vyksiančiose Europos čempionato atrankos rungtynėse tarp Lichtenšteino ir Lietuvos komandų  iš viso tikimasi apie 100 Lietuvos futbolo rinktinės fanų.

Nors vietą stadione lietuvių sektoriuje iš anksto rezervavosi šiek tiek mažiau sirgalių, dalis jų planuoja įsigyti bilietus vietoje.

„Nors kelionė į Lichtenšteiną sudėtingesnė ir brangesnė nei į Čekiją ar Austriją, iš anksto bilietus įsigijo praktiškai tiek pat sirgalių“, – sakė bilietus rezervavusios internetinė parduotuvės „Sportfan“ vadovas Rolandas Dubosas.

Jo teigimu, bilietus daugiausiai pirko fanai iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio. Rinktinę Lichtenšteine taip pat palaikys ir Belgijos, Vokietijos bei Didžiosios Britanijos lietuviai.

Sirgaliai keliauja įvairiai

Į Lichtenšteiną sirgaliai keliaus įvairiai ir atskiromis grupėmis – lėktuvais, traukiniais, autobusais, savais automobiliais.  Viena grupė  užkietėjusių rinktinės gerbėjų pasirinko nelengvą, tačiau taupų kelionės būdą – važiavimą beveik vien traukiniais be nakvynių.

Ilgame kelionės maršrute į priekį numatytas skrydis į Frankfurtą, iš kurio traukiniais fanų grupė atkeliaus į Vaducą. Atgal į Lietuvą sirgaliai grįš jau be skrydžių. Iš kelionės pirmyn bei atgal metu fanai turės įveikti apie 2,5 tūkstančio kilometrų su apie 30 persėdimų.

Mėgsta keliones traukiniais

Nuo pat pirmųjų Lietuvos nacionalinės rinktinės rungtynių po Nepriklausomybės atkūrimo paskui komandą važiuojantis Ingvaras Butautas teigia, kad taip keliauja ne vien taupumo sumetimais.

„Ne visi gali sau leisti skristi tiesiogiai lėktuvais. Tokia minimaliai patogi kelionė – pirmiausia ekonominis sprendimas, nes nereikia mokėti už nakvynę viešbučiuose. Kodėl vykstame traukiniais? Manau, kad tai geriausia tolimojo susisiekimo priemonė, kuri skirta ne vien tik nuvykti iš taško A į tašką B. Tokios kelionės metu galima patirti daugiau įspūdžių, pabendrauti su vietos žmonėmis“, – pasakojo I.Butautas.

Grįždamas išgirdo tik teisėjo švilpuką

Tik 6 kartus iš 47 paskui rinktinę vykti į oficialias rungtynes užsienyje negalėjusiam futbolo fanui per ilgus metus kelionių pasitaikė ir įvairių kuriozų.

2000 metų rugsėjį grįždamas iš Lietuvos rinktinės rungtynių su Rumunija Bukarešte, Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjas tikėjosi suspėti į po trijų dienų  vykusias Lietuvos čempionato rungtynes. Tačiau netgi baigęs kelionę taksi, į stadioną įžengė... aidint finaliniam švilpukui.

Lietuvos ir Lichtenšteino rinktinės susitiks birželio 3 dieną Vaduco „Rheinpark“ stadione, rungtynių pradžia – 20 valandą 30 minučių Lietuvos laiku. Dvikovą tiesiogiai transliuos „Lietuvos Ryto“ televizija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką