Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 18d. 07:30

Dėl futbolo ryžosi nelegaliai kelionei

Ganos jaunuolis labai norėjo tapti panašus į Pele
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ganos jaunuolis labai norėjo tapti panašus į Pele.

Septyniolikmetis paauglys iš Ganos labai norėjo išmokti žaisti futbolą Brazilijoje ir dėl šios savo svajonės ryžosi neeiliniam žygiui – prekybos laivu nelegaliai pasiekė Braziliją.

Nors Brazilija jau seniai tapo futbolininkų eksporto lydere pasaulyje, vis dar atsiranda idealistų, norinčių bet kokia kaina pasiekti 5 kartus pasaulio čempionų šalį ir čia išmokti visų futbolo technikos stebuklų. Ir nesvarbu, kad dėl to reikia pažeisti įstatymus.

17-metis Ganos pilietis Mohammedas Kamara slapta įsėdo į prekybos laivą, kuris  pasuko Brazilijos link. M.Kamaros idėja buvo paprasta – pasiekti Pele gimtinę ir ten tapti futbolininku. Beje, pasislėpti krovinių skyriuje jaunuoliui pavyko puikiai – jis buvo aptiktas tik praėjus savaitei nuo kelionės pradžios, kai laivas jau artėjo prie Salvadoro miesto Brazilijos šiaurės rytuose.

Uoste jaunuolis buvo perduotas į vietos federalinės policijos rankas ir artimiausiu metu bus deportuotas į  gimtinę. Tiesa, vietos pareigūnai nesusilaikė ir patys kiek nusižengė įstatymams, padovanodami sienos pažeidėjui ekskursiją į vietos komandų futbolo rungtynes valstijos pirmenybėse.

Brazilijos futbolo konfederacijos duomenimis, 2008 metais iš šalies į užsienio klubus išvyko 1176 futbolininkai. Kasmet šis skaičius vis auga – 2007 metais šis skaičius buvo 1085, o, pavyzdžiui, 1978 metais – vos 87. Pastaraisiais metais Brazilijos futbolininkus itin agresyviai vilioja Rusijos klubai, didelė rinka jiems atsivėrė ir Kinijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką