TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos kilo karas tarp LFF ir Kauno miesto savivaldybės

Galutinį žodį tars UEFA inspektorius.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / S.Dariaus ir S.Girėno stadione Lietuvos futbolo rinktinė kovo 29 dieną žais Europos čempionato atrankos rungtynes su tituluotąja Ispanija.
Šaltinis: 15min
0
A A

Idėja kovo 29 dieną pasaulio ir Europos čempionus Ispanijos futbolininkus pasitikti UEFA standartus atitinkančiame S.Dariaus ir S.Girėno stadione, atrodo, taip ir liks neįgyvendinta. Lietuvos futbolo federacija (LFF) ir Kauno miesto savivaldybė ne juokais susikivirčijo dėl galimos 4 mln. Lt stadiono rekonstrukcijos, o dėl sugriuvusių derybų viešai apkaltino viena kitą.

Kaip pranešama, LFF siūlė du trečdalius – 2,7 mln. Lt. Dar 1,3 mln. Lt turėjo skirti Kauno miestas, tačiau derybos sugriuvo.

LFF pareiškė, jog dėl to kalti Kauno miesto valdininkai, nesuradę būdų įsisavinti siūlomas lėšas. Savo ruožtu Kauno meras Andrius Kupčinskas LFF prezidentą Liutaurą Varanavičių apkaltino politikavimu.

„Dabar tapo akivaizdu, kad LFF tik blefavo ir nė neketino rekonstruoti Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadiono“, – Kaunas.lt teigė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Jis įsitikinęs, kad LFF elgesys susijęs su tuo, kad jos vadovas Liutauras Varanavičius ketina dalyvauti rinkimuose į Kauno miesto savivaldybės Tarybą.

„Apgailestauju, kad LFF tampa politine organizacija arba ją bandoma tam išnaudoti. Be to, negalime leisti, kad pasikartotų Alytaus stadiono rekonstrukcijos istorija, kuria neseniai rimtai susidomėjo teisėsaugos institucijos“, – sakė A.Kupčinskas.

Į tokius Kauno mero žodžius LFF atsakė ketvirtadienį viešai išplatindama pranešimą:

Kauno miesto vadovas Andrius Kupčinskas bandydamas išsiginti padarytų klaidų jų privėlė dar daugiau. Dėl Kauno miesto savivaldybės neveiklumo ir nekompetencijos, Kaunas prarado galimybę turėti nacionalinį stadioną, kuriame vyktų aukščiausio lygio futbolo varžybos, jau šį pavasarį. Miesto vadovas pradėjo teisintis nerinkdamas žodžių.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentą Liutaurą Varanavičių nustebino Kauno vadovo pareiškimas, jog neva LFF vadovas nedalyvavo svarstant S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijos klausimą. Informacija apie A.Kupčinsko ir L.Varanavičiaus susitikimą iki šiol skelbiama oficialiame Kauno miesto savivaldybės tinklapyje.

Po vadovų susitikimo ir principinio sprendimo rekonstruoti pagrindinį miesto stadioną, darbą turėjo pradėti tiek vienos, tiek kitos pusės specialistai.

„Deja, viešai norus deklaravęs miesto vadovas, šia aistra neužkrėtė administracijos darbuotojų“, – apgailestavo L.Varanavičius – „Mūsų specialistai, bendravę su kauniečiais, pasakojo jautęsi, lyg ne mes duotume 3 mln. miesto stadiono rekonstrukcijai, o jų prašytume iš savivaldybės“.

Savivaldybėje dirbę LFF teisininkai niekaip nesugebėjo įrodyti administracijos atstovams, jog stadiono šeimininkas yra ne federacija, o savivaldybė. Be to, nors buvo siūlomi įvairūs bendradarbiavimo būdai ir ne kartą kartojama, kad UEFA neleidžia stadiono rekonstrukcijai numatytų pinigų skirti kaip paramos, savivaldybės valdininkai liko kurti.

„Oficialus Kauno miesto savivaldybės atsakymas į LFF pasiūlymą dėl bendradarbiavimo, pakartotinai siūlant LFF visiškai nepriimtiną bendradarbiavimo būdą, negali būti vertinamas kitaip, kaip akivaizdus atsisakymas bendradarbiauti su LFF“, – komenatavo teisininkai. 

LFF vadovai mena laikus, kai Lietuvos futbolo federacija jau buvo skyrusi 2 mln. paramą S.Dariaus ir S.Girėno stadiono rekonstrukcijai. Deja, nors pinigai buvo „įsisavinti“ visi – įrengta lygiai pusė numatytų kėdžių tribūnose.

„Kaune jau investavome apie 20 mln. Lt. Kauno miestas vienintelis Lietuvoje turi Nacionalinę futbolo akademiją su puikiai išvystyta infrastruktūra. Mes ne tik įrengėme sporto bazę, kurioje nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro bet kuriuo metų laiku gali treniruotis tiek profesionalai, tiek mėgėjai, tačiau ir sutvarkėme miestui priklausančias teritorijas – Vileišio aikštę, Dainų šventei skirtą paminklą, įvažas ir parkavimo aiktšteles“, – sakė L.Varanavičius – „Šis mero išsišokimas – neatsakingas ir diskredituojantis ne tik jį, bet ir visą savivaldos instituciją“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką