Dramatiškai nugalėjęs „Arsenal“ pasinaudojo „Manchester City“ kluptelėjimu

Anglijos futbolo čempionate šeštadienį sužaistos 8 rungtynės, po kurių Londono „Arsenal“ vėl tvirčiau pasijautė lyderio pozicijoje.
Londono „Arsenal“
Londono „Arsenal“ / IMAGO/Sportimage nuotr.

Kanonieriai Birmingeme per rungtynes su „Aston Villa“ dukart atsiliko, tačiau galiausiai nugalėjo 4:2 (1:2). Šeimininkus jau 5 min. į priekį išvedė Ollie Watkinsas, 16 min. rezultatą išlygino Bukayo Saka, bet 31 min. šeimininkams persvarą sugrąžino Coutinho.

Rezultatą 61 min. vėl išlygino Oleksandras Zinčenka, o lemiami įvykiai nutiko jau per teisėjo kompensuotą laiką. 93-ąją minutę „Arsenal“ pagaliau atsidūrė priekyje, kai kamuolį į savo vartus nukreipė vartininkas Emiliano Martinezas, o pergalę net 98-ąją minutę įtvirtino Gabrielis Martinelli.

Pergalė Londono klubui (54 taškai po 23 rungtynių) vėl leido tapti vienvaldžiu „Premier“ lygos lyderiu, nes pagrindinis konkurentas „Manchester City“ (52 taškai po 24 rungtynių) išvykoje sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:0) su „Nottingham“.

Svečiai pirmavo po 41 min. Bernardo Silvos pelnyto įvarčio, turėjo milžinišką žaidybinę persvarą, tačiau paversti jos antruoju įvarčiu nesugebėjo. Tuo metu šeimininkų žaidėjas Chrisas Woodas 84 min. puikiai pasinaudojo gauta reta proga ir išplėšė savo komandai tašką.

Ketvirtąją vietą lygoje užimantis „Newcastle“ (41 taškas) taip pat nesugebėjo namie pelnyti taškų ir priartėti prie pirmojo trejeto. „Newcastle“ 0:2 (0:2) neprilygo labai banguotai šį sezoną žaidžiančiam „Liverpool“.

Nugalėtojams jau pačioje rungtynių pradžioje įvarčius pelnė Darwinas Nunezas (10 min.) ir Cody Gakpo (17). Maža to, „Newcastle“ nuo 22 min. žaidė be pašalinto iš aikštės Nicko Pope‘o.

Ši pergalė leido Liverpulio komandai (35 taškai) turnyro lentelėje pakilti į 8-ąją vietą.

Dar vieną antausį šį sezoną patyrė Londono „Chelsea“, namie 0:1 (0:1) pralaimėjusi paskutinę vietą užimančiam „Southampton“. 10-as žengiantis Londono klubas per 23 rungtynes tėra pelnęs 31 tašką.

Vienintelį rungtynių įvartį jau per teisėjo kompensuotą pirmojo kėlinio laiką įmušė Jamesas Word-Prowse‘as.

Kiti šios dienos rezultatai: „Brentford“ – „Crystal Palace“ 1:1, „Brighton“ – „Fulham“ 0:1, „Everton“ – ‚Leeds“ 1:0, „Wolves“ – „Bournemouth“ 0:1.