Dramatiškas Afrikos čempionato finalas – kuriozinis įvartis ir Alžyro triumfas

Alžyro futbolo rinktinė antrą kartą istorijoje tapo Afrikos futbolo čempionato nugalėtoja.
Alžyro futbolo rinktinė
Alžyro futbolo rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Finale Alžyro futbolininkai 1:0 nugalėjo Senegalą po labai ankstyvo ir kuriozinio įvarčio.

Jau antrąją rungtynių minutę Alžyrą į priekį išvedė Baghdadas Bounedjahas, kurio iš toli smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į varžovų gynėją Salifą Sane'ą ir per vartininką įkrito į vartus.

Senegalas ilgai ieškojo išlyginamojo įvarčio, bet jo taip ir neįmušė. 60 minutę buvo sužibusi viltis, kai už žaidimą ranką teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, bet po VAR peržiūros savo sprendimą pakeitė.

Senegalo rinktinė siekė pirmą kartą istorijoje tapti Afrikos čempione.

Alžyras Afrikos čempionate pirmą kartą triumfavo 1990 metais.