Dramatiškas finalas: Afrikos futbolo čempionais tapo Kamerūno futbolininkai

Egipto futbolininkams nepavyko iškovoti aštuntojo Afrikos čempionų titulo. Gabone pasibaigusiame 2017 metų Afrikos Nacijų taurės (AFCON) finale 2:1 (0:1) triumfavo Kamerūno rinktinė, iškovojusi penktąjį žemyno čempionų titulą.
Vincentas Aboubakaras
Vincentas Aboubakaras / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Mohamedas Elneny įvarčiu 22-ąją minutę į priekį išvedė Egipto rinktinę, tačiau antrajame kėlinyje įvarčiais atsakė Nicolas N'Koulou (60 min.) ir Vincentas Aboubakaras (89 min.).

Kamerūno futbolininkai žemyno čempionais tapo pirmą kartą nuo 2002 metų. Ši komanda Afrikos čempione yra tapusi 1984, 1988, 2000 ir 2002 metais.

2008 metų turnyro finale Egiptas nugalėjo Kamerūną 1:0, o pirmą sykį šios ekipos finale žaidė 1986 m., kai po lygiųjų 0:0 egiptiečiai pranoko varžovus 11 metrų baudinių serijoje.

Rezultatyviausiu 2017 m. AFCON žaidėju tapo tris įvarčius įmušęs Kongo Demokratinės Respublikos puolėjas Junioras Kabananga.

2019 metų Afrikos čempionatas vyks būtent Kamerūne.