Draugiškos futbolo rungtynės pralaimėtos: Lietuva Norvegija 0:1

Draugiškose futbolo rungtynėse Lietuvos rinktinė rezultatu 0:1 pralaimėjo 11 vietą FIFA reitinge užimančiai Norvegijos komandai. Nors lietuviai beveik visas rungtynes šaltakraujiškai gynėsi ir patys stengėsi atakuoti, vienintelis įvartis krito pačioje mačo pabaigoje po vienuolikos metrų baudinio.
Lietuva patyrė nesėkmę mače su Norvegija / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

84-ą minutę baudos aikštelėje Ramūnas Radavičius grūmėsi su varžovu, o lietuvio pražangą užfiksavo bei rungtynių baigtį nulėmė ne pagrindinis teisėjas, o jo asistentas.

11 metrų baudinį realizavo Norvegijos atstovas Mortenas Gamstas Pedersenas. Tiesa, Lietuvos rinktinės vartininkas Ernestas Šetkus atrėmė vienuolikos metrų baudinį, tačiau pakartotiniu smūgiu M.G.Pedersonas pasiuntė kamuolį į Lietuvos vartus.

PIRMASIS KĖLINYS:

Realiausią progą pasižymėti Lietuvos rinktinė turėjo pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, kai po perdavimo iš krašto galva pavojingai smūgiavo Marius Papšys. Ramūnas Radavičius turėjo galimybę pataisyti komandos draugo nesėkmę, tačiau norvegų vartininkas R.A.Jarsteinas kamuolį atmušė. Pirmoji rungtynių dalis baigėsi be įvarčių 0:0.

ANTRASIS KĖLINYS:

Po pertraukos lietuviai daugiau dėmesio skyrė gynybai, bet perėmę kamuolį bandydavo regzti kontraatakas. Įmušti nepavyko, tačiau atrodė, kad bent jau pavyks apginti savuosius vartus. Deja. 82-ąją minutę norvegas smūgiavo į vartus, tačiau Ernestas Šetkus kamuolį atmušė. Vis dėlto pirmas prie jo suskubo pats šeimininkų komandos žaidėjas ir pasiuntė kamuolį į vartus.

Norvegija – Lietuva 1:0 (0:0)

82' Gamstas Pedersenas (1:0)

Lietuva: E.Šetkus; R.Radavičius, T.Kijanskas, A.Klimavičius, D.Česnauskis; M.Papšys, L.Pilibaitis, M.Panka, M.Savėnas, E.Česnauskis; T.Labukas. Atsarginiai: M.Malinauskas, A.Jankauskas, P.Leimonas, N.Astrauskas, V.Kavaliauskas, D.Galkevičius, G.Paulauskas.

Norvegija:  R.A.Jarsteinas, K.Waehleris, B.Hangelandas, J.A.Riise, B.H.Riise, H.Haugeras, M.Abdellaoue, M.G.Pedersenas, E.Ruudas, E.Husekleppas, R.Y.Jenssenas. Atsarginiai: E.B.Pettersenas, T.Hogli, V.Demidovas, H.Nordtveitas, S.Brenne, C.Grindheimas, M.Henriksenas, J.Parras, D.Braatenas.

Lietuvos rinktinėje šįkart nebuvo viso būrio pagrindinės sudėties žaidėjų, nes į Skandinaviją neskrido Tomas Danilevičius, Marius Stankevičius, Andrius Skerla, Darvydas Šernas, Saulius Mikoliūnas, Deividas Šemberas, Kęstutis Ivaškevičius, Šarūnas Jurevičius.

Lietuva FIFA reitingų lentelėje užima 47 vietą.

Artimiausias oficialias rungtynes Europos čempionato atrankoje Lietuva žais rugsėjo 2 dieną Kaune su savo skriaudike Lichtenšteino vienuolike. (Beje, tą patį vakarą Lietuvos krepšinio rinktinė Europos vyrų krepšinio čempionate susitiks su Turkija.)