Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 20d. 10:30

Drebančiais keliais pirmą sykį į „Wembley“ žengę lietuviai šiemet žada kitokį žaidimą

Jordanas Hendersonas ir Artūras Žulpa
„Scanpix“/AP nuotr. / Jordanas Hendersonas ir Artūras Žulpa rungtynėse 2015 metais

Lietuvos futbolo rinktinė beveik lygiai prieš dvejus metus pirmą kartą istorijoje žengė ant „Wembley“ stadiono vejos ir buvo sutriuškinta Anglijos futbolininkų 4:0. Tuomet žaidę Artūras Žulpa ir Fiodoras Černychas konkretaus rezultato nežada, tačiau tikina, kad nusiteikimas ir žaidimas dabar bus kitoks.

Abu futbolininkai 2015 metais Anglijoje žaidė visas 90 minučių, greičiausiai nieko nenustebintu, jeigu tiek pat laiko „Wembley“ stadione jie praleistų ir šiemet.

„Reikės žaisti tikrai ne šimtu procentų, o turbūt šimtupenkiasdešimt. Atsimename rungtynes su Slovakija, kur tikrai atidavėme visą šimtą, bet to neužteko. Reikia išspausti maksimumą iš savęs, kiekvienas žaidėjas turi padaryti aikštėje viską“, – kalbėjo saugas A.Žulpa.

Tiek jis, tiek puolėjas F.Černychas pripažįsta. Kad Edgaro Jankausko rinktinė kaip diena ir naktis skiriasi nuo Igorio Pankratjevo komandos. Treneris kalba apie teigiamą rezultatą, o žaidėjai juo tiki.

„Ciklą pradėjome gerai, norime tai pratęsti. Tokiame lygyje pasirodyti gerai daug ką reiškia, tikrai norėsime kuo geriau sužaisti kiekvienas. Bandysime kuo daugiau atakuoti, galbūt pasiekti tą įvartį „Wembley“, – sakė F.Černychas.

Futbolininkai pripažino, kad pirmą kartą žengiant į tokį stadioną, jaučiama baimė. Slegia ne tik stiprus varžovas, bet ir didžiulės 90 tūkst. vietų tribūnos – prie tokių kur kas silpnesniuose čempionatuose rungtyniaujantys lietuviai nėra pratę. Vis dėlto žaidėjai tikisi, kad prieš dvejus metus turėta patirtis dabar leis parodyti kitokį savo veidą.

„Atsimenu, gražus stadionas buvo, geras priešininkas, žaidėme su gerais žaidėjais. Dar tada buvau jaunas, man buvo tikra fantastika sužaisti tokiose rungtynėse. Tai užgrūdina, tada dauguma pirmą kartą pamatėme 90 tūkst. žiūrovų, pas kažką tikrai drebėjo kojos, bet šį kartą bus kitaip“, – užtikrintas savo komanda buvo kapitonas F.Černychas.

Jam pritarė ir A.Žulpa.

„Neslėpsiu, tikrai buvo baimės nemažai, bet tokios sportinės baimės. Gal pradžioje keliukai kiek drebėjo, bet po dešimties minučių jau pradedi pasitikėti savimi. Aš manau, kad šiemet bus kitaip, daugiau pasitikėsime savimi. Prisideda ir treneris, jis vos ne pagrindas. Treneris moka nuteikti žaidėjus, suteikti pasitikėjimo“, – sakė A.Žulpa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką