Dugnas: Sankt Peterburge vykusiame turnyre Lietuvos aštuoniolikmečiai liko paskutiniai

Sankt Peterburge (Rusija) į pabaigą artėjančiame XVIII-ame pirmojo FIFA viceprezidento Valentino Granatkino atminimo jaunių (iki 18 metų) futbolo turnyre Lietuvos rinktinė, vadovaujama Svajūno Česnulio, pirmadienį mačą dėl tryliktosios vietos 0:2 (0:1) pralaimėjo Estijos bendraamžiams bei liko paskutinė – keturiolikta.
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) futbolo rinktinė
Lietuvos jaunių (iki 18 metų) futbolo rinktinė / granatkin.com nuotr.

Pasak pranešimo, pirmajame rungtynių ketvirtyje lietuviai užtikrintai kontroliavo kamuolį ir aktyviai rengė atakas. Pirmą smūgį link varžovų vartų 14-ą min. atliko Linas Mėgelaitis, o 18-ą min. grėsmingai smūgiavo Ernestas Stočkūnas.

21-ą min. meistriškumą turėjo pademonstruoti vartininkas Nerijus Tabokas, kuomet jam teko atremti varžovų smūgį. Estai antroje kėlinio pusėje pradėjo aktyviau žaisti ir naudotis lietuvių klaidomis – 39-ą min. Erikas Sorga galiausiai pelnė įvartį.

Po pertraukos lietuviai mėgino vėl perimti žaidybinę iniciatyvą ir išlyginti rezultatą. Geriausia proga buvo susikurta 54-ą minutę, kuomet po Artiomo Gončarenkos perdavimo iš kairio krašto Deividui Šešplaukiui nepavyko atlikti smūgio į vartus. Po dviejų minučių Ernesto Stočkūno smūgiuotas kamuolys buvo nukreiptas į kampinį.

64-ą min. šiurkščiai suklydo Lietuvos gynėjai, leidę estų saugui Vadimui Michailovui išbėgti vienam prieš N.Taborą. Vartininkas neleistinai sustabdė varžovą ir teisėjo sprendimu buvo pašalintas iš aikštės. Estų kapitono Cristoferio Kuusmos smūgiuotas kamuolys nuo 11 metrų žymos tikslo nepasiekė, pataikęs į skersinį.

Tačiau varžovams pavyko padvigubinti persvarą 71-ą minutę, kuomet Markusas Lokkas galva atliko technišką smūgį į vartus.

Pergalės džiaugsmo nepatyrusi Lietuvos 18-mečių rinktinė turnyre Sankt Peterburge liko autsaiderės pozicijoje.