Dvikova su Lenkija pratęsė Lietuvos draugiškų lygiųjų seriją (video)

Lietuvos rinktinė trečias iš eilės savo draugiškas rungtynes baigė lygiosiomis 1-1. Pernai lapkritį tokiu rezultatu lietuviai sužaidė su Moldova ir Estija, o šį kartą Portugalijoje taikiai išsiskyrė su Lenkija.

Lenkija
26' [1 - 1] Arūnas Klimavičius

Lietuva: Karčemarskas; Klimavičius, Alunderis, Zelmikas, Radžius (46' Jokšas); Šernas (77' Kavaliauskas), Pilibaitis (65' Kalonas), Savėnas (85' Tamošauskas), Panka, D.Česnauskis (65' Ivaškevičius); Velička (46' Trakys)

11' [0 - 1] Pawel Brožek

Lenkija: Cierzniak (46' Przyrowski); Celeban, Jodłowiec, Polczak, Komorowski (46' Malkowski); Pawlowski (46' Lobodzinski), Tralka (46' Gargula), Lukasiewicz, Wilk; Boguski (46' Roger), Brožek (68' Zahorski)

Lenkus į priekį susitikimo pradžioje išvedė vienas prieš vartininką Žydrūną Karčemarską atsidūręs Pawelas Brožekas, tačiau pirmojo kėlinio viduryje po kampinio smūgiu galva rezultatą išlygino Arūnas Klimavičius.

Trečiadienį Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse Albufeiroje susitiks su Andoros ekipa.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Lenkijos futbolo rinktinė

Neturėdamas kelių komandos lyderių, rinktinės treneris Jose Couceiro šiose rungtynėse retas galimybes pasireikšti startinėje sudėtyje suteikė Darvydui Šernui, taip pat Mindaugui Pankai, Andriui Veličkai, o Nerijus Radžius nacionalinėje rinktinėje apskritai žaidė po šešerių metų pertraukos.

Pirmą aštresnę ataką surengė lietuviai – D.Šernas baudos aikštelėje suklaidino varžovą ir pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau kamuolį atmušė lenkų vartininkas Radoslawas Cierzniakas.

Deja, pirmasis pavojingesnis Lenkijos rinktinės išpuolis baigėsi įvarčiu. Po perdavimo į priekį kamuolys rikošetu atšoko Pawelui Brožekui, ir atsidūręs visiškai vienas prieš Žydrūną Karčemarską Krokuvos „Wisla“ snaiperis nesuklydo. Lietuvių gynėjai apeliavo dėl nuošalės, tačiau suklydo krašte buvęs Arūnas Klimavičius, kuris stovėjo arčiau vartų nei P.Brožekas, ir įvartis buvo įskaitytas.

Lietuvos rinktinė nenuleido rankų ir sukūrė dar vieną itin pavojingą išpuolį, bet po D.Šerno smūgio atšokusio kamuolio Linas Pilibaitis nepasiekė, o pakartotiniu bandymu Andrius Velička smūgiuodamas į tuščius vartus iš baudos aikštelės krašto pataikė į tinklą iš kitos pusės. Netrukus po lenkų atsakymo nuo Marcino Komorowskio smūgio mūsiškių vartus gelbėjo Ž.Karčemarskas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Arūnas Klimavičius

26 minutę Lietuva išlygino rezultatą. Po Manto Savėno pakelto kampinio Arūnas Klimavičius baudos aikšteleje iššoko aukščiau už Antoni Lukasievičių ir po smūgio galva kamuolys šiek tiek atšokęs nuo vartininko įskriejo į vartus. A.Klimavičiui tai buvo antrasis įvartis rinktinėje – pirmąjį jis pelnė beveik prieš metus taip pat draugiškame mače su Azerbaidžanu.

Po poros minučių dar vienas kampinis galėjo baigtis sėkmingai, bet N.Radžiui nepavyko pasiekti kamuolio. Vėliau, antroje kėlinio pusėje, abiejų komandų atakos buvo ne tokios pavojingos. Išsiskyrė tik vienas A.Veličkos smūgis pro šalį ir netikslus lenkų tolimas bandymas.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinės gretose gynybos krašte pasirodė Andrius Jokšas, o puolime Valdas Trakys, bet jiems pagyvinti žaidimo nepavyko. Daugiau nei 20 minučių futbolininkai dažniau patirdavo traumas, nei rengdavo pavojingas atakas.

56 minutę Lukašas Gargula bandė iš 14 metrų permesti kamuolį per Ž.Karčemarską, tačiau kamuolys perskriejo per vartus. Po aštuonių minučių Lietuvos rinktinės vartininkas sugavo iš toli Wojciecho Lobodzinskio smūgiuotą kamuolį.

„Scanpix“ nuotr./Žydrūnas Karčemarskas

Geriausią progą nulemti pergalę mūsiškiams sukūrė po keitimo aikštėje pasirodė žaidėjai. 72 minutę po Kęstučio Ivaškevičiaus perdavimo Mindaugas Kalonas atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau pastarasis šiek tiek lietė lietuvio smūgiuotą kamuolį ir to užteko, kad šis skrietų lėčiau ir leistų lenkams likviduoti pavojų.

Neilgai trukus lietuviai surengė dar vieną gražią ataką – po Andriaus Jokšo perdavimo kulnu M.Kalonas suklaidino varžovą ir perdavė kamuolį prie tolimojo virpsto. Tačiau ten buvusiam Vitalijui Kavaliauskui nepavyko pasiekti kamuolio.

Paskutinę galimybę išplėšti pergalę turėjo varžovai. 85 minutę Tomašas Zahorskis baudos aikštelėje aplenkė Vidą Alunderį ir iš arti smūgiavo į vartus, tačiau Ž.Karčemarskas pademonstravo puikią reakciją ir apsigynė.

Rungtynės baigės dėsningomis lygiosiomis 1-1, nors daugiau geresnių šansų pasižymėti turėjo Lietuvos futbolininkai, kurių iš viso aikštėje pasirodė septyniolika.