Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 19d. 20:38

Telšių „Džiugas“ apsisprendė: nebesieks vietos A lygoje

Telšių „Džiugas“
pirmalyga.lt nuotr. / Telšių „Džiugas“

2019 m. I lygos nugalėtoju tapęs ir teisę žaisti A lygoje iškovojęs Telšių „Džiugas“ išimties tvarka LFF Vykdomojo komiteto malonės būdu į A lygą patekti nebandys. Tai trečiadienį patvirtino klubo vadovybė.

Priežastis, kodėl nuspręsta nebesiekti A lygos vietos, Žemaitijos klubas išvardijo pranešime klubo svetainėje:

„Įvertinus visus privalumus ir trūkumus, klubas nebūtų pasiruošęs stabiliai išsilaikyti šį visą sezoną, todėl nuspręsta, kad naudingiau atsakingai ruoštis dalyvauti A lygoje 2021 metais.

Sunkų klubo sprendimą lėmė keletas priežasčių:

  • Per trumpą laikotarpį nesurinkta pakankamai pagrįstų lėšų minimalioms komandos sezono išlaikymo išlaidoms užtikrinti, keletas stambių rėmimo projektų vis dar derybų eigoje;
  • Trūksta žmogiškųjų išteklių būtiniausioms funkcijoms;
  • Nepakankamai paruošta infrastruktūra (stadionų apšvietimo problemos, kt. remontai);
  • Finansinių galimybių rizika dėl komandos formavimo;

Dėl to klubas įžvelgia galimas grėsmes, t.y. finansines problemas sezono metu, kurios gali ne tik trikdyti žaidėjų motyvaciją, bet ir išbalansuoti tolimesnę klubo veiklą, prastesni komandos rezultatai gali sukelti įtarinėjimus ir įtampą klubo viduje, taip pat mažiau finansinių ir žmogiškųjų resursų tektų jaunimo akademijos veiklai, kuriai vadovai, priešingai, mato poreikį skirti daugiau dėmesio ir vis gerinti kokybinius vaikų mokymo bei ugdymo aplinkos aspektus.

Pažymime, kad klubo tikslas – dalyvauti aukščiausioje šalies lygoje buvo, yra ir bus, tačiau vertindami ankstesnius pavyzdžius praktikoje ir realistiškai įvertinę šios dienos finansines galimybes 2020 m. sezonui, jaučiame atsakomybę priimti tokius sprendimus, kurie nepakenktų ilgai formuotam klubo įvaizdžiui, veiklos plėtojimui ir stabilumui. Norime būti geriau pasirengę žengti į naujus iššūkius su didesniu tikėjimu sėkme ir užtikrintomis garantijomis, nei pavyko surinkti per šį trumpą laikotarpį.

2020 m. Pirmos lygos sezone bus keliami aukščiausi tikslai sportiniu principu užsitikrinti galimybę 2021 m. dalyvauti bent 8 komandų A lygoje sustiprėjus iš vidaus ir žengiant tvirtesne koja.“

LFF A lygos licencijas kol kas yra suteikusi tik šešioms komandoms – Marijampolės „Sūduvai“, Vilniaus „Žalgiriui“, Vilniaus „Riteriams“, Kauno „Žalgiriui“, „FK Panevėžiui“ ir Gargždų „Bangai“.

Išimties tvarka licencijų vis dar siekia Vilniaus „Vytis“ ir Alytaus „Dainava“.

Galutinį sprendimą dėl A lygos dalyvių vasario 26 dieną priims LFF Vykdomojo komiteto nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką