Liūdnas vakaras Suvalkijoje: A lygos čempionai sutriuškino „Sūduvą“

Sekmadienį „Optibet A lygoje“ įvyko trys susitikimai: autsaiderių dvikova Telšiuose, lyderių viešnagė Marijampolėje ir „Kauno Žalgirio“ – „Bangos“ mūšis.
Vilniaus "Žalgiris" - Marijampolės "Sūduva".
Vilniaus "Žalgiris" - Marijampolės "Sūduva". / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

„Žalgiris“ Marijampolėje pasiekė triuškinamą pergalę – net 5:0 sutriuškino „Sūduvą“. Tai buvo pirmasis vyr. trenerio Miguelio Moreiros pralaimėjimas vadovaujant Marijampolės komandai.

Per pirmą mačo pusvalandį abi ekipos daug pavojingų epizodų nesukūrė – Xabi Auzmendi smūgis galva bei Oliverio Buffo bandymas skriejo pro šalį. Lygiai besiklosčiusiame mače blykstelėjo gerai „Sūduvos“ sirgaliams pažįstamas žaidėjas.

37-ąją minutę Nicolasui Gorobsovui buvo suteikta per daug laisvės maždaug 30 metrų nuo vartų atstumu, tad argentinietis įspūdingu smūgiu pelnė vieną gražiausių šio sezono įvarčių.

Tai nebuvo paskutinis smūgis „Sūduvai“ iki pertraukos – 42-ąją minutę grubiai suklydus Tomui Švedkauskui, kamuolį į tuščius vartus pasiuntė Renanas Oliveira. Brazilas su 7 įvarčiais tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

Antrąjį kėlinį „Sūduva“ pradėjo aktyviai ir išsiskyrė pavojingu Saido Hamuličiaus smūgiu, kai kamuolys skriejo greta virpsto. „Žalgirio“ gretose efektingai per save mušė O.Buffas – tada T. Švedkauskas sužaidė solidžiai.

Šeimininkų entuziazmas buvo nuslopintas 64-ąją minutę. Po keitimo aikštėje pasirodęs Francis Kyeremeh surado Fabieną Ourega, kuris taikliai smūgiavo galva. Tai nebuvo pabaiga: 80-ąją ir 85-ąją minutėmis F. Kyeremeh atliko formalumus bei džiaugėsi dubliu.

Šiose rungtynėse „Optibet A lygoje“ debiutavo žalgirietis Dimašas Kaškenas, šiemet Lietuvos čempionate pirmą kartą pasirodė ir puolėjas Meinardas Mikulėnas.

Didžiąją rungtynių dalį besivejančių vaidmeny buvęs „Kauno Žalgiris“ išplėšė lygiąsias 1:1 prieš Gargždų „Bangą“.

Nors dvikovoje iniciatyvą nuo pirmų minučių demonstravo šeimininkai, pirmieji į priekį išsiveržė Davido Afonso treniruojami gargždiškiai. 21 minutę baudos aikštelėje Robertas Vėževičius išprovokavo 11 m. baudos smūgį, o jį realizavo Shogo Yoshikawa.

Kauniečiai siekė išlyginti rezultatą ir to vos nepadarė Mohamedo Bahlouli. Legionierius 29 minutę galingu baudos šūviu pataikė į virpstą, o atšokusio kamuolio Edvinui Girdvainiui nepavyko nukreipti į vartus. Po kiek daugiau nei dešimties minučių M. Bahlouli analogišku smūgiu ir vėl sudrebino vartų konstrukciją.

Po pertraukos „Kauno Žalgiris“ aktyviai spaudė svečius. M. Bahlouli savo veiksmais baudos aikštelėje toliau kėlė galvos skausmą varžovų gynybai, o 56 minutę Moussa Sangare pavojingą smūgį baudos aikštelėje atrėmė vartininkas Kornelijus Smilingis.

Roko Garasto auklėtiniai spaudė svečius iki rungtynių pabaigos ir pastangos davė vaisių 90 minutę. Po pakelto kampinio Karolis Šilkaitis pataisė Martyno Dapkaus smūgiuotą kamuolį ir išplėšė lygiąsias savo komandai.

Tuo tarpu „Džiugas“ namuose įveikė „Jonavą“ 2:0 ir nutraukė aštuonių iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją.

30-ą minutę po gražios kombinacijos su Maksimu Pyrogovu baudos aikštelėje Dovydas Virkšas surado kamuoliui vietą vartų tinkle, ir šeimininkai išsiveržė į priekį.

73-ią minutę buvo skirtas 11 metrų baudos smūgis į „Jonavos“ vartus po to, kai Nahuelis Machado nugriovė Luką Ankudinovą. Baudinį sėkmingai realizavo Periclesas, pasiuntęs kamuolį į kairįjį vartų kampą.