15min be reklamos
2023 01 24, 11:48

E.Jankausko ir LFF derybos juda link pabaigos – liko formalumai

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovai, panašu, jog rado naują rinktinės vyriausiąjį trenerį. Kitą pirmadienį vyksiančiame LFF vykdomojo komiteto posėdyje bus siūloma naują sutartį įteikti vienam geriausių visų laikų šalies futbolininkų Edgarui Jankauskui.
Edgaras Stankevičius ir Edgaras Jankauskas
Edgaras Stankevičius ir Edgaras Jankauskas / 15min koliažas

15min jau rašė, kad pirmadienį LFF prezidentas Tomas Danilevičius ir LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius buvo susitikę su E.Jankausku ir kalbėjo apie galimybę perimti komandos vairą.

Panašu, jog abi pusės rado bendrą kalbą.

15min patvirtino ir E.Jankauskas, ir E.Stankevičius.

„Pokalbis buvo tikrai produktyvus. Mes pasakėme savo matymą, tuo tarpu Edgaras išsakė savo mintis, sutiko plačiau sudėlioti savo viziją ir norėsime su juo susitikti dar rytoj. Tada viskas bus dar aiškiau, bet galiu pasakyti, kad tiek iš mūsų, tiek iš trenerio pusės yra noras dirbti kartu. Dabar belieka sudėlioti visas sąlygas, aptarti, kaip turėtų atrodyti štabas ir pan.“, – 15min pasakojo E.Stankevičius.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas

Panašias mintis iš susitikimo išsinešė ir E.Jankauskas.

„Pokalbis praėjo pozityviai ir konstruktyviai, panašu, jog tiek aš, tiek federacijos vadovai į susiklosčiusią situaciją ir jos sprendimą žiūrime panašiai. Sutarėme dar susitikti trečiadienį“, – apie vis ryškėjančią perspektyvą sugrįžti į vyriausiojo trenerio postą 15min sakė 47-erių E.Jankauskas.

Priminsime, jog LFF trenerio ieško nuo praėjusių metų birželio, kai iš šių pareigų buvo atleistas Valdas Ivanauskas. Po jo komandos vairą laikinai perėmė LFF techninis direktorius Reinholdas Breu. Vokietis buvo atsakingas už naujo trenerio paieškas, bet tai daryti jam sekėsi sunkiai. Pats R.Breu buvo linkęs tęsti darbus sėdėdamas ant dviejų kėdžių, bet LFF vykdomojo komiteto nariai tokia perspektyva nebuvo sužavėti.

Taigi LFF vadovybė pradėjo dairytis naujo stratego. Jei neįvyks netikėtumų, E.Jankausko kandidatūra turėtų būt pasiūlyta ir patvirtina sausio 30-ąją vyksiančiame LFF vykdomojo komiteto posėdyje.

„Tikimės, jog iki sausio 30-osios turėsime visą aiškų paveikslą, visus rinktinių trenerius ir galėsime juos patvirtinti. Dėl to šią savaitę ir dirbame. Tikiu, jog tai mums pavyks“, – vylėsi E.Stankevičius.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius
Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius

Paklaustas apie tai, kaip R.Breu reagavo į šį LFF vadovų sprendimą vesti derybas su E.Jankausku, E.Stankevičius teigė, jog su šia mintimi techninis direktorius jau yra susitaikęs.

„Kalbėjau su juo pirmadienį ir paaiškinau visą situaciją. Ne paslaptis, jog jis norėjo Edgarą matyti U19 rinktinės treneriu. Mes pasakėme, jog situaciją matome kiek kitaip ir norėtume, kad E.Jankauskas vadovautų nacionalinei komandai. Reagavo gana ramiai, jis informuotas ir žino apie vykstančius pokalbius. Jis norėjo likti treneriu, bet adekvačiai supranta situaciją. Vienas visko nepadarysi. Jam reikia rūpintis trenerių rengimu. Svarstome, kad galbūt jis treniruos vieną iš jaunimo rinktinių“, – kalbėjo E.Stankevičius.

15min žiniomis, labiausiai tikėtina, kad R.Breu treniruos U19 rinktinę.

E.Jankauskuas taps vos trečiuoju treneriu Lietuvos rinktinės istorijoje, kuriam pavyko sugrįžti prie komandos vairo. Iki šiol daugiau nei po sykį rinktinei vadovavo tik legendiniai Benjaminas Zelkevičius (1990–1991, 1995–1997, 2001–2003) ir Algimantas Liubinskas (1992–1994 ir 2003–2008).

Pirmą kartą E.Jankauskas vadovavo komandai 2016–2018 metais. Tuomet strategas su nacionaline rinktine per 26 mačus iškovojo 3 pergales, 5 sykius sužaidė lygiosiomis ir patyrė 18 pralaimėjimų.

Priminsime, kad 2024-ųjų Europos čempionato atrankoje Lietuva žais su Serbijos, Juodkalnijos, Bulgarijos ir Vengrijos komandomis. Šiais metais LFF yra suplanavusi ir dvejas kontrolines rungtynes su Graikija ir Kipru.

FIFA nacionalinių rinktinių reitinge Lietuva šiuo metu užima 144 vietą.

Per dešimt rungtynių kalendoriniais 2022 metais rinktinė laimėjo kartą (įveikusi silpniausią pasaulio komandą San Mariną), du sykius sužaidė lygiosiomis ir patyrė septynias nesėkmes. Įvarčių santykis – 4:18.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką