EČ atranka: mažumoje žaidusi Vokietija vis tiek įveikė estus, laimėjo ir olandai

Sekmadienį atrankoje į 2020 metų Europos futbolo čempionatą buvo sužaisti dar devyni susitikimai, kuriuose pergales iškovojo favoritai.
Vokietijos futbolo rinktinė
Vokietijos futbolo rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

C grupė

Ketvirtadienį vos neprisižaidę namuose, Nyderlandai turėjo vargo ir šiandien. Minske greitus du įvarčius dar pirmajame kėlinyje pelnė „Liverpool“ klubo saugas Georginio Wijnaldumas, tačiau 54 žaidimo minutę Stanislavas Dragunas rezultatą sušvelnino.

Galiausiai Nyderlandai sugebėjo išlaikyti vieno įvarčio pranašumą ir švęsti dar vieną labai svarbią pergalę.

Pergalė buvo būtina ir Nyderlandų turnyrinės lentelės kaimynams – vokiečiams, kurie keliavo į Taliną žaisti prieš Estijos rinktinę.

Nors Vokietijos futbolininkai buvo ryškūs poros favoritai, situacija kiek pasikeitė 14 žaidimo minutę, kuomet raudoną kortelę prieš savo išvydo Emre Canas.

Tiesa, net ir mažumoje rungtyniavę vokiečiai apsukų puolime nesumažino, o įvarčiais galiausiai prapliupo antrajame kėlinyje. Iš pradžių dukart pasižymėjo I.Gundoganas, o galutinį tašką šiame mače padėjo Timo Werneris.

E grupė

E grupėje – tikra painiava. Pirmą vietą šiuo metu grupėje užimantys kroatai pirmieji išsiveržė į priekį, tačiau trečią pridėtą pirmojo kėlinio minutę išlyginamąjį įvartį pelnė Velso rinktinės žvaigždė Garethas Bale'as.

Susitikimas baigėsi taikiai – 1:1. Toks kroatų rezultatas ir kiek anksčiau pasiekta pergalė 1:0 prieš Azerbaidžaną ypač tenkina Vengrijos rinktinę, kuri pakilo į antrą pogrupio poziciją.

I grupė

I grupėje aistruoliai išvydo tikrą įvarčių vakarėlį – per trejas rungtynes, kurios vyko sekmadienį, žaidusios rinktinės iš viso įmušė net 13 įvarčių.

Skambiausią pergalę iškovojo Škotijos futbolininkai, 6:0 nepasigailėję San Marino. Nugalėtojų gretose dar pirmajame kėlinyje „hat-trick'ą“ pelnė Johnas McGinnas.

Be pralaimėjimų EČ atrankoje ir toliau žengia Belgijos futbolininkai. Jie kelialapį į Europos čempionatą užsitikrino dar ketvirtadienį, o šiandien svečiuose 2:0 nugalėjo Kazachstaną.

Visgi labiausiai I grupėje po sekmadienį pasiektos pergalės džiūgauja rusai. Jie svečiuose 5:0 sutriuškino Kiprą ir taip pat užsitikrino vietą 2020 metų Europos futbolo čempionate.

Itin solidžius pasirodymus Nikosijoje surengė Denisas Čeryševas (2 įvarčiai ir 2 rezultatyvūs perdavimai) bei Artiomas Dziuba (1 įvartis ir 2 rezultatyvūs perdavimai).

Kazachstanas – Belgija 0:2

Škotija – San Marinas 6:0

Kipras – Rusija 0:5