Angoloje sekmadienį pasibaigusiame 27-ajame Afrikos futbolo pirmenybių finale egiptiečiai po sunkios kovos minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) palaužė Ganos komandos pasipriešinimą.
Mačo didvyriu tapo Egipto puolėjas Gado. Nuo atsarginių suolelio pakilęs puolėjas pergalingą įvartį įmušė iki rungtynių pagrindinio laiko pabaigos likus vos 5 minutėms.
Papildyta (20.21 val.). Šis taiklus M.Nagy smūgis čempionate buvo jau penktasis ir jis tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju. Įdomu, jog visus įvarčius 2010 metų Afrikos pirmenybių „Auksinio batelio“ savininkas įmušė pakilęs nuo atsarginių žaidėjų suolo.
Tačiau geriausiu pirmenybių žaidėju buvo išrinktas ne jis, o Egipto rinktinės kapitonas 34 metų Ahmedas Hassanas, kuris savo žemyno čempionu tapo ketvirtą kartą.
Afrikos pirmenybes Egipto futbolininkai laimėjo trečią kartą iš eilės ir septintą kartą per savo šalies istoriją. Abu šie pasiekimai yra rekordiniai. Anksčiau egiptiečiams laimėti savo žemyno čempionatą buvo pavykę 1957, 1959, 1986, 1998, 2006 ir 2008 metais.
„Esame nepaprastai laimingi. Nesugebėjome patekti į 2010 metų pasaulio čempionatą, todėl triumfas Afrikos pirmenybėse mūsų ištikimiems sirgaliams yra kaip kompensacija“, – po mačo sakė Egipto rinktinės narys Waelis Gooma.
Finale pralaimėjusi Ganos rinktinė Afrikos čempione anksčiau buvo tapusi keturis kartus (1963, 1965, 1978 ir 1982 metais).






