Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 16d. 13:24

Egzotiškosios Saliamono salos pasaulio čempionatui ruošėsi krepšinio aikštėje

Saliamono salų rinktinė
nuotr. FIFA / Saliamono salų rinktinė
Saliamono salų žmonės gyvena ir kvėpuoja futbolu. Penkiaženkliai žiūrovų kiekiai yra natūralus reiškinys „Lawson Tama“ stadione, o tai yra įspūdingi skaičiai turint omenyje, kad pagrindinėje saloje gyvena tik kiek daugiau nei 100 tūkstančių gyventojų.

Taip pat akivaizdu, kad Saliamono Salų futbolo ekosistemoje didelę vietą užima ir salės futbolas. Tiksliau – lauko futbolo pritaikymas ant bet kokio kieto ir plokščio paviršiaus. Nepaisant didelės drėgmės (o gal kaip tik dėl jos), salės futbolas čia yra daug populiaresnis nei bet kur kitur Ramiojo vandenyno regione.

„Salės futbolas yra itin greitai augantis sportas. Nesvarbu, kur benueitum – visi Saliamono Salose žaidžia salės futbolą“, – tikina nacionalinės rinktinės kapitonas Micah Lea‘alafa.

Okeanijos zonoje jų dominavimas yra toks akivaizdus, kad Saliamono salų rinktinė Lietuvoje dalyvauja jau penktame savo pasaulio čempionate iš eilės. Grupės rungtynėse jie jau žaidė su Maroko rinktine, taip pat jų laukia akistatos su Portugalijos ir Tailando komandomis. Viena aišku – Saliamono Salų komandos aistra salės futbolui bus matoma taip pat ryškiai, kaip didžiausioje scenoje buvo matoma jau ilgą laiką.

Nedaug šalių buvo paveiktos COVID-19 pandemijos taip, kaip buvo paveikta Saliamono Salų komanda. Žaidėjai ir administracijos nariai neteko savo darbų ir pajamų, komanda neteko galimybės patekti į pagrindinę šalies areną treniruotėms, o tai padarė nemenką įtaką visam pasiruošimui.

Kai antra jų vieta treniruotėms buvo paversta vakcinacijos centru, rinktinės treniruočių vieta tapo lauko krepšinio aikštelė. Sąlygos, kurias pasiruošimui turėjo jų varžovai, buvo šviesmečiais geresnės.

„Tokiomis sąlygomis vardan saugumo negalime treniruotėse atsiduoti 100 procentų, tačiau visi žaidėjai atrodo neblogai. Kai turėsime galimybes treniruotis geresnėmis sąlygomis, galėsime daugiau dirbti ties taktiniais aspektais“, – prieš kurį laiką kalbėjo rinktinės kapitonas.

Saliamono salų rinktinės pasirodymai pasaulinėje scenoje buvo tikrai banguoti. Visgi savo įspaudą pasaulio salės futbolo raidoje jie paliko, 2012-aisiais nugalėdami Gvatemalos komandą 4:3, kai pergalingą įvartį jų komandai pelnė 16-metis ekipos vartininkas.

VIDEO: FIFA Futsal World Cup 2012 | Solomon Islands 4 - 3 Guatemala

Nors pandemija rinktinei sukėlė nemenkų sunkumų, jie bent iš dalies galės juos kompensuoti FIFA paramos fondo lėšomis, skirtomis treniravomis ir kelionių išlaidoms.

„COVID-19 tikrai palietė futbolą visose mūsų salose. Turime tik vieną areną, kur galime vykdyti nacionalinę savo salės futbolo lygą. Neturime kitų vietų, panašių į tas, kurias turi kitų šalių rinktinės. Mus šioje vietoje labai parėmė „FIFA Forward“ iniciatyva ir esame labai dėkingi FIFA, kad padeda įgyvendinti mūsų įsipareigojimus, skirtus futbolo vystymui šalyje“, – sakė Saliamono Salų futbolo federacijos vykdantysis direktorius Leonardas Paia.

„COVID-19 pandemija tikrai skaudžiai palietė mus ir kai kuriems net kainavo darbus. Finansinė parama mums buvo labai svarbi, be jos nebūtume galėję turėti kokybiškų treniruočių“, – teigė rinktinės trenerių štabo narys Francis Lafai.

Pasaulio čempionatas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje startavo rugsėjo 12 dieną ir tęsis iki spalio 3 dienos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu 15MAX

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

32:09

Video

25:20
03:28
34:08

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką