„Ekranas“ po pralaimėjimo „Žalgiriui“ pateikė protestą dėl teisėjų darbo

Dvylikos komandų turnyro lydere liko Panevėžio „Ekrano“ komanda.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Panevėžio „Ekranas“ liko nepatenkintas teisėjų darbu.
0

Dramatiškose A lygos rungtynėse tarp pirmenybių lyderio Panevėžio „Ekrano“ ir Vilniaus „Žalgirio“ netrūko aistrų tiek tribūnose, tiek šalia atsarginių žaidėjų suolelio, o aikštėje virė įnirtinga kova. Pergalę 2:1 šventė žalgiriečiai, o „Ekranui“ tai buvo pirmasis pralaimėjimas A lygoje.

„Po rungtynių, peržiūrint jų santrauką, daugeliui futbolo sirgalių, taip pat ir „Ekranui“, kelia abejonių kai kurie teisėjo sprendimai, galėję nulemti galutinį mačo rezultatą. „Ekranas“ neapeliuoja į rungtynių rezultatą, nesiekia, jog jis būtų anuliuotas ar rungtynės būtų peržaidžiamos. Tačiau norėtųsi išsiaiškinti tas situacijas, kurios kelia susirūpinimą dėl jų traktavimo“, – rašoma oficialioje klubo svetainėje.

Visų pirma, minėtina 49 rungtynių minutė. Čia, žiūrint vaizdo įrašą, VMFD „Žalgirio“ žaidėjas Egidijus Vaitkūnas savo baudos aikštelėje akivaizdžiai lietė kamuolį ranka, tačiau teisėjai nesureagavo į šį epizodą.

Toliau sprendžiant pagal vaizdo įrašą, 62 mačo minutę VMFD „Žalgirio“ futbolininkas Egidijus Vaitkūnas savo baudos aikštelėje prasižengė prieš „Ekrano“ saugą Marko Andjelkovičių, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Dar vienas keliantis pagrįstų abejonių epizodas nutiko 71 rungtynių minutę. Remiantis vaizdo įrašu, VMFD „Žalgirio“ žaidėjas Georgas Freidgeimas savo baudos aikštelėje lietė kamuolį ranka, tačiau, vėlgi, nebuvo jokios teisėjų reakcijos.

Iškart po minutės VMFD „Žalgirio“ futbolininkas Egidijus Vaitkūnas šiurkščiai sužaidė prieš „Ekrano“ puolėją Andrių Veličką, teisėjai pražangos nefiksavo.

„Ekranas“, remdamasis tokia teise, teikia protestą Drausmės komitetui dėl minėtų rungtynių momentų ir tikisi tikslaus jų paaiškinimo bei traktavimo. Taip pat viliamasi, jog bus atsakingai įvertintas teisėjų brigados darbas tų rungtynių metu“, – priduriama „Ekrano“ pranešime.

Primename, rungtynėms teisėjavo FIFA kategorijos teisėjas Gediminas Mažeika.