„Ekranas“ Sandraugos turnyrą pradėjo pergale

Panevėžio „Ekranas“ pergalingai pradėjo 2009 metų Sandraugos taurės turnyrą. Maskvoje Lietuvos čempionai antrajame kėlinyje dviem įvarčiais palaužė Baltarusijos klubą Minsko „MTZ-RIPO“ ir nugalėjo rezultatu 2-0.
Įveikę „Žalgirio“ klubą panevėžiečiai šventė 19-ąją pergalę pirmenybėse.
Panevėžiečiai Maskvoje startavo pergale / „Panevėžio balso“ nuotr.

Maskvos „Dinamo“ maniežas, 200 žiūrovų

Teisėjas - Kristo Tohver (Estija)

„Ekranas“ 2 - 0 "MTZ-RIPO"

75' [1 - 0] Taavi Rahn;

78' [2 - 0] Deimantas Bička.

„Ekranas“: Černiauskas; Matovič, Sasnauskas, Gleveckas, Pogreban; Janušauskas (56' D.Saulėnas), Galkevičius (67' Banys), Rahn, Bička (79' Arlauskas), Ademolu (69' Markevičius); Trakys (81' Marcinkevičius).

Dar prieš rungtynes buvo aišku, kad „ekraniečiams“ nepadės saugas Giedrius Tomkevičius, kuris į Maskvą neatvyko. Atraminio saugo poziciją užėmė estas Taavi Rahnas, o „spragą“ dešinėje gynybos pusėje teko užkamšyti Sergejui Pogrebanui. Vieninteliam akcentuotam puolėjui Valdui Trakiui asistavo Paulius Janušauskas ir Stephenas Ademolu.

Per pirmąjį pusvalandį Lietuvos čempionai surengė keletą pavojingų atakų, bet jų smūgiais į vartus užbaigti nepavykdavo. „MTZ-RIPO“ futbolininkai pora sykių netiksliai mušė iš toli.

33 minutę galimybę turėjo Deimantas Bička, bet jam baudos aikštelėje nepavyko pataikyti į nuo žemės atšokusį kamuolį.

Po penkių minučių vos nepasižymėjo varžovai iš Baltarusijos. Dainiaus Glevecko neapdariai atgal numestą kamuolį peremė Michailas Jeremčiukas, kuris suklaidino vartininką, tačiau įmušti nesugebėjo – kamuolį atmušė tas pats D.Gleveckas. Prieš pertrauką vienas panevėžiečių smūgis galva po kampinio buvo lengvas „grobis“ varžovų vartų sargui.

Antrasis kėlinys aštrių epizodų gausa taip pat nepasižymėjo – nuo gynėjų buvo pabėgęs Dominykas Galkevičius, bet prie kamuolio pirmasis suskubo varžovų vartininkas. Vėliau po „MTZ-RIPO“ baudos smūgio savo vartus apgynė Vytautas Černiauskas.

Visgi atlikti keitimai leido „Ekranui“ padėjo pagaliau pralaužti varžovų gynybą. 75 minutę Po Tado Markevičiaus reido kraštuir Žilvino Banio labai pavojingo smūgio baltarusiai atmušė kamuolį į kampinį. Pakėlus kamuolį į baudos aikštelę po T.Rahno smūgio galva kamuolys  pradžių atšoko nuo virpsto, tačiau antruoju bandymu estas įmušė koja – 1-0.

Prabėgus vos trims minutėms „Ekranui“ pergalę įtvirtino D.Bička, po kurio baudos smūgio kamuolys nelietė nė vieno žaidėjo ir įlekė į tinklą. Lietuvos čempionai įveikė Baltarusijos bronzos medalių laimėtojus rezultatu 2-0 ir Sandraugos taurės varžybas pradėjo pergale.

Kitose B grupės rungtynėse turkmėnų „Ašchabad“ be įvarčių išsiskyrė su Rusijos jaunimo (U-21) rinktine. Pastaroji komanda bus „Ekrano“ varžovė sekmadienį. 16 valandą prasidedančias rungtynes tiesiogiai transliuos „Sport1“.