„Ekranas“ svečiuose nugalėjo Lietuvos futbolo A lygos autsaiderį

Vienuoliktąją pergalę šešioliktosiose Lietuvos futbolo A lygos rungtynėse iškovojo trečiąją vietą užimantis šalies čempionas Panevėžio „Ekranas“ (35 tšk.), trečiadienį svečiuose 3:0 (1:0) nugalėjęs devynių komandų turnyro autsaiderę Tauragės „Tauro“ (4 tšk.) vienuolikę.
Rungtynių akimirka / fkekranas.lt nuotr.

Visus tris įvarčius į aikštės šeimininkų vartus įmušė Arsenijus Buinickis (20 min., 78 min. ir 90+3 min. iš 11 m baudinio).

„Ekranas“ apgulė „Tauro“ vartus nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko. 5-ąją minutę progą smūgiuoti iš geros pozicijos gavo A.Buinickis, 13-ąją – Arnas Ribokas, 18-ąją – Vaidas Slavickas.

Atakų virtinė baigėsi tuo, ką diktuoja žaidimo logika – įvarčiu. 20-ąją min. gynėjas Rytis Pilotas iš dešiniojo krašto paleido kamuolį į baudos aikštelę, o A. Buinickis su varžovų gynėjais ir vartininku susidorojo be didesnio vargo – 1:0.

Po įvarčio panevėžiečiai aprimo, o tauragiškiai atgijo. 27-ąją min. kamuolys atsidūrė „Ekrano“ vartuose po Antonino Campanellos smūgio, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. Vėliau „Tauras“ sukūrė dvi progas savo puolėjui Vytautui Dragūnevičiui, tačiau išlyginti rezultato Tauragės komandai iki pertraukos nepavyko.

Antrajame kėlinyje daugiau progų turėjo „Ekranas“. 56-ąją min. A.Buinickį vieną prieš vartus išvedė Aurimas Vertelis, bet panevėžiečių puolėjo bandymas permesti kamuolį per vartininką baigėsi nesėkme – kamuolys atsimušį į skersinį.

67-ąją min. jau po Dovydo Norvilo smūgio „Tauro“ žaidėjui Maksmui Lukaševičiui teko šluoti kamuolį nuo tuščių vartų linijos. Dar po minutės tauragiškiai turėjo nedažną progą išlyginti rezultatą – V.Dragūnevičiaus smūgį galva efektingu šuoliu atrėmė „Ekrano“ vartininkas Tadas Kauneckas.

Į lentynas viską sudėliojo antrasis A.Buinickio įvartis, įmuštas galva po Egidijaus Varno perdavimo. 77-ąją min. rezultatas tapo 2:0.Vėliau lygos čempionų titulą ginanti komanda galėjo padidinti skirtumą – rungtynių pabaigoje D.Norvilas pataikė į virpstą. Trečiasis įvartis krito jau per teisėjo kompensuotą laiką. Įmušė vėl A.Buinickis. Šįsyk – iš 11 metrų baudinio.

Tauragės „Tauras“ – Panevėžio „Ekranas“ 0:3 (0:1).

„Tauras“: E.Gertmonas, M.Eiza, M.Lėkis, R.Vulpe, T.Vyšniauskas (80 min. D.Malkevičius), M.Lukaševičius, L.Trakšelis, L.Ankudinovas (73 min. S.Babilius), D.Rizoli (66 min. H.Eskis), A.Campanella, V.Dragūnevičius.

„Ekranas“: T.Kauneckas, R.Pilotas, O.Reyesas, E.Girdvainis, V.Slavickas, E.Baranauskas (85 min. R.Stanulevičius), D.Norvilas, U.Umeh (82 min. I.Kozlovas), A.Vertelis (58 min. E.Varnas), A.Ribokas, A.Buinickis.

Įvarčiai: A.Buinickis (20, 77, 90 iš 11 m).

Teisėjas D.Petraška.

Įspėti: M.Lukaševičius (50), D.Malkevičius (90); E.Baranauskas (11), V.Slavickas (61).

A lygoje pirmauja šalies vicečempionas ir taurės savininkas Vilniaus MFD „Žalgiris“ (41 taškas), šešiais taškais lenkiantis antroje vietoje esantį Klaipėdos „Atlantą“.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus MFD „Žalgiris“     16 13  2  1  47:6   41
2. Klaipėdos „Atlantas“        16 11  2  3  29:13  35
3. Panevėžio „Ekranas“         16 11  2  3  34:18  35
4. Marijampolės „Sūduva“       16  7  4  5  27:19  25
5. Pakruojo „Kruoja“           15  5  4  6  17:21  19
6. Šiaulių „Šiauliai“          15  4  5  6  19:25  17
7. Gargždų „Banga“             16  4  2 10  21:34  14
8. Alytaus „Dainava“           16  3  2 11  18:41  11