„Ekrano“ futbolininkų serija tęsiasi: A lygoje – septinta pergalė iš eilės

Andrius Velička
fkekranas.lt nuotr. / Andrius Velička
0

Keturių paskutinių Lietuvos futbolo čempionatų (A lygos) nugalėtojai Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai tęsia pergalių seriją. Pralaimėjimu šių metų pirmenybes pradėję Valdo Urbono auklėtiniai atsitiesė ir iškovojo jau septintą pergalę iš eilės.

Aštuntajame A lygos ture „Ekranas“ šeštadienį Gargžduose užtikrintai 3:0 įveikė Klaipėdos „Atlantą“.

Jau 11 minutę pasižymėjo Ramūnas Radavičius, antrame kėlinyje rezultatą padvigubino Mantas Savėnas (64 min.), o besibaigiant rungtynėms tašką padėjo Andrius Velička (90 min.).

Verta pažymėti, kad „Ekranas“ A lygoje ne tik laimėjo paskutines septynias dvikovas, bet per jas nepraleido ir nė vieno įvarčio.

Šalies čempionai pakilo į pirmą A lygos rikiuotės vietą. „Ekranas“ po 8 mačų turi 21 tašką, o šeštadienį prieš Pakruojo „Kruoją“ suklupus Marijampolės „Sūduva“ – 18 taškų.

„Ekranas“ dominavo visų rungtynių metu

fkekranas.lt nuotr./Ramūnas Radavičius

Nuo pirmų rungtynių minučių „Ekranas“ užgulė varžovų vartus ir įvarčio ilgai laukti nereikėjo. 11 minutę po legionieriaus Yani Urdinovo perdavimo iš krašto Ramūnas Radavičius galva kamuolį pasiuntė į vartus. Po įvarčio vaizdas aikštėje nesikeitė. Panevėžio ekipa turėjo akivaizdžią teritorinę persvarą, o „Atlantas“ stengėsi esant progai kontratakuoti. Nominalūs aikštės šeimininkai šansų neturėjo, o svečiai persvarą padidinti galėjo ne kartą.

Porą kartų link „Atlanto“ vartų smūgiavo Mantas Savėnas, tačiau kamuolys skriejo netiksliai. Besibaigiant pirmam kėliniui po kampinio prie „Atlanto“ vartų kilo sumaištis, Vytauto Lukšos smūgiuotas kamuolys pataikė į išorinę vartų tinklo dalį. Iki pirmosios rungtynių dalies kažko įsimintino neįvyko ir ekipos išėjo ilsėtis esant „Ekrano“ minimaliai persvarai.

Po pertraukos vietoj Vitalijaus Kavaliausko aikštėje pasirodė Aurimas Vertelis, kuris dešiniajame krašte varžovų gynėjams neleido ramiai atsikvėpti ir buvo labai aktyvus.

Antro kėlinio pradžioje pasižymėti galėjo Giedrius Tomkevčius, tačiau jo smūgis galva skriejo virš skersinio. Vėliau sekė analogiškas V. Lukšos bandymas. Po kelių minučių į vartus prasmūgiavo Y. Urdinov. Varžovų puolėjas Evaldas Razulis į tai atsakė dviem nepavojingais smūgiais į Emilijaus Zubo ginamus vartus.

fkekranas.lt nuotr./Mantas Savėnas

Per kelias minutes ekraniečiai kėlė tris kampinius prie „Atlanto“ vartų, kol kas jiems sekėsi gintis. Spaudimas didėjo, ir 64 minutę greita „Ekrano“ ataka baigėsi Manto Savėno įvarčiu, saugas iš arti nepaliko jokių šansų varžovų vartininkui.

Po įvarčio vos „Atlantas“ nenubaudė svečių, E. Zubas pademonstravo puikią reakciją ir iš arti smūgiuotą kamuolį atmušė, vėliau „Atlanto“ puolėjo pakartotinis smūgis skriejo šalia vartų. 68 minutę aikštėje pasirodė tadas Markevičius, 78 minutę A lygoje „Ekrano“ gretose debiutavo Dovydas Norvilas.

89 minutę „Atlantas“ kėlė kampinį ir varžovų žaidėjo smūgis galva didelių problemų E. Zubui nesukėlė. Besibaiginat mačui, per pridėtą teisėjo laiką, D. Norvilas pradėjo gražią „Ekrano“ ataką, ją pratęsė M. Savėnas, kuris kamuolį perdavė Andriui Veličkai, šis iš keliolikos metrų tiksliai smūgiavo ir padėjo tašką šiose rungtynėse. Netrukus teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą.