„Ekrano“ gaudynėse „Žalgirio“ futbolininkai įjungė aukštesnę pavarą – 5:0 sutriuškino „Taurą“

Lietuvos futbolo čempionato 24-ojo turo rungtynėse VMFD „Žalgiris” savo aikštėje net 5:0 (3:0) sutriuškino Tauragės “Taurą”.
Calumas Elliotas pelnė du įvarčius. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Sekmadienį Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris” komanda įvarčių lietuje paskandino Tauragės “Tauro” vienuolikę.

Nugalėtojams du įvarčius pelnė Calumas Elliotas (42 min.; 68 min. iš 11 metrų), po vieną pridėjo Pavelas Komolovas (5 min.), Tomislavas Pekas (28 min.) ir Mantas Kuklys (56 min. iš 11 metrų).

Nuo pat susitikimo pradžios varžovus spaudę žalgiriečiai jau 5-ąją minutę pasiekė greitą įvartį, kuomet greitos kontratakos metu Pavelas Komolovas nuginklavo jo smūgį bandžiusį atremti „Tauro” vartininką Oleksandrą Borysenko.

12-ąją minutę puikią progą pasižymėti turėjo „Žalgirio” saugas Mantas Kuklys, galva smūgiavęs iš vartininko baudos aikštelės.

Kėliniui įpusėjus svečiams pavyko šiek tiek pristabdyti aštrias žalgiriečių atakas bei patiems vis dažniau pereiti į jų aikštės  pusę, atlikti kelis smūgis iš tolimų distancijų.

Trumpai atsikvėpę Lietuvos vicečempionai apie save priminė 28 minutę pelnydami antrąjį įvartį. Pavelas Komolovas iš krašto atliko puikų perdavimą baudos aikštelėje jo laukusiam Tomislavui Pekui. Pastarasis stipriu smūgiu užtikrintai nukreipė kamuolį į vartus.

Netrukus kroatas buvo pakeistas dėl patirtos traumos dar prieš įmušant įvartį.

36-ąją minute Pavelas Komolovas galėjo pelnyti antrąjį savo įvartį, tačiau jam nepavyko atlikti tikslaus smūgio iš labai dėkingos situacijos.

Sėkmingiau 42-ąją minutę sužaidė Calumas Elliotas. Puolėjas iš maždaug 18 metrų atstumo labai gražiu smūgiu vartininkui nepaliko jokių vilčių išgelbėti „Tauro” komandos nuo trečiojo įvarčio ir prasidėjusio triuškinimo.

Po pertraukos į aikštę sugrįžę tauragiškiai nepaisydami didelio atsilikimo žaidė aktyviai ir vis ieškojo kelių “Žalgirio” ekipos vartų link.

Gera antrojo kėlinio pradžia greitai liko užmarštyje, kuomet 54-ąją minutę “Tauro” vartininkas Oleksandras Borysenko baudos aikštelėje neleistinai pargriovė Egidijų Vaitkūną. Už šį veiksmą tauragiškis buvo nubaustas raudona kortele, o į svečių vartus paskirtas 11 metrų baudinys. Jį užtikrintai po kelių akimirkų realizavo “Žalgirio” saugas Mantas Kuklys.

Vis sunkiau ir ilgiau gynyboje dirbę Tauragės futbolininkai 67-ąją minutę padarė dar vieną lemtingą klaidą, baudos aikštelėje sužaidė ranka bei suteikė žalgiriečiams progą atlikti 11 metrų baudos smūgį. Savo šansu pasinaudojęs Calumas Elliotas įmušė penktąjį įvartį.

Tuo svečių nesėkmių serija nesibaigė. 74 minutę už kalbas su teisėju antrąją geltoną ir tuo pačiu raudoną kortelę prieš save išvydo Vladas Petkevičius.

“Tauro” gynybą ir toliau pavojingais reidais draskę Calumas Elliotas ir Kamilis Bilinskis kelis kartus susitikimo pabaigoje galėjo pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau jiems vis pritrūkdavo tikslumo.

VMFD Žalgiris” 5:0 Tauragės Tauras”
Įvarčiai: Pavelas Komolovas (5 min.), Tomislavas Pekas (28 min.), Calumas Elliotas (42 min.; 68 min. iš 11 metrų), Mantas Kuklys (56 min. iš 11 metrų).
Kortelės: Nicola Cutolo (9 min.), Vladas Petkevičius (64 min.; 74 min.).
Pašalinimai: Oleksandras Borysenko (54 min.), Vladas Petkevičius (74 min.).

VMFD
Žalgiris”: Armantas Vitkauskas, Algis Jankauskas, Luka Peričius, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Mantas Kuklys (Andrejus Nagumanovas 57 min.), Paulius Janušauskas, Pavelas Komolovas, Ramūnas Radavičius (Kamilis Bilinskis 57 min.), Tomislavas Pekas (Karolis Urbaitis 32 min.), Calmas Elliotas.

Tauragės
Žalgiris”Žalgiris”“Tauras”: Oleksandras Borysenko, Mantas Lėkis, Nicolo Cutolo, Tomas Rimas, Mantvydas Eiza, Marius Kižys, Vladas Petkevičius, Tomas Vyšniauskas (Renatas Tolibovas 77 min.), Roman Kuzin, Lukas Martišauskis, Belle Titi (Karolis Kuliešius 55 min.).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Klaipėdos „Atlantas“     24  4  4 16  14:57  16

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 19 įvarčių – Artūras Rimkevičius („Šiauliai“).