Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 17d. 11:57

„Ekrano“ treneris Valdas Dambrauskas: „Atrodo, kad kažkas iš aukščiau nenori, kad mums pasisektų“

Valdas Dambrauskas
Tomo Stasevičiaus nuotr. / Valdas Dambrauskas

„Ekranas“ namuose minimaliu rezultatu – 0:1 nusileido svečiams iš Islandijos. Nors šiame mače ekraniečiams ir pritrūko sėkmės, tačiau komanda rankų nenuleidžia ir tikisi po savaitės reabilituotis išvykoje.

Po mačo ekipos treneris Valdas Dambrauskas savo auklėtiniais ir jų demonstruotu žaidimu buvo patenkintas. Jis mano, kad šį kartą islandus lydėjo sėkmė. Anot V. Dambrausko, kol kas šiame UEFA Čempionų lygos etape niekas neprarasta, nes laukia atsakomosios rungtynės.

– Valdai, ar atsimenate tokias rungtynes, kad turėtumėte tokį pranašumą, kamuolys keturis kartus atsimuštų į vartų konstrukciją ir nepavyktų pelnyti įvarčio?

– Sunku, be abejo, prisiminti tokias rungtynes ir net kartais atrodo, kad kažkas iš aukščiau nenori, kad mums pasisektų, kad mes laimėtume. Tačiau tai buvo tik pirmos rungtynės. Antros bus Islandijoje ir nemanau, kad jos kažkuo skirsis. Islandai turi vieno įvarčio persvarą, dabar jie žais namuose ir nemanau, kad jie labai atsivertų ir žaistų kažkokį kitokį futbolą. O mes, nepaisant pralaimėjimo, šiandien parodėme, kad galime žaisti, kad esame tikrai nebloga komanda, galbūt per anksti nurašyta. Tikrai tikiu, kad Islandijoje viskas bus kitaip.

– Ko pritrūko toje situacijoje, kai buvo praleistas įvartis?

– Tik sėkmės, ko gero. Tikrai nesuklysiu sakydamas, kad geresnė komanda šiandien pralaimėjo. Manau, kad žaidėjai beveik šimtu procentų išpildė tai, ko mes reikalavome. Analizė ir darbas treniruotėse tikrai pasiteisino. Visi islandų koziriai, visos stipriosios jų pusės buvo neautralizuotos. Aišku, galbūt kažkiek pritrūko koncentracijos tuomet, kai buvo įmuštas įvartis. Gaila, kad islandams to ir užteko, kad jie ta proga pasinaudojo. O mes savo momentų neišnaudojome, bet negali juk taip nesisekti visą laiką.

– Islandai savo žaidimu nenustebino?

– Taip. Jie žaidė tą patį futbolą, kokį yra įpratę žaisti. Jie tikrai nėra ta komanda, kuri visą laiką stengiasi dominuoti ir žaisti pirmu numeriu. Netgi namuose žaisdami dažnai pirmą kėlinį jie pradeda antru numeriu. Lygiai tą patį jie darė ir šiandien. Tikrai sunku žaisti, kai visa varžovų komanda ginasi taip disciplinuotai ir organizuotai ir turi tiek daug žmonių už kamuolio. Nepaisant to, mes momentų sukurti įvarčiams turėjome pakankamai. Tik reikėjo juos išnaudoti, bet net ir nepaisant pralaimėjimo buvome verti pergalės.

– Egidijus Varnas sužaidė visas rungtynes. Kodėl taip nusprendėte? Jo forma šiuo metu gera?

– Paprasčiausiai, kaip žinote, mūsų komanda yra labai jauna ir tokio turnyro, tokių rungtynių patirties mūsų žaidėjai beveik neturi. Egidijus Varnas yra vienas tokių, kuris turi ilgą ir gražią karjerą sau už nugaros ir, manau, kad jo ta patirtis šiandien padėjo. Jis sužaidė tikrai geras rungtynes.

– Arsenijus Buinickis žaidimą pagyvino? Pasiteisino sprendimas jį mesti į aikštę?

– Esant rezultatui 0:1 reikėjo daugiau aktyvumo zonoje tarp islandų gynėjų ir saugų linijų. Manau, kad Arsenijus tikrai gerai įėjo į žaidimą, atliko porą smūgių ir perdavimų, prilaikė kamuolį, bet, vėlgi, reikėjo įvarčio.

– Aurimas Vertelis ir Vitalijus Kavaliauskas liko ant suolo. Jie buvo nepasiruošę?

– Nemanau, kad jie buvo nepasiruošę. Visi žaidėjai buvo sveiki. Ir tie, kurie ant suolo, ir tie, kurie aikštėje. Paprasčiausiai buvo parinkti tie žaidėjai, kurie geriausiai tiko šios dienos taktikai, geriausiai tiko žaisti prieš tą priešininką. Kiekvienas treneris juk nėra sau priešas. Prieš kiekvienas rungtynes renkiesi tuos žaidėjus, kuriais tiki, kad komanda su jais turi geriausią šansą laimėti rungtynes. Manau, kad su sudėtimi šiandien atspėjome, bet labai pritrūko sėkmės.

– Koks buvo rungtynių planas? Labiau žaisti pažeme, nesivelti į jų žaidimą? Nes atrodė, kad islandams patogu žaisti aukštais kamuoliais.

– Buvo planas toks: neduoti jiems žaisti to futbolo, kurį jie sugeba geriausiai. Kalba eina apie ilgus perdavimus iš gynybos į priekį. Stengėmės priversti juos klysti jų aikštės pusėje. Galbūt aplink jų baudos aikštelę daug kamuolių ir neperėmėme, bet neleidome jiems patiems eiti į priekį. Manau, kad ir Edvinas Girdvainis sužaidė tikrai gerai, neleisdamas laisvai jaustis jų žaidėjui K.Emilssonui. Edvinas laimėjo beveik visas dvikovas. Patys kamuolį perdavinėjome irgi tikrai neblogai, ypač antrame kėlinyje.

– Kaip naujoko, puolėjo Dejano Djeničiaus debiutas?

– Manau, kad jis pasirodo tikrai gerai. Padarė tai, ko buvo prašoma iš jo. Dejanas prieš augalotus islandus laimėjo labai daug kamuolių antrame aukšte. Galbūt tik tie perdavimai jam šiek tiek jį patį izoliuodavo nuo kitų žaidėjų. Ir E.Varnas ir A.Buinickis nelabai spėdavo pasiimti atšokusius kamuolius, kurie buvo siunčiami į priekį. Galbūt tik čia būtų minusas. Tačiau Dejanas tikrai stengėsi, atidirbo ir sužaidė geras rungtynes.

Buvo ir pirmą, ir antrą kėlinį ir smūgių, ir praėjimų, bet nebuvo sėkmės. Kamuolys nenorėjo eiti į vartus.

– Kaip manote, kokie „Ekrano“ šansai prasibrauti į kitą etapą?

– Manau, kad lygiai tokie patys, kokie buvo ir prieš šias rungtynes. Pasikartosiu – esame jauna komanda, o Čempionų lyga yra Čempionų lyga. Galbūt pirmame kėlinyje ir pritrūko pasitikėjimo savo jėgomis, įrodymo sau, kad galime žaisti, kad nesame silpnesni. Net neabejoju, kad mes esame geresni, tik tą dar reikia įrodyti aikštėje. Tikiu, kad Islandijoje tą padarysime.

– Ar pasiteisino taktika kampinių nekelti, o juos įžaisti? Gaisrų prie islandų vartų po tokių situacijų visgi kilo.

– Be abejo, nes buvo ir pirmą, ir antrą kėlinį ir smūgių, ir praėjimų, bet nebuvo sėkmės. Kamuolys nenorėjo eiti į vartus. Islandijoje irgi labai gera aikštė, tai mums paranku. Niekas komandoje nėra nusiminęs ir susitaikęs su pralaimėjimu. Bet galvų nenuleidžiame, ruošimės, analizuosime klaidas, paruošime planą ir važiuosime kautis.

Islandijos komandos vyriausiasis treneris Heimiras Gudjonssonas džiaugėsi pergale išvykoje, bet taip pat sutiko, kad jo komandai šiandien mačas klostėsi itin sėkmingai.

– Treneri, pasidalinkite mintimis apie šios dienos rungtynes.

– Mes esame patenkinti tuo, ką šiandien pasiekėme. Galvoju, kad žaidėme tikrai gerai. Labai organizuotai. Gynėjai gerai dirbo, taip pat kūrėme ir atakas. Viena situacija, kaip matėte, ir baigėsi lemiamu įvarčiu. Pergalė išvykoje labai svarbi žvelgiant į priekį, kai vyks atsakomasis mačas, tačiau žinome, kad džiaugtis dar anksti. Jei norime patekti į kitą etapą ir namuose turėsime žaisti gerai, nes „Ekranas“ tikrai stiprus varžovas.

– Šiandien Jūsų komandai gana dažnai šypsojosi sėkmė. Sutinkate su tuo?

– Taip, sutinku, nors negaliu sakyti, kad daugelyje epizodų viską lėmė sėkmė. Tačiau, pavyzdžiui, jūsų komandos aštuntojo numerio smūgis į skersinį galėjo baigtis ir kitaip. Kai kur mums sekėsi.

– Ar jūsų plano dalis ir buvo žaisti antruoju numeriu ir siekti įvarčio kontraatakomis?

– Taip, žinoma. Mes tikėjomės, kad „Ekranas“ mes pajėgas į puolimą, todėl tokį planą ir pasirinkome.

– Kokią svarbą Jūsų komandai turi įmuštas įvartis išvykoje?

– Pergalė labai svarbi, nes namuose jau galėsime kitaip planuoti savo žaidimą. Nebus būtina intensyviai pulti „Ekrano“ vartus ir siekti įvarčio, galėsime daugiau orientuotis į gynybą.

– Galvojate, kad mačas išvykoje bus kitoks?

– Taip, be abejo. Tačiau manau, kad mes ir toliau bandysime demonstruoti savo žaidimą. Be to, namuose žaisti visiems sekasi geriau. Bet kaip jau sakiau, kol kas anksti ką nors spręsti, nes „Ekranas“ yra pavojingas varžovas ir su juo mes turėsime būti atsargūs. Šiandien buvo tik pirmos rungtynės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Romantiškoji Sarema – idiliška ramybė ir akmenuoti paplūdimiai

Mokslas.IT

Laboratorijoje pavyko sustabdyti žmogaus ląstelių senėjimą

Aktualu

Kauną nusiaubė audra: krito medžiai, paskendo gatvės, apsemta ir Kauno sporto halė

Gyvenimas

Eksperimentas: vaikinas „Tinderyje“ apsimetė mergina ir be gailesčio pamokė nemandagius gerbėjus

Verslas

Maisto sudėtį tiriančios laboratorijos vadovas: ištirti produktų sudėtį darosi sudėtingiau

Pasaulis kišenėje

Turistė iš Lenkijos atrado Vilnių: ne Aušros vartus, o gatves, MO muziejų ir barą Užupyje

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

24sek

Visą sezoną skandalus kėlęs „Panathinaikos“ vadovas išplatino atsiprašymą

Saulės palydas pajūryje užgožė tamsūs debesys

Gyvenimas

Mes lygūs. Laura Mazalienė: motinystė kaip šokių būrelis, kuris pritiko draugams, bet nebūtinai jums

Vardai

Paaiškėjo, kas nutiko per Kylie Jenner gimtadienį su greitąja išvežtai merginai: „Man labai gėda“

Sportas

Paaiškėjo galimi „Sūduvos“ varžovai – į Marijampolę atvyktų Glazgo „Celtic“

Aktualu

A.Sysas: po metų skurdas gal išliks tokiame pačiame lygyje, bet atskirtis tik didės

Aktualu

Italijoje sugriuvo viadukas: žuvo mažiausiai 35 žmonės

15min recenzija Kultūra

„Kaip pakabinti nežemišką paną?“: chaotiška panko ir ateivės meilės istorija

Vardai

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

Maistas

Žolinės valgiaraštis: proga prisiminti klasiką ir išbandyti naujoves

24sek

Ballai laimėjo tėvo LaVaro lygą: LiAngelo – MVP, žaidėjams – įspūdingas prizas

Aktualu

Didžiųjų Lietuvos miestų centruose – statyboms panaudoti žydų antkapiai

Verslas

Lietuvos tėvų forumo tarybos narys apie vaiko pinigus: tai yra lašas į taurę skurdo

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Romantiškoji Sarema – idiliška ramybė ir akmenuoti paplūdimiai

Mokslas.IT

Laboratorijoje pavyko sustabdyti žmogaus ląstelių senėjimą

Aktualu

Kauną nusiaubė audra: krito medžiai, paskendo gatvės, apsemta ir Kauno sporto halė

Gyvenimas

Eksperimentas: vaikinas „Tinderyje“ apsimetė mergina ir be gailesčio pamokė nemandagius gerbėjus

Verslas

Maisto sudėtį tiriančios laboratorijos vadovas: ištirti produktų sudėtį darosi sudėtingiau

Pasaulis kišenėje

Turistė iš Lenkijos atrado Vilnių: ne Aušros vartus, o gatves, MO muziejų ir barą Užupyje

Vardai

Baras prisiėmė atsakomybę už Simonos Nainės vakarėlį: policija tildyti triukšmo vyko 7 kartus

24sek

Visą sezoną skandalus kėlęs „Panathinaikos“ vadovas išplatino atsiprašymą

Saulės palydas pajūryje užgožė tamsūs debesys

Gyvenimas

Mes lygūs. Laura Mazalienė: motinystė kaip šokių būrelis, kuris pritiko draugams, bet nebūtinai jums

Vardai

Paaiškėjo, kas nutiko per Kylie Jenner gimtadienį su greitąja išvežtai merginai: „Man labai gėda“

Sportas

Paaiškėjo galimi „Sūduvos“ varžovai – į Marijampolę atvyktų Glazgo „Celtic“

Aktualu

A.Sysas: po metų skurdas gal išliks tokiame pačiame lygyje, bet atskirtis tik didės

Aktualu

Italijoje sugriuvo viadukas: žuvo mažiausiai 35 žmonės

15min recenzija Kultūra

„Kaip pakabinti nežemišką paną?“: chaotiška panko ir ateivės meilės istorija

Vardai

I.Stumbrienė vestuvių metinėms vėl puošėsi L.Salasevičiaus suknele: šiemet – išskirtinai trumpa

Maistas

Žolinės valgiaraštis: proga prisiminti klasiką ir išbandyti naujoves

24sek

Ballai laimėjo tėvo LaVaro lygą: LiAngelo – MVP, žaidėjams – įspūdingas prizas

Aktualu

Didžiųjų Lietuvos miestų centruose – statyboms panaudoti žydų antkapiai

Verslas

Lietuvos tėvų forumo tarybos narys apie vaiko pinigus: tai yra lašas į taurę skurdo

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką