Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Ekrano“ žaidėjas Aurimas Kučys: „Kaip galima įtarti žmogų, kuris nedalyvauja rungtynėse?“

Aurimas Kučys
fkekranas.lt / Aurimas Kučys
Šaltinis: 15min
0
A A

Futbolo klubo „Ekranas“ skandalas tęsiasi – šešiems žaidėjams algų ir premijų nesumokėjęs bei juos iki čempionato pabaigos suspendavusio klubo vadovas jiems skėlė dar vieną antausį – apkaltino žaidėjus nesuderinamais su sporto principais veiksmais. Pinigų nesulaukiantys ir žaisti negalintys futbolininkai neslepia nuostabos ir nesupranta, kuo yra kaltinami.

Klubo nemalonę šeši pagrindiniai ekipos žaidėjai – Giedrius Tomkevičius, Egidijus Varnas, Aurimas Kučys, Vitalijus Kavaliauskas, Tadas Kauneckas ir Tadas Markevičius – užsitraukė, kuomet įteikė ieškinį teismui dėl klube nemokamų atlyginimų. Už „nepaklusnumą“ Panevėžio „Ekranas“ suspendavo svarbiausius savo futbolininkus iki pirmenybių pabaigos. Beje, apie tai, kad suspendavo minėtus futbolininkus, „Ekranas“ pranešė tik po to, kai jie viešai prabilo apie nemokamus atlyginimus.

Įtarimai šokiravo futbolininkus

Išgirdęs, kad futbolininkai apie nesumokėtas algas kalba viešai, „Ekrano“ klubo prezidentas Aušrys Labinas kirto atgal: „kalbant apie kitus galimus prasižengimus, deja, tenka pažymėti, kad klubą pasiekė informacija apie dėl galimai su sąžiningo sporto principais nesuderinimus veiksmus, dėl ko įmanoma, kad kompetentingos institucijos gali atlikti tyrimą, kurio metu ir būtų nustatyta, ar tokie faktai įvyko, ar ne. Apmaudu, kad viskas taip susiklostė, tačiau tenka konstatuoti, kad šioje situacijoje kitos išeities neturėjome“.

Nesuprantu, kaip galima įtarti žmogų, kuris nedalyvauja rungtynėse. Tai kelia šiokią tokią nuostabą. Nesiimu vertinti tokių pasisakymų, – sakė A.Kučys.

15min.lt paprašytas pakomentuoti „Ekrano“ prezidento A.Labino įtarimus, futbolininkas A.Kučys pabrėžė, kad tokie kaltinimai kelia nuostabą ir yra nemotyvuoti: „Tokie pasisakymai nelabai ką nors keičia. Nesuprantu, kaip galima įtarti žmogų, kuris nedalyvauja rungtynėse. Tai kelia šiokią tokią nuostabą. Nesiimu vertinti tokių pasisakymų. Kuo jis tai motyvuoja?“

A.Labinas taip pat užtikrintai žurnalistams teigė, kad atlyginimai komandos nariams buvo sumokėti, neva lėšų pritrūko tik premijoms. A.Kučys teigia, kad klubas nemokėjo ne tik premijų, bet ir atlyginimų.

„Dėl pinigų, tai – jo žodžiai, mes matome viską kitaip ir bandysime tai įrodyti. Nesinori veltis į kokius nors ginčus, jis pasakė savo nuomonę, o mes turime savo. Tikrai yra susidariusi skola – ir iš algų, ir iš premijų.“

 „Ekrano“ žaidėjas konkrečios sumos, kurią klubas turėtų grąžinti žaidėjams, įvardinti nepanoro. Tačiau tikino, kad suma – tikrai nemaža.

Atsargiai ir su viltimi futbolininkas kalbėjo ir apie galimybes išspręsti problemą bei vis dėlto atgauti uždirbtus pinigus: „Nežinai, čia gi Lietuva. Tikimės, kas atgausim. Reikia tikėtis.“

Panevėžio klubo gynėjas Giedrius Tomkevičius teigė nematantis reikalo ką nors aiškinti ir tiesiog neturintis komentarų. Paklaustas, ar bent nutuokia, kodėl klubo prezidentas taip kalba, futbolininkas atsakė: „Aš nutuokiu argumentus, ir jie juos žino, bet kam čia viešinti?“

„Šiaulių“ mįslė iki šiol neįminta

Panašus atvejis šiemet nutiko futbolo klube „Šiauliai“. Birželio 3 d. pajėgią sudėtį surinkę „Šiauliai“  Alytaus „Dainavai“ namuose pralaimėjo net 1:5. Po šio skaudaus smūgio klubo vadovai griebėsi drastiškų priemonių – išmetė net penkis pagrindinius komandos žaidėjus – gynėjus Tomą Snapkauską ir Deivydą Lunskį, saugą Marko Rašo, itin rezultatyviai žaidusį puolėją Giorge Alaverdashvili ir vartininką Šarūną Jurevičių.

Klubas apie tai pranešė vienu sakiniu: „futbolo klubo „Šiauliai“ tarybos sprendimu nuo birželio 12 d. komandai nebeatstovaus šie žaidėjai: Tomas Snapkauskas, Deivydas Lunskis, Marko Rašo, Giorge Alaverdashvili ir Šarūnas Jurevičius.“ Žurnalistų klausiami klubo vadovai atsisakė įvardinti priežastis, kuo neįtiko minėti futbolininkai. Iš klubo išmesti žaidėjai taip pat nekomentavo, už ką sulaukė tokios bausmės. Pasak šaltinių, klubo vadovai taip pat buvo užsiminę apie „su sąžiningo sporto principais nesuderinimus veiksmus.“

„Ekrano“ skolos velkasi nuo 2011 metų

„Skolos jau velkasi nuo 2011 ir 2012 metų, nėra taip, kad atlyginimo iš viso negavome, tačiau klubas pažadų nevykdo – dar neišmokėjo premijų už pernykštį čempionų titulą, kiti atlyginimai irgi su protrūkiais vėluodavo“, –  praėjusią savaitę 15min.lt pasakojo A.Kučys.

Klubo vadovas žaidėjų kaltinimus neigė ir sakė esą visi atlyginimai yra sumokėti laiku: „Kalbant apie žiniasklaidoje eskaluojamą klubo įsiskolinimą atskiriems žaidėjams – galiu drąsiai patvirtinti, kad visiems žaidėjams, įskaitant ir tiems, kurie kreipėsi į teismą, klubas išmokėjo visus sutartyse numatytus atlyginimus.“

„Ekrano“ klubą į teismą dėl nesumokėtų pinigų padavė ne tik dabar jame žaidžiantys futbolininkai, bet ir buvę jo žaidėjai Emilijus Zubas, Dainius Gleveckas, Ignas Dedura, Andrius Velička, Andrius Jokšas ir kiti.

„Ekraną“ finansinės bėdos prispaudė po to, kai 2011 m. lapkritį buvo uždarytas bankas „Snoras“, kuriame klubas laikė savo lėšas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką