„El Clasico“ mūšis Karaliaus taurės pusfinalyje: Madrido „Real“ ir „Barcelona“ išsiskyrė taikiai 1:1

Karališkojo Madrido „Real“ futbolo klubo trečiadienį vakare laukė rimčiausias išbandymas po Naujųjų metų – garsusis ir viso pasaulio mėgstamas „El Clasico“ mūšis prieš amžinąją varžovę „Barcelona“ ekipą. Namie kovojęs „Real“ pratęsė jau 32 mačų tradiciją nepralaimėti savo aikštėje – komandos išsiskyrė taikiai 1:1 (0:0).
C.Fabregasas pelnė įvartį
"Barcelona" pirmoji įmušė įvartį, tačiau persvaros neišlaikė. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo pirmasis mūšis Ispanijos Karaliaus taurės („Copa del Rey“) pusfinalyje. Vis galingiau šį sezoną žaidžiantis „Real“ namuose jau nepralaimi paskutiniųjų 32 rungtynių (26 pergalės ir 6 lygiosios). Ir trečiadienio vakarą karališkasis klubas neliūdėjo, nors ir nedžiūgavo.

Tarpusavio akistatose „Real“ namuose „Barcelona“ ekipą iki šio vakaro mačo buvo įveikęs tik kartą iš paskutinių aštuonių bandymų – madridiečiai savo sąskaitoje per šį laiką buvo iškovoję 1 pergalę, 2 lygiąsias ir patyrė 5 pralaimėjimus.

Nors dvikova prasidėjo abipusėmis komandų atakomis ir bandymais pelnyti įvartį, jis krito tik antrame kėlinyje. „Barcelona“ žaidėjas C.Fabregasas po kelių kamuolio rikošetų vis dėlto užvaldė sviediniu ir 49 minutę tiksliai smūgiavo į „Real“ vartus.

Atraskomąjį įvartį „Real“ įmušė jau artėjat mačui prie pabaigos – 81-ąją min. smūgiu galva pasižymėjo prancūzas Raphaelis Varane. Tad pirmasis „El Clasico“ mūšis „Copa del Rey“ taurės pusfinalyje nugalėtojo neišaiškino.

Trečiadienio rungtynės „Real“ lyderiui Cristinao Ronaldo buvo jubiliejinės – jis sužaidė 500-ąjį mačą karjeroje atstovaudamas įvairems klubams. Per karjerą  jis jau yra įmušęs 302 įvarčius, tačiau trečiadienį nepasižymėjo.

„Real“ rungtyniavo be penkių pagrindinės sudėties žaidėjų. Portugalas Pepe gydosi čiurnos traumą, ispanas Sergio Ramosas ir portugalas Fabio Coentrao – suspenduoti. Aikštės šeiminkams nepadėjo ir brazilas Marcelo. Net vartuose nebuvo Ikero Casillaso, kuriam šią savaitę buvo atlikta lūžusio delnikaulio operacija.

Kitame pusfinalyje kovoja Madrido „Atletico“ ir „Sevilla“ komandos, kurios susikaus ketvirtadienį. Abu atsakomieji pusfinalio mačai vyks kitą mėnesį.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys

„Barcelona“ sudėtis: Pinto, Dani Alvesas, Gerardas Pique, Carlesas Puyolis, Jordi Alba, Xavi, Sergio Busquetsas, Cescas Fabregasas, Eliezepedro, Lionelis Messi, Andresas Iniesta.

„Real“ sudėtis: Diego Lopezas, Alvaras Arbeloa, Raphaelis Varane, Ricardas Carvalho, Michaelis Essienas, Sami Khedira, Xabi Alonso, Mesutas Ozilas, Jose Callejonas, Cristiano Ronaldo, Carimas Benzema.

Closas Gomezas paskelbė rungtynių pradžią ir lygiai 22 val. Lietuvos laiku prasidėjo įspūdingas reginys.

2 min. Jau per pirmąją ataką „Real“ gavo teisę mušti baudinį ir C.Ronaldo smūgį atmušė „Barcelona“ vartininkas, o K.Benzema neleido dar kartą smūgiuoti į atšokusį kamuolį.

5 min. Nedidelę taumą gavo D.Alvesas ir buvo privestas trumpam pasitraukti iš aikštės – gydytojai suteikė jam medicininę pagalbą.

8 min. Žaidimas išsilygino ir abi ekipos bandė įsitvirtinti aikštės viduryje, tačiau kamuolį dažniau valdė šeimininkai – „Real“ žaidėjai.

11 min. Prie šeimininkų vartų C.Fabregasas nutarė perduoti kamuolį L.Messi, tačiau pastatasis buvo nuošalėje.

13 min. Po A.Iniestos perdavinmo į vartininko baudos aikštę nesėkmingai smūgiavo D.Alvesas.

19 min. C.Ronaldo dešiniuoju karštu prasiveržė pro varžovų redutus ir nuo beveik kampinio gairelės skersavo link „Barcelona“ vartų, tačiau nė vienam „Real“ žaidėjui nepasisekė kyštelėti galvos ir nukreipti kamuolį į Pinto vartus.

24 min. Realią progą pelnyti įvartį nepasinaudojo „Barcelona“ ekipa. Po „Real“ gynėjo klaidos, kuris norėjo perduoti kamuolį vartininkui, tačiau spyrė per silpnai, svečių žaidėjas C.Fabregasas perėmė jį, perdavė savo bendraklubiui A.Iniestai, tačiau pastarojo smūgis nepasiekė tikslo – kamuolį gynėjai numušė nuo vartų linijos.

27 min. K.Benzema vos nepelnė įvartį – gavęs perdavimą varžovų baudos aikštėje jis spyrė stipriai, tačiau kamuolys skrido aukščiau vartų. Pagal progas pelnyti įvartį – 1:1, tačiau rezultatas 0:0.

32 min. „Barcelona“ gavo teisę mušti baudos smūgį – iš kairės aikštės puses, kai atstumas iki vartų buvo apie 25 m, smūgiavo L.Messi, tačiau kamuolys skirejo aukščiau vartų.

37 min. Teko paprakaituoti Pinto – J.Callejonas prasiveržė pro tris gynėjus ir tik vartininko dėka kamuolys neatsidūrė „Balcelona“ ekipos vartuose.

45 min. Ekipos siekė aštrinti žaidimą, tačiau nė vienai nepasisekė ką nors įdomesnio nuveikti prie varžovų vartų ir pirmasis kėlinys pasibaigė 0:0.

Antrasis kėlinys

48 min. (ĮVARTIS) Antrąją mačo dali aktyviau pradėjo šeimininkai, kurie pabandė spausti „Barcelona“ atstovus, tačiau pramiegojo kontrataką ir C.Fabreasas pelnė įvartį. 1:0 pirmavo „Barcelona“. Madrido klubo žaidėjai savo aikštėje prarado kamuolį, šis rikošetais kelis kartus buvo tai pas vienus, tai pas kitus, ir, galiausiai, atsidūrė C.Fabregaso kojose. Pastarasis iš už baudos aikštės smūgiavo į „Real“ vartus ir Diego Lopezas buvo bejėgis.

Reuters/Scanpix nuotr./C.Fabregasas pelnė įvartį
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./C.Fabregasas pelnė įvartį

54 min. „Real“ skubėjo išlyginti rezultatą, tačiau vos nepraleido dar vieno įvarčio. Ilgą perdavimą gavo tas pats C.Fabregasas, tačiau paskutiniuoju momentu iš po jo kojų kamuolį išspyrė „Real“ gynėjas. Kitu atveju žaidėjas būtų iššokęs vienas prieš vartininką.

59 min. „Real“ užspaudė prie savo vartų „Barcelona“ ir bandė laimę aukštais perdavimais į vartininko aikštę. Vieno perdavimo metu pasižymėti galėjo C.Ronaldo, tačiau jis nepataikė galva į skriejantį kamuolį.

70 min. „Real“ ieškojo kelių prie „Barcelona“ vartų – itin šeimininkus užpykdė teisėjo sprendimas neskirti 11 metrų baudinio, kai vartininko baudos aikštėje buvo nurgriautas C.Ronaldo. Iškart po to D.Alvesas už baudą prieš Portugalijos futbolo žvaigždę išvydo prieš save geltoną kortelę.

73 min. Pedro dešiniuoju kraštu prasiveržė pro tris žaidėjus, tačiau nesugebėjo taikliai smūgiuoti. Tai buvo šimtaprocentė galimybė padidinti skirtumą.

78 min. „Barcelona“ perėmė kamuolį varžovų aikštės pusėje, L.Messi pelnė įvartį, tačiau teisėjai nutarė, jog buvo nuošalė.

81 min.  (ĮVARTIS) Vis dėlto „Real“ taktika skersuoti kamuolius į baudos aikštę ir tikėtis, jog kažkam pasiseks pakišti galvą ir nukreipti kamuolį į vartus pasiteisino – Raphaelis Varane „uždarė“ iš kairės aikštės krašto atliktą perdavimą kamuolį ir rezultatas tapo 1:1.

Reuters/Scanpix nuotr./Raphaelis Varane
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Raphaelis Varane

86 min. Atrodo, jog toks rezultatas tenkino abi komandas, todėl jos pradėjo žaisti atsargiai ir kamuolys dažniau būdavo aikštės viduryje.

90 min. Teisėjas pridėjo tris minutes. Per likusį laiką ekipos nesugebėjo įmušti įvarčio ir mačas baigėsi 1:1.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas