Estija nepasigailėjo Gibraltaro, Latvija neįveikė Farerų salų

Estijos ir Latvijos futbolo rinktinės sužaidė savo devintąsias rungtynes atrankoje į pasaulio futbolo čempionatą. Kaip ir Lietuvos rinktinė, mūsų kaimynai irgi jau nebeturi šansų patekti į turnyrą Rusijoje.
Estijos futbolininkai
Estijos futbolininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kol kas svarbiausia vakaro dvikova H grupėje vyko Sarajeve, kur vietos Bosnijos ir Hercegovinos rinktinė dramatiškose ir permainingose rungtynėse 3:4 (2:1) pralaimėjo Belgijai.

Jau 4-ąją min. T.Meunier įmušė pirmąjį įvartį belgams, tačiau H.Medunjanino (30 min.) ir E.Visca (39 min.) įvarčiai leido bosniams išeiti ilsėtis pirmaujant.

M.Batshuayi rezultatą išlygino 59-ąją minutę, tada įvartį pelnė J.Vertonghenas (69 min.), tačiau netrukus rezultatą dar kartą išlygino D.Dumičius (82 min.). Pergalingu tapo Y.Carrasco įvartis 84-ąją minutę.

Nugalėtojai iki šiol nepralaimėję nė vienerių rungtynių ir jau prieš šį mačą buvo užsitikrinę kelialapį į pasaulio čempionatą. Šis pralaimėjimas bosniams labai skaudus, mat tik vienu tašku mažiau turinti Graikijos rinktinė dabar gali užimti jų antrąją vietą.

Bosniams liko mačas su Estija, o Graikams – su Gibraltaru ir Kipru.

Grupės autsaideriai Gibraltaro futbolininkai namuose net 0:6 pralaimėjo Estijos rinktinei.

Tris įvarčius estams įmušė J.Tammas (62, 66 ir 77 min.), po kartą pasižymėjo S.Lutsas (10'), M.Kaitas (30') ir S.Zenjovas (38').

Vt. Komanda Rungt. Perg. Lyg. Pral. Įvarč.
6 Gibraltaras 9 0 0 9 −40 0

Tarp B grupės autsaiderių liko Latvijos futbolininkai, išvykoje nesugebėję įveikti Farerų salų rinktinės – 0:0.

Su 4 taškais Latvija dalijasi paskutinę vietą grupėje kartu su Andora. Farerų salų ekipa turi 9 taškus.