2011 10 11 /2011 10 12

Estų futbolo stebuklas išsipildė – jie tęs kovą dėl vietos Europos futbolo čempionate

Estijos futbolo rinktinė sukūrė sensaciją. Atrankoje į 2012 metų Europos futbolo čempionatą jie užėmė antrąją vietą C grupėje ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
Estijos futbolo rinktinės triumfas
Estijos futbolo rinktinės triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

16 taškų po 10 rungtynių surinkę estai aplenkė serbus (15 tšk.), kurie antradienį nepasinaudojo galimybe pakilti į antrąją vietą – išvykoje 0:1 pralaimėjo Slovėnijai.

Sensacingai antrąją vietą C grupėje užėmę estai pirmą kartą šalies futbolo istorijoje pateko į Europos futbolo čempionato atrankos atkrintamąsias varžybas, kartu su dar septyniomis rinktinėmis.

Iki kitų metų Europos futbolo čempionato estams dabar trūksta tik žingsnio. Aštuonios antrąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės burtų tvarka bus suskirstytos į poras, o bilietai į Senojo žemyno pirmenybes atiteks jų nugalėtojoms.

Iš Baltijos šalių Europos futbolo čempionate kol kas yra žaidusi tik Latvija – 2004 metais.

Antradienio C grupės rezultatai

Italija 3 0 Šiaurės Airija

Slovėnija 1 0 Serbija

Pirmąją vietą C grupėje jau anksčiau buvo užsitikrinusi Italija, kuri pelnė tiesioginį bilietą į Europos futbolo čempionatą.

6. Farerų salos 10 1 1 8 -20 4

* – pateko į Europos futbolo čempionatą, ** – į atkrintamąsias varžybas.

Antradienį Europos futbolo stadionuose buvo sužaistos paskutinės atrankos į 2012 metų pirmenybes rungtynės. Jose paaiškėjo dar penkios tiesioginius bilietus į Europos futbolo čempionatą iškovojusios rinktinės ir aštuonios antrąsias vietas užėmusios ekipos, kurios tęs kovą atkrintamosiose varžybose.

Prie jau anksčiau vietas Europos čempionate užsitikrinusių Ispanijos, Italijos, Olandijos, Vokietijos, Anglijos ir šeimininkių teisėmis pirmenybėse dalyvausiančių Lenkijos bei Ukrainos rinktinių antradienį prisijungė Rusijos, Prancūzijos, Graikijos, Danijos ir Švedijos (kaip geriausia antrąją vietą užėmusi ekipa, – red. past.) rinktinės.

Dar aštuonios antrąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės – Turkija, Airija, Estija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Juodkalnija, Portugalija ir Čekija – pateko į atkrintamąsias varžybas. Burtų pora jos suskirstytos į poras, o į pirmenybes pateks jų nugalėtojos.

A grupė

A grupė

Kazachstanas 0 0 Austrija

Vokietija 3 1 Belgija

Turkija 1 0 Azerbaidžanas

Vokiečiai jau anksčiau buvo užsitikrinę vietą Europos čempionate, tačiau nugalėję belgus, leido į antrają vietą pakilti turkams.

Rusija 6 0 Andora

Rusai nepaliko jokių klausimų. Jie net 6:0 sutriuškino autsaiderę Andorą ir užėmė pirmąją vietą, taip pelnydami tiesioginį bilietą į Europos futbolo čempionatą.

Tarpusavio mūšį dėl antrosios vietos antradienį laimėjo airiai, 2:1 palaužę armėnus.

Prancūzija 1 1 Bosnija ir Hercegovina

Dramatiškai finišavo kovos D grupėje. Bosniai ilgą laiką pirmavo mače išvykoje prieš Prancūzija, o ši pergalė Bosnijai ir Hercegovinai būtų garantavusi grupės nugalėtojų vardą.

Tačiau 78 min. Samiras Nasri realizavo 11 metrų baudinį ir išplėšė lygiąsias bei pirmąją D grupės vietą. Bosniai liko antri ir kovą dėl vietos Europos futbolo čempionate tęs atkrintamosiose varžybose.

Švedija 3 2 Olandija

Olandai jau anksčiau buvo užsitikrinę pirmąją vietą grupėje, tačiau antradienį svečiuose pralaimėję švedams, suteikė tiesioginį bilietą į Europos futbolo čempionatą ir jiems. Švedai tolyn žengė kaip geriausia iš antrąsias vietas grupėse užėmusių rinktinių.

Malta 0 2 Izraelis

Graikai turėjo vargo Gruzijoje, tačiau išplėšė pergalę ir išsaugojo pirmąją vietą grupėje. Kroatams teko pasitenkinti antrąja.

Šveicarija 2 0 Juodkalnija

Vienintelėje G grupėje dar prieš antradienio mačus viskas buvo aišku: anglai – pirmi, o juodkalniečiai – antri.

Norvegija 3 1 Kipras

Danai nugalėjo portugalus ir laimėjo H grupę. Portugalus būtų tenkinusios ir lygiosios, tačiau kovą dėl vietos Europos futbolo čempionate jie turės tęsti atkrintamosiose varžybose.

Tiek pat, kaip ir portugalai, taškų surinkę norvegai treti liko dėl prastesnio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio.

Ispanija 3 1 Škotija

Kaip jau rašėme, čekai sutriuškino Lietuvos futbolo rinktinę ir aplenkė škotus, kurie išvykoje neprilygo ispanams. Čekai liko antri, o visas aštuonias pergales iškovoję ispanai – pirmi.