„Euro 2016“ atranka: Izraelis nušlavė bosnius, Italija ir Kroatija išsiskyrė taikiai

Sekmadienio vakare atrankoje į 2016 metų Europos futbolo čempionatą buvo sužaistos dar ketverios ketvirtojo turo rungtynės.
Kroatijos ir Italijos rungtynės
Kroatijos ir Italijos rungtynės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Įdomiausias vakaro susitikimas vyko H grupėje tarp Italijos ir Kroatijos rinktinių ir baigėsi taikiai 1:1 (1:1).

Pirmąjį įvartį namie žaidusiems italams 11-ąją minutę įmušė Antonio Candreva, tačiau jo po keturių minučių Ivanas Peričičius atstatė pusiausvyrą.

Jau 28 min. traumą patyrė kroatų lyderis Luka Modričius, tačiau ir be jo svečiai sugebėjo laimėti kamuolio kontrolę ir dominuoti rungtynėse. Vis dėlto persvaros nepavyko išnaudoti ir pasiekti pergalę.

Antrajame kėlinyje į aikštę pasipylę kroatų sirgalių padegamieji užtaisai, dėl ko teko rungtynes trumpam sustabdyti.

Kitose grupės rungtynėse Bulgarijos (4 tšk.) ir Maltos (1 tšk.) rinktinės taip pat išsiskyrė taikiai 1:1.

Iki šių rungtynių abi ekipos buvo iškovojusios po tris pergales, tad ir dabar liko H grupės viršūnėje. Italai ir kroatai turi po 10, o treti esantys Norvegijos futbolininkai – 9 taškus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Burakas Yilmazas įmušė du įvarčius

A grupės lydere tapo Čekijos rinktinė (12 tšk.), namuose 2:1 (1:1) įveikusi Islandiją, kuri su 9 taškais žengia antra.

Rognaras Sigurdssonas 9-ąją minute išvedė islandus į priekį, tačiau Danielis Pudilas pirmojo kėlinio pabaigoje įmušė svečiams „į rūbinę“, o 61 min. Hannesas Halldorssonas įsimušė į savo vartus.

Kitose grupės rungtynėse pagaliau pirmąją pergalę iškovojo Turkija (4 tšk.), namuose 3:1 (2:0) įveikusi Kazachstaną (1 tšk.).

Svečių triuškinimą pirmajame kėlinyje pradėjo Burakas Yilmazas, 26 min. įmušęs 11 metrų baudinį, o po trijų minučių rezultatą padvigubinęs įvarčiu „iš žaidimo“.

S.Azizas 83 min. įmušė ir trečią įvartį, o 87 min paguodos įvartį įspyrė S.Smakovas.

„Scanpix“/AP nuotr./Izraelio futbolininkų džiaugsmas

B grupėje ir toliau stebina Izraelio futbolininkai (12 tšk.), kurie namuose be vargo 3:0 (2:0) sudorojo pasaulio čempionato dalyvę Bosniją ir Hercegoviną (2 tšk.).

Įvarčius nugalėtojams mušė G Vermouthas (36 min.), O.Damario (45 min.) ir E.Zahavo (70 min.).