Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 liepos 8d. 11:59

„Euro 2016” treneriai: kostiumuotų džentelmenų parade – ir baltos varnos

„Euro 2016“ strategai
„Scanpix“ nuotr. / „Euro 2016“ strategai

Buvęs Lietuvos nacionalinės vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas tvirtai laikėsi įsikibęs ne tik į savo kėdę, tačiau ir nuomonės, jog ne kostiumai nulemia didžiąsias pergales. Rungtynių metu jis visuomet vilkėdavo sportinę aprangą, kuri mūsų šalyje neretai pavadinama treningu, o toks kauniečio įvaizdis keldavo aršias diskusijas ir kas kartą po nacionalinės komandos patirto niukso tapdavo papildomu druskos žiupsiu ant ir taip kraujuojančios žaizdos.

„Euro 2016” – vieta, kurioje karaliauja ne tik geriausi planetos futbolininkai, tačiau ir aukščiausios mados. 15min žvilgsnis šį kartą nukreiptas į 25 Europos čempionate dirbusius strategus.

Keturios „baltos varnos“

Europos čempionatas – turnyras, kuriame pro padidinamąjį stiklą stebimi ne tik ekipų futbolininkai, bet ir komandų vairininkai, tačiau ir Prancūzijoje buvo tokių trenerių, kurie savo įvaizdžiu labiau primindavo Vilijampolės skersgatviuose užaugusį I.Pankratjavą nei stilingus džentelmenus.

Arčiausiai lietuvio įvaizdžio šiose pirmenybėse buvo Rusijos nacionalinės rinktinės strategas Leonidas Sluckis.

Jauniausias pirmenybių strategas liko ištikimas sau. Maskvos CSKA ekipą treniruojantis volgogradietis Rusijos čempionato metu didelio dėmesio savo aprangai neskiria. Pernelyg savo galvos jis nesuko ir atvykęs į Prancūziją su nacionaline komanda.

Žydri sportbačiai ir baltai mėlyna L.Sluckio sportinė apranga „Euro 2016” metu stipriai badė akis, tačiau net ir ši rusiška beskonybė nublanko prieš beviltišką šios rinktinės pasirodymą bei futbolo chuliganų sukeltus neramumus.

„Scanpix“ nuotr./A grupė: Vladimiras Petkovičius, Gianni di Biasi, Anghelas Iordanescu ir Didier Deschamps'as
„Scanpix“ nuotr./A grupė: Vladimiras Petkovičius, Gianni di Biasi, Anghelas Iordanescu ir Didier Deschamps'as

Į vienas gretas su L.Sluckiu reikėtų statyti ir Airijos bei Islandijos rinktinių vedlius. Airijos ekipai vadovaujantis emocingasis Martinas O‘Neillas į rungtynes komandos autobusu visuomet atvykdavo vilkėdamas kostiumą ir netgi liemenę, tačiau prieš pat dvikovą drabužinėje įšokdavo į sportbačius ir sportinę aprangą bei nenustygdamas vietoje visas 90 minučių pralakstydavo prie šoninės linijos.

Islandija šiame čempionate vienintelė turėjo trenerių duetą. Islandiško stebuklo Prancūzijos stadionuose kūrėjas švedas Larsas Lagerbackas ir vietos specialistas Heimiras Hallgrimsonas taip pat nevilkėjo tradicinio kostiumo, bet judviejų sportinė apranga buvo kur kas solidesnė nei L.Sluckio ar M.O'Neillo.

„Scanpix“ nuotr./B grupė: Chrisas Colemanas, Leonidas Sluckis, Roy'us Hodgsonas ir Janas Kožakas
„Scanpix“ nuotr./B grupė: Chrisas Colemanas, Leonidas Sluckis, Roy'us Hodgsonas ir Janas Kozakas

Švarką iškeitė į megztinį

Visame „Euro 2016” trenerių parade išskirtiniais derėtų laikyti ir du C grupės strategus. Vokietijos treneris Joachimas Lowas bei Lenkijos vairininkas Adamas Nawalka savo auklėtinių žaidimą stebėjo kostiumines kelnes suderinę su stilingais megztiniais.

Pilkomis kelnėmis ir juodu megztuku iki alkūnių atraitotomis rankovėmis vokietis savo ekipai vadovavo visose šešiose čempionato rungtynėse, tuo tarpu A.Nawalka savo aprangą derino atsižvelgdamas į orų prognozes.

„Scanpix“ nuotr./C grupė: Michailas Fomenka, Michaelas O'Neillas, Jogi Lowas ir Adamas Nawalka
„Scanpix“ nuotr./C grupė: Michailas Fomenka, Michaelas O'Neillas, Jogi Lowas ir Adamas Nawalka

Mače su vokiečiais Prancūzijos šiaurėje esančiame Lione futbolininkų orai nelepino, tad strategas ant baltų marškinių buvo apsirėdęs melsvą megztinį.

Kai lenkams teko žaisti dvi rungtynes šalies pietuose esančiame Marselyje, A.Nawalka vilkėjo tik juodus ir baltus marškinius.

„Scanpix“ nuotr./D grupė: Vicente Del Bosque, Ante Čačičius, Pavelas Vrba ir Fatihas Terimas
„Scanpix“ nuotr./D grupė: Vicente Del Bosque, Ante Čačičius, Pavelas Vrba ir Fatihas Terimas

Kaklaraištis reikalingas ne visiems

Dar vienas svarbus klasikinės vyriškos aprangos elementas – kaklaraištis. Tiesa, jis futbolo pasaulyje yra reikalingas ne visiems. Iš 19 kostiumus „Euro 2016” metu vilkėjusių strategų, keturi neryšėjo šio aprangos elemento.

„Scanpix“ nuotr./E grupė: Erikas Hamrenas, Antonio Conte, Martinas O'Neillas ir Marcas Wilmotsas
„Scanpix“ nuotr./E grupė: Erikas Hamrenas, Antonio Conte, Martinas O'Neillas ir Marcas Wilmotsas

Vienas iš jų yra ir finalą pasiekusios Prancūzijos rinktinės vairininkas Didier Deschamps‘as.

Kartu su juo atlaisvinę apykakles savo komandoms vadovavo Vengriją treniruojantis vokietis Berndas Storckas, belgas Marcas Wilmotsas ir čekas Pavelas Vrba.

Didžiausiais etiketo tradicijų puoselėtojais derėtų laikyti Švedijos ir Ukrainos strategus. Tiek Erikas Hamrenas, tiek Michailas Fomenka Prancūzijos stadionuose pasirodė ne tik su kaklaraiščiais, tačiau ir su liemenėmis.

Beje, duodamas vieną interviu E.Hamrenas yra užsiminęs, jog save laiko vienu iš keleto geriausiai Švedijoje besirengiančių vyrų. Įdomu, kad po kiekvienų rungtynių, kad ir kaip jos pasibaigtų, švedo kostiumas keliauja į šiukšlių dėžę.

„Scanpix“ nuotr./F grupė: Larsas Lagerbackas ir Heimiras Hallgrímssonas, Fernando Santosas, Berndas Storckas ir Marcelis Kolleris
„Scanpix“ nuotr./F grupė: Larsas Lagerbackas ir Heimiras Hallgrímssonas, Fernando Santosas, Berndas Storckas ir Marcelis Kolleris

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką