Anglai nutraukė pirmųjų rungtynių prakeiksmą: „Euro 2020“ starte įveikė kroatus

Londono „Wembley“ stadione – šeimininkų Anglijos futbolininkų triumfas ir pagaliau nutrauktas pirmųjų rungtynių prakeiksmas. „Euro 2020” D pogrupio favoritų mūšyje jie 1:0 nugalėjo Kroatiją ir iškovojo pirmą pergalę šiose pirmenybėse.

Pergalė būtent atidaromosiose Europos čempionato rungtynėse buvo labai laukta visų „Trijų liūtų“ aistruolių. Įdomu tai, kad iki šių „Euro 2020” pirmenybių jie nė karto nebuvo laimėję pirmųjų EČ rungtynių (5 lygiosios ir 4 pralaimėjimai).

Kroatijos atvejis – atvirkštinis. Iki šio mačo Balkanų regiono atstovai nebuvo pralaimėję nė sykio iš penkių atidaromųjų Europos čempionato rungtynių (4 pergalės ir 1 pralaimėjimas).

D pogrupyje taip pat varžosi Škotijos ir Čekijos rinktinės. Jų susitikimas Glazge įvyks pirmadienį (16 val.).

Standings provided by SofaScore LiveScore

„Wembley“ stadiono šeimininkai rimtą signalą svečiams iš Balkanų pasiuntė jau per pirmąsias dvikovos minutes. 6-ąją minutę greitos atakos smaigalyje atsidūrusio Philo Fodeno smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą, o tai paragino anglus mesti tik dar didesnes pajėgas į varžovų baudos aikštelę.

Visgi kroatams pavyko atlaikyti pirmą varžovų šturmą, kuris užtruko maždaug pusę kėlinio. Antroje kėlinio dalyje svečiai kiek įsidrąsino ir pradėjo žaisti labiau atakuojantį futbolą, tačiau rimtos grėsmės Jordano Pickfordo ginamiems vartams nesukėlė – pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių.

Antrajame kėlinyje anglai neturėjo tokios persvaros aikštėje kaip susitikimo pradžioje, tačiau puikiai sudirbęs Kalvino Phillipso ir Raheemo Sterlingo duetas šeimininkams visgi padovanojo galbūt ir kiek nelauktą įvartį.

57-ąją minutę „Leeds United“ saugas gražiu reidu įveikė keletą varžovų, o tuomet pasiuntė tikslų perdavimą į baudos aikštelės vidurį įkirtusiam R.Sterlingui, kuris užtikrintai nuginklavo varžovų vartų sargą.

Didelį G.Southgate'o pasitikėjimą turintis ir rungtynių pabaigoje į aikštę žengęs 17-metis Jude Bellinghamas įsirašė į istorijos metraščius, tapdamas jauniausiu visų laikų Europos futbolo čempionate žaidusiu futbolininku.

Dvikovos nugalėtojai nežymiai laimėjo kamuolio kontrolę (52 prieš 48 proc.). Abi ekipos atliko po 8 smūgius link vartų – į vartų plotą anglai pataikė 2 kartus, kroatai – 1.

EnglandCroatia

Anglija – Kroatija 1:0

57' R.Sterlingas [1:0]

Rungtynių eiga

90 min. Paskutinės keturios teisėjo pridėtos minutės kroatams išplėšti lygiąsias.

82 min. G.Southgate'as į aikštę meta 17-metį Jude Bellinghamą, kuris tampa jauniausiu visų laikų Europos čempionate žaidusiu futbolininku.

74 min. Ojojoj.. Kamuolys labai patogiai atšoko R.Sterlingui, tačiau pastarasis likus keliems metrams iki vartų smūgiuoja į dausas.

72 min. Lengvas chaosėlis prie šeimininkų vartų – Kyle'o Walkerio ir Jordano Pickfordo miskomunikacija, tačiau galiausiai kamuolys atsiduria anglų vartininko rankose.

67 min. Labai pavojingas M.Mounto baudos smūgis – kamuolys skrieja šiek tiek virš vartų.

66 min. Viena iš retesnių progų kroatams, tačiau už galvos griebiasi į kamuolį tinkamai nepataikęs Ante Rebičius.

57 min. ĮVARTIS! Šeimininkai gali lengviau atsikvėpti – keletą varžovų įveikęs Kalvinas Phillipsas serviruoja puikų perdavimą į baudos aikštelę įkertančiam Raheemui Sterlingui, o pastarasis pakelia visus „Wembley“ stadione susirinkusius aistruolius iš savo vietų pelnydamas įvartį – 1:0.

48 min. Jokios meilės tarp Londono „Chelsea“ komandos draugų – Mateo Kovačičius kerta per kojas Masonui Mountui ir gauna geltoną kortelę.

Kėlinio metu nebuvo didelių stabdymų, tad rungtynių arbitras neprideda papildomo laiko pirmajame kėlinyje – 0:0.

43 min. Kierrano Trippiero baudos smūgis atsimuša į varžovų gyvatvorę.

42 min. Pirmąją geltoną kortelę už žaidimą ranka baudos aikštelės prieigose užsidirba kroatas Duje Čaleta-Čaras.

34 min. Panašu, kad svečiams pavyko atlaikyti beveik pusvalandį užsitęsusį varžovų šturmą. Kroatija vis daugiau laiko kontroliuoja kamuolį, o šeimininkų atakos neteko savo aštrumo.

20 min. Kroatų vartų apgultis tęsiasi, tačiau svečiai ginasi kompaktiškai ir išlaiko teigiamą rezultatą.

9 min. Tai bent pirtelę pakūrė svečiams! Šįsyk juos nuo praleisto įvarčio gelbėja vartų sargas Dominikas Livakovičius.

8 min. Aikštės šeimininkai atrodo užsivedę ir nenusiteikę juokauti. Harry Kane'as jau griūdamas vis tiek sugeba atlikti puikų perdavimą Raheemui Sterlingui, o pastarojo smūgį blokuoja varžovų gynyba.

6 min. Auč! Anglams iki pirmojo įvarčio pritrūko kelių centimetrų – į greitą ataką pasileidusio Philo Fodeno smūgiuotas kamuolys „pabučiuoja“ virpstą. „Wembley“ stadionas po šio epizodo pradeda dar labiau ošti!

Komandų startinės sudėtys:

Anglija (4-5-1): Jordanas Pickfordas; Kyle'as Walkeris, Kieranas Trippieras, Johnas Stonesas, Tyrone'as Mingsas; Kalvinas Phillipsas, Declanas Rice'as, Masonas Mountas, Philas Fodenas, Raheemas Sterlingas; Harry Kane'as.

Strategas: Garethas Southgate'as.

Kroatija (4-3-3): Dominikas Livakovičius; Sime Vrsaljko, Duje Čaleta-Čaras, Domagojus Vida, Joško Gvardiolas; Mateo Kovačičius, Luka Modričius, Marcelo Brozovičius; Ivanas Perisičius, Andrejus Kramaričius, Ivanas Rebičius.

Strategas: Zlatko Daličius.