Švedijos sėkmingas žygis „Euro 2020“ tęsiasi: patiesė Slovakiją

Švedijos rinktinė, pirmajame ture nustebinusi Ispaniją, penktadienio vakarą šventė sunkią pergalę „Euro 2020“ pirmenybėse – 1:0 nugalėjo Slovakiją.

Pirmajame kėlinyje progų komandos beveik nesukūrė, tai buvo žemo tempo ir akiai nepatrauklios rungtynės, tačiau antrajame kėlinyje žaidimas pagyvėjo.

Pirmą nuostabų šansą švedai susikūrė 59-ąją minutę, kai Ludwigas Augustinssonas iškilo aukščiau visų baudos aikštelėje ir smūgiavo galva, bet nuostabiai kamuolį atmušė vartininkas Martinas Dubravka.

Dar kartą vartų sargui teko darbuotis po dešimties minučių, kai jis atmušė galingą Alexanderio Isako smūgį.

Vis tik galiausiai M.Dubravką ištiko nelaimė – jis nugriovė varžovą Robiną Quaisoną ir teisėjas nesuabejojęs paskyrė 11 metrų baudinį. Prie kamuolio stojo Emilis Forsbergas, jis smūgiavo nepriekaištingai ir išvedė savo ekipą į priekį.

Tai buvo pirmosios šių komandų rungtynės didžiųjų turnyrų istorijoje, skaičiuojant pasaulio ir Europos čempionatus.

Švedai nutraukė sėkmingą slovakų seriją – pastarieji buvo nepralaimėję paskutinių šešerių savo rungtynių.

Čempionato starte Švedija 0:0 sužaidė su Ispanija, o Slovakija 2:1 palaužė Lenkiją. Ispanų ir lenkų susitikimas vyks šeštadienį.

Antras kėlinys

90 min. Slovakams bent taško išplėšti nepavyko.

77 min. ĮVARTIS! Švedai nusipelnė įgyti pranašumą ir veržiasi į priekį. M.Dubravka nugriovė varžovą baudos aikštelėje, o E.Forsbergas tiksliai smūgiavo nuo 11 metrų žymos – 1:0.

59 min. Kokią progą turėjo Švedija! L.Augustinssonas smūgiavo galva, tačiau nuostabiai sužaidė vartininkas M.Dubravka.

46 min. Iškart pavojingu smūgiu pradėjo kėlinį švedai, bet slovakai kreipia kamuolį už galinės linijos.

Pirmas kėlinys

45 min. Gan nykus buvo pirmasis kėlinys, lauksime pagyvėjimo po pertraukos.

13 min. Keletą neblogų progų jau matėme, tačiau nei vieniems, nei kitiems pasiųsti kamuolio į tinklą nepavyko.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės sudėtys:

Švedija: Robinas Olsenas; Mikaelis Lustigas, Victoras Lindeloefas, Marcusas Danielsonas, Ludwigas Augustinssonas; Sebastianas Larssonas, Kristofferis Olssonas, Albinas Ekdalis, Emilis Forsbergas; Marcusas Bergas, Alexanderis Isakas.

Slovakija: Martinas Dubravka; Tomašas Hubočanas, Milanas Škiniaras, Lubomiras Šatka, Peteris Pekarikas, Patrikas Hrosovky, Jurajus Kucka, Martinas Koscelnikas, Marekas Hamšikas, Robertas Makas, Ondrejus Duda.