2015 09 03 /2015 09 04

Europos čempionato atranka: Nyderlandai patyrė pralaimėjimą namuose, italai iškovojo pergalę

Ketvirtadienį vakare Senojo žemyno stadionuose buvo žaidžiamos atrankos į kitais metais Prancūzijoje vyksiantį Europos čempionatą rungtynės.
Jasperas Cillessenas
Jasperas Cillessenas / „Scanpix“ nuotr.

Netikėtas rezultatas užfiksuotas Amsterdame, kur Danny Blindo vadovaujami olandai namuose patyrė pralaimėjimą Islandijos rinktinei.

33-ąją rungtynių minutę už smūgį Kolbeinui Sigthorssonui iš aikštės buvo išvarytas vidurio gynėjas Bruno Martinsas Indi, tad šeimininkai liko žaisti mažumoje.

Antrajame kėlinyje Nyderlandų rinktinės gynybos grandis dar kartą sutrupėjo, kai Gregory van der Wielis baudos aikštelėje prasižengė prieš Birkirą Bjarnasoną ir buvo paskirtas baudinys į Jaspero Cillesseno vartus. Jį sėkmingai realizavo islandas Gylfi Sigurdssonas. Iškovoti bent taško likę dešimtyje olandai nesugebėjo.

Kitame A grupės mače Turkijoje šios šalies rinktinė paleido pergalę iš rankų mače su latviais, o Čekija namuose po Milano Škodos dublio išplėšė pergalę prieš Kazachstaną.

B grupės susitikimuose staigmenų neužfiksuota.

Briuselyje Belgijos rinktinė, nepaisant to, jog pirma praleido įvartį, sugebėjo atsitiesti ir rezultatu 3:1 nugalėti Bosniją ir Hercegoviną. Nugalėtojams įvarčius pelnė Maroune‘as Fellaini, Kevinas de Bruyne, nuo 11 metrų žymos tiksliai smūgiavo Edenas Hazardas. Bosnių gretose pasižymėjo Edinas Džeko.

Kitame B grupės mače Izraelis sutriuškino Andorą, o Kipre 82-ąją minutę pergalę Velsui išplėšė Madrido „Real“ žvaigždė Garethas Bale‘as.

Trijuose H grupės mačuose įmušti vos du įvarčiai: Italijos ir Maltos susitikime Antonio Conte auklėtiniams pergalę atnešė Graziano Pelle įvartis, o Norvegija išvykoje minimaliu rezultatu palaužė bulgarus.

Anksčiau pasibaigęs mačas tarp Azerbaidžano ir Kroatijos baigėsi nulinėmis lygiosiomis