Europos lyga: „Barcelona“ nepralaužė turkų, Italijoje įvarčiai liejosi laisvai

UEFA Europos lygoje ketvirtadienio vakarą sužaisti penki aštuntfinalių susitikimai, kuriuose skirtingai sekėsi turnyro favoritams.
Memphis Depay'us
Memphis Depay'us / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po 18 metų pertraukos antrame pagal pajėgumą žemyno turnyre atsidūrusi „Barcelona“ aštuntfinalio starte nesugebėjo pralaužti Stambulo „Galatasaray“ gynybos – rungtynės katalonų „Camp Nou“ stadione baigėsi 0:0.

„Barca“ vangiai rengė atakas pirmajame kėlinyje, o bene geriausią šansą pasižymėti baudos smūgiu turėjusio Memphio Depay'aus mėginimą atrėmė katalonų turkams paskolintas vartininkas Inaki Pena.

Visai kitas vaizdas aikštėje buvo po pertraukos, kai „Barcelona“ užgulė varžovų vartus ir rengė vieną ataką po kitos, tačiau įvarčio pasiekti taip ir nesugebėjo. Geriausią progą vėjais paleido į virpstą pataikęs Frenkie De Jongas.

Tad prieš atsakomąsias rungtynes Stambule pranašumo nesugebėjo įgyti nė viena komanda.

Kitose rungtynėse Bergamo „Atalanta“ namuose 3:2 nugalėjo Lėverkuzeno „Bayer“ komandą.

Svečiai iš Vokietijos pirmavo po ankstyvo Charleso Aranguizo įvarčio 11-ą minutę, bet italai į tai atsakė trimis tiksliais smūgiais.

Ukrainietis Ruslanas Malinovskis išlygino rezultatą 23-ą minutę, o Luisas Murielis įvarčiais 25 ir 49-ą minutėmis suteikė „Atalanta“ klubui pranašumą.

Jį sušvelninti 63-ą minutę sugebėjo Moussa Diaby.

Viena Europos lygos favoričių „Sevilla“ namuose pasiekė minimalią pergalę 1:0 prieš Londono „West Ham United“ klubą.

Pergalę andalūzams atnešė Muniro El Haddadi įvartis sužaidus lygiai valandą.

Keturis kartus per pastaruosius aštuonis sezonus turnyrą laimėjusi „Sevilla“ siekia patekti į finalą, kuris šiemet bus surengtas būtent Pietų Ispanijos mieste.

Įtikinamą pergalę aštuntfinalio starte pasiekė Glazgo „Rangers“ komanda – škotai 3:0 sutriuškino Belgrado „Crvena zvezda“.

Po įvartį Glazgo ekipai pelnė Jamesas Tavernier (11 min. iš 11 m baudinio), Alfredo Morelosas (15 min.) ir Leonas Balogunas (51 min.).

Paskutinėse vakaro rungtynėse portugalų „Braga“ namuose 2:0 nugalėjo „Monaco“.

Nugalėtojai po įvartį pelnė pačioje rungtynių pradžioje ir pabaigoje. 3-ą minutę pasižymėjo Abelis Ruizas, o 89-ą – Vitoras Oliveira.

Dar du mačai buvo sužaisti trečiadienį. Frankfurto „Eintracht“ išvykoje 2:1 įveikė Sevilijos „Real Betis“, o Liono „Olympique“ taip pat išvykoje 1:0 palaužė „Porto“.

Atsakomieji aštuntfinalio mačai bus žaidžiami jau po savaitės.