Europos lyga: „Juventus“ pateko į ketvirtfinalį, „Tottenham“ – už borto

Ketvirtadienį vakare Europos stadionuose buvo žaidžiami UEFA Europos lygos aštuntfinalio atsakomieji susitikimai, po kurių paaiškėjo ketvirtfinalio etapo dalyviai.
„Juventus“ futbolininkai
„Juventus“ futbolininkai / „Scanpix“ nuotr.

Turino „Juventus“ ekipa, išnaudojusi kiekybinį pranašumą, iškovojo pergalę rungtynėse su „Fiorentina“ futbolininkais.

69 minutę iš aikštės buvo pašalintas „Viola“ ekipos gynėjas Gonzalo Rodriguezas, o 71-ąją minutę kamuolys jau skrodė komandos vartų tinklą po Andrea Pirlo įvarčio.

Kitame susitikime pergalę šventė „Valencia“ ekipa, po Paco Alcacero įvarčio nugalėjusi bulgarų „Ludogrets“ klubą bei patekusi į turnyro ketvirtfinalį.

Į kitą etapą taip pat prasimušė Lisabonos „Benfica“, namie sužaidusi lygiosiomis su „Tottenham“ klubu, tačiau išvykoje susikrauto pranašumo užteko švęsti pergalę bendru rezultatu 5:3.

Vietą ketvirtfinalyje taip pat užsitikrino Liono „Olympique“ klubas. Išvykoje prancūzų ekipa pralaimėjo „Viktoria Plzen“ futbolininkams, tačiau namuose iškovota pergalė leido „Lyon“ vienuolikei žengti toliau.

Be įvarčių pasibaigė ankstesnės rungtynės tarp olandų „AZ“ ir Machačkalos „Anži“ klubo. Į kitą etapą žengė Alkmaro miesto klubas.

Vėliau vykusiose rungtynėse „Porto“ klubas išvykoje sužaidė lygiosiomis 2:2 su „Napoli“ ekipa ir eliminavo Rafaelio Benitezo vadovaujamą komandą iš tolesnės kovos dėl trofėjaus. Pergalei bendru rezultatu užteko minimalios pergalės namuose.

Iš kovos dėl UEFA Europos lygos nugalėtojų titulo pasitraukė Zalcburgo „Red Bull“ ekipa. Austrų klubas turėjo pripažinti „Basel“ futbolininkų pranašumą.

Rezultatai:

Florencijos „Fiorentina“ – Turino „Juventus“ 0:1
(Pirmos rungtynės: 1:1)
71' [0:1] A.Pirlo
69' G.Rodriguezas („Fiorentina“) – raudona kortelė

Lisabonos „Benfica“  – Londono „Tottenham“ 2:2
(Pirmos rungtynės: 3:1)
34' [1:0] E.Garay
78' [1;1] N.Chadli
79' [1:2] N.Chadli
90' [2;2] Lima (11 m)

Pilzeno „Viktoria“ – Liono „Olympique“ 2:1
(Pirmos rungtynės: 1:4)
45' [0:1] B.Gomisas
60' [1:1] D.Kolaras
62' [2:1] S.Teclas

„Valencia“ – „Ludogrets“ 1:0
(Pirmos rungtynės: 3:0)
59' [1:0] P.Alcaceras

Machačkalos „Anži“ – Alkmaro „AZ“ 0:0
(Pirmos rungtynės: 0:1)

„Napoli“ – „Porto“ 2:2
21' [1:0] G.Pandevas
69' [1:1] N.Ghilasas
76' [1:2] R.Quaresma
90' [2:2] D.Zapata

„Salzburg“ – „Basel“ 1:2
(Pirmos rungtynės 0:0)
22' [1:0] J.Soriano
50' [1:1] M.Strelleris
60' [1:2] G.Sauro
9' M.Suchy („Basel“) – raudona kortelė
86' Alanas („Salzburg“) – raudona kortelė

Sevilijos „Real Betis“ – „Sevilla“ 0:2 po 11 metrų baudinių 3:4
(pirmos rungtynės 2:0)
20' [0:1] Reyesas
75' [0:2] C.Bacca