Europos lyga: „Manchester United“ vargo, bet pagaliau pasiekė pergalę

Europos lygos grupių etapo varžybose baigėsi antrasis ratas. Pirmą pergalę pasiekė „Manchester United“ klubas, o didžiausius laimėjimus iškovojo „Zenit“, „Fiorentina“ ir „Roma“.
Zlatanas Ibrahimovičius
Zlatanas Ibrahimovičius / „Scanpix“/AP nuotr.

A grupėje „Man Utd“ po atkaklios kovos namuose 1:0 palaužė Luhansko „Zarya“ ekipą iš Ukrainos.

Vienintelį mačo įvartį pelnė Zlatanas Ibrahimovičius, itin galingą ukrainiečių gynybą palaužęs 69-ąją minutę. Anglijos klubas kamuolį valdė net 72 proc. laiko, atliko 15 smūgių link vartų, tačiau trūko tiek tikslumo, tiek kūrybinių minčių.

A grupės lyderiu tapo Stambulo „Fenerbahče“ klubas, 1:0 palaužęs Roterdamo „Feyenoord“.

E grupėje tikrą įvarčių lietų surengė „Roma“, namuose 4:0 sudaužiusiu Giurgiu „Astra“ vienuolikę.

Kevino Strootmano (15 min.) ir Mohamedo Salah (54 min.) įvarčiams rezultatyvius perdavimus atliko klubo legenda Francesco Totti. Fabricio (47) vieną įvartį įsimušė į savus vartus, pasižymėjo ir gynėjas Federico Fazio (45+2).

I grupėje Prancūzijos čempionate pirmaujantis „Nice“ patyrė skaudų sutriuškinimą Rusijoje, kur vietos „Krasnodar“ nugalėjo 5:2.

Prancūzams, kurie turnyre rungtyniauja kone ta pačia sudėtimi kaip „Ligue 1“ ir netaupo savo lyderių, tai buvo antrasis iš eilės pralaimėjimas.

Grupėje pirmauja po šešis taškus turintys „Krasnodar“ ir „Schalke“ klubai.

K grupėje ir toliau savo sirgalius siutina Milano „Inter“ klubas, patyręs antrą iš eilės pralaimėjimą. Garsioji Italijos ekipa įmušė pirmąjį įvartį turnyre, tačiau 1:3 nusileido kur kas kuklesniai Prahos „Sprata“ vienuolikei.

Nuo 74-osios minutės „Inter“ žaidė be iš aikštės pašalinot Andrea Ranocchia. Būtent po šio epizodo Mario Holekas trečiuoju įvarčiu įtvirtino „Sparta“ pergalę. Du įvarčius pirmajame kėlinyje pelnė puolėjas Vaclavas Kadlecas.

Kitose grupės rungtynėse Anglijos „Premier“ lygos atstovas „Southampton“ nesugebėjo įveikti Beer Ševos „Hapoel“ – 0:0. Šie klubai dabar turi po 4 taškus ir pirmauja grupėje.