2012 02 16 /22:33

Europos lyga: „Manchester United“ – viena koja kitame etape, suklupo Mariaus Stankevičiaus „Lazio“

Sensacingai iš Čempionų lygos pasitraukęs vienas garsiausių pasaulio futbolo klubų „Manchester United“ pradėjo kovas Europos lygoje. Ketvirtadienį „Raudonieji velniai“ šešioliktfinalyje susitiko su Amsterdamo „Ajax“ klubu ir šventė pergalę rezultatu 2:0 (0:0)
Mančesterio klubo futbolininkai / „Scanpix“ nuotr.

Triskart mažesnį biudžetą turinti šeimininkų „Ajax“ ekipa pirmajame kėlinyje sėkmingai gynėsi prieš poros favorite vadinamą „Manchester United“ komandą. Nors svečiai iš Mančesterio ir siekė įrodyti savo pranašumą, šeimininkų ekipa stengėsi niekuo nenusileisti. Gerokai paprakaituoti teko ir Davidui De Gea, ir Kennethui Vermeeriui, tačiau abu vartininkai įvarčio į savus vartus nepraleido.Per 45 minutes nė vienai iš komandų pasižymėti nepavyko, nors progų turėjo abi ekipos.

Pirmasis įvartis rungtynėse buvo įmuštas 60-ą minutę. Perėmę kamuolį „Manchester United“ futbolininkai ištampė „Ajax“ gynybą, o tikslų smūgį į vartus pasiuntė Ashley Youngas.

85-tą minutę pasižymėjo J.Hernandezas, kuris padvigubino „Manchester United“ persvarą 2:0.

Per likusį susitikimo laiką įvarčių neįmušė nei viena komanda, todėl trenerio Alexo Fergusono auklėtiniai šventė svarbią pergalę prieš atsakomąsias rungtynes „Old Trafford“ stadione.

Rezultatas:

„Ajax“ – „Manchester United“ 0:2

60' [0 – 1]  A. Youngas
85' [0 – 2]  J. Hernandezas

„Manchester United“ į Europos lygą „sugrįžo“ po septyniolikos metų pertraukos – paskutinį kartą antrame pagal pajėgumą futbolo turnyre Anglijos klubas varžėsi 1995-aisiais.

„Manchester United“ ir Amsterdamo „Ajax“ klubai tarpusavyje žaidė vos du kartus – 1975-76 metų sezone. Tuomet bendru rezultatu 2:1 pergalę šventė Mančesterio ekipa.

Beje, aistros tarp klubų sirgalių užvirė dar ketvirtadienio popietę. Policijos pareigūnai sulaukė 76 „Ajax“ aistruolius.

Primename, kad Čempionų lygos grupių etape Mančesterio klubas užėmė vos 3-iąją vietą. Tai buvo tikra turnyro sensacija, kadangi „Manchester United“ buvo vienas turnyro favoritų, o ir grupė nebuvo iš stipriausiųjų. Lemiamą kovą raudonieji pralaimėjo šveicarų „Basel“ ekipai rezultatu 1:2.