Europos lygoje: gedulo juostelės, tylos minutės ir Kijevo „Dinamo“ pergalė prieš „Tottenham“

Eugene Konoplyanka
„Scanpix“ nuotr. / Eugene Konoplyanka
Šaltinis: 15min.lt, eurofootball.lt
0

Europos lygoje ketvirtadienį buvo žaidžiami šešioliktfinalio susitikimai. „Valencia“ ir Kijevo „Dinamo“ mačas dėl neramumų Kijeve buvo perkeltas į Kiprą. Šį susitikimą 2:0 laimėjo „Valencia“. Tačiau staigmeną pateikė kitas Ukrainos klubas „Dnipro“, 1:0 įveikęs anglų „Tottenham“ kariauną.

Dniepropetrovske ir Odesoje numatyti susitikimai nebuvo perkelti kitur, Ukrainos komandos žaidė namuose.

Prieš šiuos tris mačus ekipos tylos minutėmis pagerbė Ukrainos aukas, futbolininkai ryšėjo gedulo juosteles, o tribūnose šmėžavo plakatai: „Palaikome protestuotojus Kijeve“, „Meldžiamės už Kijevą“ ir pan.

„Scanpix“ nuotr./Plakatas palaikantis protestuotojus Kijeve

Pergale džiaugėsi „Valencia“ ekipa, 2:0 nugalėjusi Kijevo „Dinamo“ pasipriešinimą. Įvarčiai pasipylė tik susitikimo pabaigoje. 79-ąją min. pasižymėjo E.Vargas, o 90-ąją min. „Valencia“ pergalę įtvirtino S.Feghouli.

„Scanpix“ nuotr./„Dinamo“ ekipa

Tuo tarpu kitame mače įvyko sensacija. Anglijos „Tottenham“ klubas 0:1 nusileido „Dnipro“ futbolininkams. Pergalingą įvartį nuo 11 metrų žymos 81-ąją min. įmušė Y.Konoplyanka.

Italijos čempionai Turino „Juventus“ futbolininkai namuose po Pablo Osvaldo 16-ąją min.ir Paulio Pogbos 90-ąją min. įvarčių įveikė turkų „Trabzonspor“ ekipą 2:0.

Kita „Serie A“ atstovė „Fiorentina“ išvykoje 3:1 nugalėjo danų „Esbjerg“ futbolininkus ir prieš rungtynes namuose turi dviejų įvarčių pranašumą.

9-ąją min. „Fiorentina“ į priekį išvedė A.Matri, tačiau po minutės „Esbjerg“ žaidėjas M.Pusičius išlygino rezultatą. 15-ąją min. J.Iličičius sugrąžino „Fiorentina“ klubui pranašumą, o 37-ąją min. A.Aquilani užtvirtino savo klubo pergalę.

Vėliau vykusiame susitikime triuškinamą pergalę iškovojo Zalcburgo „Red Bull“ futbolininkai, net 3:0 nugalėję Amsterdamo „Ajax“ ekipą. Du įvarčius 14-ąją ir 35-ąją min. įmušė puolėjas Jonatanas Soriano, o 21-ąją apie save priminė S.Mane.

Pralaimėjimą namuose 0:1 patyrė Romos „Lazio“ futbolininkai, nusileidę bulgarų „Ludogrets“ ekipai. Pergalingą 45-ąją min. įmušė R.Bezjakas.

Susitikimas tarp „Swansea City“ ekipos ir Italijos grandų „Napoli“ pasibaigė be įvarčių.

Atsakomieji šešioliktfinalių susitikimai bus žaidžiami kovo 20 dieną.