Debiutas Europoje baigėsi skaudžiai – „Kauno Žalgiris“ sutryptas Kipre

Pirmoji „Kauno Žalgirio“ kampanija Europos lygoje klubui baigėsi skaudžiu sutriuškinimu. Pirmojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Kipre kauniečiai 0:4 nusileido „Apollon“ ekipai ir bendru rezultatu buvo sutriuškinti 6:0.
UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo rungtynės tarp Kauno Žalgirio  ir Limasolio Apollon komandų
UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo rungtynės tarp Kauno Žalgirio ir Limasolio Apollon komandų / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

Pirmosios rungtynėse Marijampolėje baigėsi „Kauno Žalgirio“ futbolininkų pralaimėjimu 0:2, todėl išvykoje laukė sunki užduotis.

Ji tapo beveik neįmanoma, kai Nikosijoje „Apollon“ mušė įvartį jau penktąją minutę. Po puikios kombinacijos įvartį pelnė ir Kaune pasižymėjęs argentinietis Emilio Zelaya.

Tiesa, pirmajame kėlinyje „Kauno Žalgiris“ nepasimetė ir pats sukūrė kelias perspektyvias progas. Suveikęs spaudimas leido perimti kamuolį pavojingoje zonoje, tačiau tuo pasinaudojusio Joao Figueiredo smūgį atrėmė „Apollon“ vartininkas.

Entuziazmas krito, kai kėlinio pabaigoje teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į Lietuvos klubo vartus. Rudinilsono pražanga leido varžovams mušti vienuolikos metrų baudinį, o jau minėtasis E.Zelaya tuo pasinaudojo ir pasižymėjo. Į rūbinę žalgiriečiai patraukė, žinodama, kad jiems reikia mušti net 4 įvarčius, kad išsigelbėtų.

Vos prasidėjus antrai rungtynių pusei Rokas Krušnauskas turėjo geriausią „Kauno Žalgirio“ komandos progą pasižymėti, tačiau kamuolys vartuose neatsidūrė net ir jį pasiekti bandžiusiems komandos draugams.

Nepasižymėję žalgiriečiai netrukus praleido ir trečią įvartį. Rudinilsonas dar kartą griovė varžovą baudos aikštelėje, o dar vieną vienuolikos metrų baudinį realizavo ir trečią savo įvartį įmušė E.Zelaya.

83 minutę dar vieną įvartį pridėjo Attila Szalai.

„Kauno Žalgiris“ į Europos lygos atranką pateko pirmą kartą klubo istorijoje, kai šios teisės neteko nykstantis Kauno „Stumbro“ klubas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo rungtynės tarp Kauno Žalgirio ir Limasolio Apollon komandų

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: „Apollon“ – „Kauno Žalgiris“ 4:0
Bendras rezultatas: 6:0

90 min. Kauno klubas į namus sugrįš po skaudžios patirties.

83 min. ĮVARTIS. Attila Szalai pratęsė Kauno ekipos triuškinimą.

70 min. Paskutinis keitimas Kauno ekipoje. Benas Anisas pakeitė Roka Krušnauską.

63 min. Geltona kortelė parodyta ir J.Figueiredo.

61 min. Iškart po geltonos kortelės Rudinilsonas buvo pakeistas Edvinu Kloniūnu.

60 min. ĮVARTIS. Dar viena klaida, pasibaigusi 11 metrų baudiniu. Jį ir vėl realizavo E.Zelaya. Rudinilsonas užsidirbo geltoną kortelę.

46 min. „Kauno Žalgirio“ treneris Mindaugas Čepas ėmėsi permainų. Martyną Dapkų pakeitė Rimvydas Sadauskas.

Pirmasis kėlinys: „Apollon“ – „Kauno Žalgiris“ 2:0

45 min. Pirmajame kėlinyje šeimininkai turėjo daugiau progų ir jas puikiai išnaudojo. Kauno klube gerą progą turėjo Joao Figueiredo, tačiau įvarčio nepasiekė ir bendru rezultatu jau atsilieka 0:4.

43 min. ĮVARTIS. E.Zelaya pasižymėjo dar kartą. Šįkart puolėjas realizavo 11 metrų baudinį.

5 min. ĮVARTIS. Kipro klubas džiaugėsi ankstyvu įvarčiu. Emilio Zelaya nukreipė kamuolį į vartus po Joao Pedro perdavimo. Tai ypatingai apsunkino Kauno klubo misiją išvykoje. Per likusias rungtynes jiems reikia mušti net tris įvarčius.

Startinės sudėtys:

„Kauno Žalgiris“: Deividas Mikelionis, Jurijus Bušmanas, Martynas Dapkus, Dominykas Galkevičius, Joao Figueiredo, Rudinilsonas, Karolis Šilkaitis, Pijus Širvys, Rokas Krušnauskas, Arūnas Klimavičius, Linas Pilibaitis.

„Apollon“: Joelis Mallas, Estebanas Sachetti, Ioannis Pittas, Saša Markovičius, Emilio Zelaya, Joao Pedro, Facundo Pereyra, Dylanas Ouedraogo, Diego Aguirre, Attila Szalai, Georgios Vasiliou.