Tvirtas žingsnis pirmyn: Europos lygos atrankoje Vilniaus „Žalgiris“ nugalėjo „Pyunik“ 2:0

Ketvirtadienį į Vilniaus LFF stadioną po karštos dienos sugužėjo palaimingo vakaro besitikintys Vilniaus „Žalgirio“ klubo gerbėjai. Šių džiaugsmui žalgiriečiai pateisino favoritų statusą ir iškovojo pirmąją pergalę antrajame Europos lygos etape. Vilniečiai 2:0 įveikė Jerevano „Pyunik“ klubą.
Rytis Leliūga
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Rungtynių pradžioje puikų žaidimą demonstravo itin jauni futbolininkai iš Armėnijos ir žalgiriečiams teko sunerimti, tačiau greitai jėgos išsilygino. Pirmajame kėlinyje abi komandos apsikeitė potencialiomis atakomis, tačiau rezultatas išliko 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai įrodė savo pranašumą. Gražų įvartį 46 minutę įmušė komandos lyderis Kamilis Bilinskis. Po šio įvarčio žalgiriečiai toliau pavojingai atakavo ir dar po 20 minučių rezultatą padvigubino Rytis Leliūga. Per likusį laiką armėnai dar bandė sušvelninti atotrūkį, tačiau gausiai sirgalių palaikomi šeimininkai išlaikė sau palankų rezultatą.

Atsakomosios rungtynės kitą savaitę vyks Jerevane.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Pyunik“ 2:0

90 min. Sirgaliai skandavo „Mes laimėjome“, o „Žalgiris“ įsirašė pirmąją pergalę namuose Europos lygos atrankoje.

83 min. Georgas Freidgeimas pasirodė aikštėje vietoje Pavelo Komolovo.

75 min. Luka Peričius griuvo „Pyunik“ baudos aikštelėje, tačiau 11 metrų baudinio teisėjas neskyrė.

74 min. Įvarčio autorių Rytį Leliūgą pakeitė Eivinas Zagurskas.

72 min. Paulius Janušauskas pakeitė Artūrą Žulpą.

66 min. ĮVARTIS. Puikiai visas rungtynes žaidęs Rytis Leliūga įmušė gražų įvartį.

63 min. Pavojingą smūgį atliko armėnai, tačiau kamuolys atsidūrė už vartų konstrukcijos.

56 min. Įvartį įmušė Rytis Leliūga, tačiau vilniečiams buvo užfiksuota nuošalė.

46 min. ĮVARTIS. Kėlinį įspūdingai pradėjo įvartį įmušęs Kamilis Bilinskis. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 1:0.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Pyunik“ 0:0

45+1 min. Baigėsi pirmasis rungtynių kėlinys. Rezultatas išliko 0:0.

42 min. Geltoną kortelę uždirbo Taronas Voskanyanas.

36 min. Rytis Leliūga išsikovojo gerą poziciją, tačiau saugas slystelėjo ir atliko ne itin stiprų smūgį.

28 min. Kamilis Bilinskis vėl atsidūrė atakos smaigalyje. Puolėjas neišnaudojo dar vienos puikios progos.

25 min. Kamilis Bilinskis smūgiavo į vartus, bet kamuolys praskriejo šalia vartų. Perdavimo tikėjosi, bet negavo krašte gerą poziciją užsiėmęs Vaidotas Šilėnas.

19 min. Pirmą itin pavojingą ataką surengė Vilniaus „Žalgiris“. Netoli varžovų baudos aikštelės prieigų atsidūręs Vaidotas Šilėnas smūgiavo į vartus, bet vartininkas atmušė kamuolį. Savo šansą įmušti turėjo Rytis Leliūga, tačiau jam smūgis nepavyko.

13 min. Geltoną kortelę užsidirbo Vaidotas Šilėnas.

10 min. Rungtynių pradžioje kiek netikėtai žaidimo kontrolę užsitikrino Armėnijos klubas. Keli reidai link žalgiriečių vartų nedavė apčiuopiamų rezultatų.Kampiniu bei aukštu Ryčio Leliūgos perdavimu baudos aikštelės link atsakė vilniečiai.

„Žalgirio“ startinė sudėtis: Armantas Vitkauskas, Andrius Skerla, Andro Švrljuga, Artūras Žulpa, Egidijus Vaitkūnas, Kamilis Bilinskis, Luka Peričius, Mantas Kuklys, Pavelas Komolovas, Rytis Leliūga, Vaidotas Šilėnas.

„Pyunik“: Goras Manukyanas, Taronas Voskanyanas, Varazdatas Harosyanas, Armanas Hovhannisyanas, Vaspurakas Minusaynas, Gagikas Poghosyanas, Arturas Yuspashyanas, Davitas Manoyanas, Ghukas Poghosyanas, Ashotas Sardaryanas, Aghvanas Papikyanas.