-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Europos lygos drama – raudonos kortelės ir „Manchester United“ finale

Ketvirtadienį paaiškėjo abu Europos lygos finalo dalyviai. Dėl nugalėtojų taurės šį sezoną susikaus „Manchester United“ ir Amsterdamo „Ajax“. Tai paaiškėjo po itin įtemptų rungtynių Mančesteryje ir Lione.
Marouane Fellaini
Marouane Fellaini / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Manchester United“ namuose tenkinosi lygiosiomis 1:1, tačiau bendru rezultatu 2:1 nugalėjo „Celta Vigo“ futbolininkus.

17-ąją rungtynių minutę Mančesterio ekipą į priekį išvedė Marouane'as Fellaini. Saugas po puikaus Marcuso Rashfordo perdavimo galva nokautavo varžovų vartus.

85-ąją minutę rezultatą išlygino Sebastiánas Roncaglia.

Netrukus teisėjas išsitraukė net dvi raudonas korteles. Po masinio susistumdymo išvaryti buvo Ericas Bailly ir įvarčio autorius S.Roncaglia.

Pirmosiose rungtynėse Ispanijoje Mančesterio klubas šventė pergalę 1:0.

Mančesterio klubas iki šiol nėra laimėjęs Europos lygos. Komanda tikisi, kad tai bus kelias užsitikrinti vietą kito sezono Čempionų lygoje. Anglijos čempionate „Manchester United“ ketvirtos vietos greičiausiai jau nepasieks.

Kitame pusfinalyje Amsterdamo „Ajax“ 1:3 nusileido Liono „Olympique“ futbolininkams, tačiau bendru rezultatu 5:4 žengė į finalą.

27-ąją minutę olandus į priekį išvedė Kasperas Dolbergas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Alexandre Lacazette įmušė du įvarčius iš eilės. Prancūzą grubiai baudos aikštelėje sustabdė Matthijs de Ligtas. Teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį pats A.Lacazette ir realizavo.

Nepraėjus nė minutei A.Lacazette įmušė ir antrą įvartį.

81-ąją minutę Rachidas Ghezzalis sugrąžino intrigą šioje serijoje. Prancūzijos ekipai trūko tik vieno įvarčio iki lygiųjų.

Negana to, 84-ąją minutę Amsterdamo klubas liko dešimtiese. Antrą geltoną kortelę gavo ir aikštę paliko Nickas Viergeveris.

Tačiau Amsterdamo klubui pavyko apsiginti ir žengti į finalą.

Po pirmųjų rungtynių „Ajax“ 4:1 pirmavo prieš Liono „Olympique“.

Amsterdamo klubui tai bus pirmasis Europos turnyro finalas per 21-erius metus.