Metinė prenumerata vos už 7,99 Eur. 15-tos dienos proga!

Švedų šventė pasaulio čempionate – VAR paskirtas baudinys lėmė pergalę

Po 12 metų pertraukos į pasaulio čempionatą sugrįžusi Švedijos rinktinė startavo pergalingai. Nižnij Novgorode vykusiose F grupės rungtynėse švedai 1:0 nugalėjo Pietų Korėją. Rungtynių nugalėtoją nulėmė su VAR pagalba paskirtas 11 metrų baudinys.
Švedijos futbolininkai
Švedijos futbolininkai / „Scanpix“/AP nuotr.

Švedijos rinktinė buvo aktyvesnė visų rungtynių metu ir jau pirmajame kėlinyje turėjo realių progų pasižymėti. Pietų Korėjos vartams grasino Marcusas Bergas, tačiau prieš pertrauką rezultatas buvo lygus 0:0.

Antrajame kėlinyje Pietų Korėjos futbolininkai buvo aktyvesni, bet taip per visas rungtynes nė karto ir nesmūgiavo į vartų plotą.

65 minutę švedai galiausiai įgijo pranašumą, kai teisėjas, pasitaręs su VAR, paskyrė 11 metrų baudinį. Pakartojimo metu buvo akivaizdu, kad Min-Woo Kimas neleistinai griovė varžovą baudos aikštelėje.

Andreas Granqvistas realizavo 11 metrų baudinį ir pelnė pirmą švedų įvartį pasaulio čempionate nuo 2006 metų.

Po šios pergalės Švedija tapo F grupės lydere. Kovos grupėje prasidėjo sensacinga Meksikos pergale 1:0 prieš pasaulio čempionus vokiečius.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: Švedija – Pietų Korėja 1:0

92 min. Bene realiausia Pietų Korėjos proga. Galva į vartus taikėsi Hee-Chan Hwangas.

81 min. Priverstinis keitimas Švedijos rinktinėje. Sebastianą Larssoną pakeitė Gustavas Svenssonas.

77 min. Isaacas Kiese Thelinas pakeitė O.Toivoneną.

71 min. Švedijos rinktinėje Oscaras Hiljemarkas pakeitė Albiną Ekdalį.

66 min. Pietų Korėjos rinktinėje Shin-Wook Kimą pakeitė Woo-Young Jungas.

65 min. ĮVARTIS. Andreas Granqvistas realizavo 11 metrų baudinį. Teisėjas pasinaudojo VAR pagalba ir paskyrė baudinį, kai Min-Woo Kimas akivaizdžiai griovė varžovą baudos aikštelėje. Tai buvo pirmas švedų įvartis pasaulio čempionate nuo 2006 metų.

61 min. Pirma geltona kortelė Švedijai. Ją užsidirbo Viktoras Claessonas, kuris pavojingai stabdė varžovą.

56 min. Po baudos smūgio kamuolį pasiekė ir galva įmušti pabandė Ola Toivonenas, bet kamuolį atmušė vartininkas.

55 min. Geltoną kortelę gavo Hee-Chan Hwangas.

Pirmasis kėlinys: Švedija – Pietų Korėja 0:0

45 min. Pietų Korėja tik kartą smūgiavo varžovų vartų link ir jokio pavojaus nesukūrė. M.Bergas turėjo bent kelias geras progas pasižymėti, bet rezultatas yra lygus.

28 min. Priverstinis keitimas Pietų Korėjos rinktinėje. Min-Woo Kimas pakeitė Joo-Ho Parką, kuris susižeidė be kontakto, tiesiog siekė kamuolio ir krito bei sugriebė už šlaunies.

21 min. Galva smūgį vartų link atliko Pontusas Janssonas, bet jis nebuvo tikslus.

20 min. Marcusas Bergas atliko pirmąjį švedų smūgį ir jis vos nevirto įvarčiu. Iš 6 metrų mušęs švedas taikėsi į vartų vidurį, bet sureagavo vartininkas Hyun-Woo Cho.

13 min. Pirmąją geltoną kortelę gavo Kimas Shin-wookas, nuskynęs vieną iš Švedijos žaidėjų. Kol kas nei viena komanda vartų link nesmūgiavo.

Startinės sudėtys:

Švedija: Robinas Olsenas; Mikaelis Lustigas, Andreas Granqvistas, Pontus Janssonas, Ludwigas Augustinsson; Viktoras Claesson, Albinas Ekdalis, Sebastianas Larssonas, Emilis Forsbergas; Ola Toivonenas, Marcusas Bergas.

Pietų Korėja: Cho Hyun-woo; Lee Yongas, Parkas Joo-ho; Kimas Young-gwonas, Jangas Hyun-soo; Koo Ja-cheol, Ki Sung-yuengas, Lee Jae-sungas; Sonas Heung-minas, Kimas Shin-wookas, Hwangas Hee-chanas.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?